İş sağlığı Güvenliği sözleşmesi Bakanlıkta Kaç günde Onaylanır?

akyol muhammet

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşla bir osgb ile sözleşme imzalayıp bakanlığa gönderdik 1 (Bir) ay oldu ancak onaylandı veya onaylanmadı bir şey gözükmüyor bilgisi olan var mı?

Veya nereden bilgi alabilirim?

aydinisg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
osgb de isg uzmanıyken aynı zamanda sorumlu müd.düm.Onay işleriyle ben ilgilendiğim için şöyle söyleyebilirim.Minimumda 15 gün sürüyor onay gelmesi ortalama 1 ay kadar sürüyor..Bu internet ortamında geldikten sonra çıktı alınıp firmadan imza alınıyor ve posta ile tekrar bakanlığa gönderiliyor.Posta ile alınan belge bakanlık tarafından onaylandığında artık firma hizmet alıyor anlamında bakanlık kayıtlarına geçiyor.Fakat onay tarihi sizin sisteme giriş yaptığınız tarih oluyor.1 ayda sürse onay tarihi sisteme giriş yapılan tarih oluyor kısacası.
Şu an bireysel çalışıyorum bir firmayla yaptığım sözleşmeyi bakanlığa posta ile gönderdim.Daha önceleri onayı e-posta ile firmaya göndermelerine rağmen uygulamada değişiklik yapılmış ve posta yoluyla bana ve firmaya ayrı ayrı gönderileceğini söylediler yaklaşık 45 gün oldu hala posta bekliyoruz.
Ayrıca sevindirici bir haber de verdiler.Bundan sonra osgb lerde olduğu gibi bireysel çalışan uzmanlar için de internet ortamında sistem oluşturulacakmış 6 ayı bulur dediler.Herkese iyi çalışmalar ..

experience

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
benim kurum ramazan ayından 1 hafta önce postayla sözleşmeyi gönderdi ve 31 ağustosta onaylanıp postayla tarafımıza gönderildiği bilgisini bakanlıktan aldım.Bugün 13 eylül ve postadan gelmesini bekliyoruz.

omark

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
yaklaşık 10 gün içerisinde gelir.zira benim ki 10. günü doldurmadan gelmişti

aydinisg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
8 ağustosta gönderdim.25 eylülde elime ulaştı şaşırdım kaldım bu ne hız..

Uzman Ahmet

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
::-((:kararsız: bende sözleşmeyi ha gönderdim ha göndercem v.s üşeniyordum .En iyisimi pazartesi göndereyim 2013 e yetişsin :sustum:

AhmetBBozbay

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Aslında elektronik ortamda gönderiliyor ve üç gün içindede onaylanıyor ama nasıl yapılıyor bi türlü bulamadım...

Bakkal

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bende çalıştığım firmayla sözleşme yaptım postaya vereli 1 hafta oldu bakanlığın cevabını bekliyorum

yasin123

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
arkadaşlar bende bu hafta sözleşme yapcam. sözleşmeyi gönderirken yanında başka bişeyler gönderiliyormu. sertifika fotokopisi,diploma, nufus.. felan ?

ilknur_gucluturk

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Ben dilekçeyi hazırladım ve C sınıfı belgemin fotokopisini de ekledim.. 1 ay ı bulmadı onay dilekçesinin gelmesi ama hata yapmışlar dikkat etmesem öyle kalırdı.. Ad soyad TC numarası benim fakat belge numarası bana ait değildi.. Telefon açtım ve düzeltmelerini istedim tekrardan düzeltip geri yolladılar.. Ancak o tlfn numaralarından ulaştığım kişilere şu an hiç bir şekilde ulaşamıyorum :s telefon numaraları aynı diyorlar ama tlfnlar cvp vermiyor :s

modelli

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ben firmamla EK-4b imzaladım. bunu online olarak gönderebilmem mümkün mü?

Bakkal

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ben firmamla EK-4b imzaladım. bunu online olarak gönderebilmem mümkün mü?
online olarak degil iş yeri kaşeli zarfla yollasın belge ve diplomanızı da koyun

erdal evci

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
örnek bir sözleşme varmı....

bhr

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
3 ocakta sözleşmeyi yaptım genel müdürlüğe kargo yolu ile gönderdim kargodan karşı tarafın aldığına dair yazılı belge aldım. bakanlığı genel müdürlüğü arıyorum ya açmıyorlar telefonu ya da konuşabileceğim konuyla ilgili muhattap bulamıyorum. İzmir bölge müdürlüğüne gittim iş müfettişlerinden yardım istedim denetime giden bazı denetimcilere danıştım. biz gelirsek denetime ve onayı görmezsek uygunsuzluk yazarız, yok diye bildiririz dediler. en son isggm@csgb.gov.tr adresine mail atarak durumu bildirdim. 2 ay oldu hala sözleşmeden cevap yok. bana ne önerirsiniz :(

charlesdexter

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
sözleşmeyi elden verebilme imkanı var mı ?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.