İş sağlığı Güvenliği sözleşmesi Bakanlıkta Kaç günde Onaylanır?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında akyol muhammet tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. akyol muhammet

akyol muhammet TÜİSAG Üyesi

Arkadaşla bir OSGB ile sözleşme imzalayıp bakanlığa gönderdik 1 (Bir) ay oldu ancak onaylandı veya onaylanmadı bir şey gözükmüyor bilgisi olan var mı?

Veya nereden bilgi alabilirim?

2. levolika

levolika TÜİSAG Üyesi

sözleşmeyi yaptığın işyerine yazılı kağıt gönderilir. 1 ay içinde gönderilmiş olması lazım

ilknur_gucluturk ve akyol muhammet bu yazıya teşekkür etti.
  3. aydinisg

aydinisg TÜİSAG Üyesi

OSGB de isg uzmanıyken aynı zamanda sorumlu müd.düm.Onay işleriyle ben ilgilendiğim için şöyle söyleyebilirim.Minimumda 15 gün sürüyor onay gelmesi ortalama 1 ay kadar sürüyor..Bu internet ortamında geldikten sonra çıktı alınıp firmadan imza alınıyor ve posta ile tekrar bakanlığa gönderiliyor.Posta ile alınan belge bakanlık tarafından onaylandığında artık firma hizmet alıyor anlamında bakanlık kayıtlarına geçiyor.Fakat onay tarihi sizin sisteme giriş yaptığınız tarih oluyor.1 ayda sürse onay tarihi sisteme giriş yapılan tarih oluyor kısacası.
    Şu an bireysel çalışıyorum bir firmayla yaptığım sözleşmeyi bakanlığa posta ile gönderdim.Daha önceleri onayı e-posta ile firmaya göndermelerine rağmen uygulamada değişiklik yapılmış ve posta yoluyla bana ve firmaya ayrı ayrı gönderileceğini söylediler yaklaşık 45 gün oldu hala posta bekliyoruz.
    Ayrıca sevindirici bir haber de verdiler.Bundan sonra OSGB lerde olduğu gibi bireysel çalışan uzmanlar için de internet ortamında sistem oluşturulacakmış 6 ayı bulur dediler.Herkese iyi çalışmalar ..

xxx xxxxx, Bakkal, seyfullah ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  4. experience

experience TÜİSAG Üyesi

benim kurum ramazan ayından 1 hafta önce postayla sözleşmeyi gönderdi ve 31 ağustosta onaylanıp postayla tarafımıza gönderildiği bilgisini bakanlıktan aldım.Bugün 13 eylül ve postadan gelmesini bekliyoruz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

aydinisg bu yazıya teşekkür etti.
  5. omark

omark TÜİSAG Üyesi

yaklaşık 10 gün içerisinde gelir.zira benim ki 10. günü doldurmadan gelmişti

aydinisg bu yazıya teşekkür etti.
  6. aydinisg

aydinisg TÜİSAG Üyesi

8 ağustosta gönderdim.25 eylülde elime ulaştı şaşırdım kaldım bu ne hız..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

mehmet ali bu yazıya teşekkür etti.
  7. Uzman Ahmet

Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

::-((:kararsız: bende sözleşmeyi ha gönderdim ha göndercem v.s üşeniyordum .En iyisimi pazartesi göndereyim 2013 e yetişsin :sustum:

8. AhmetBBozbay

AhmetBBozbay TÜİSAG Üyesi

Aslında elektronik ortamda gönderiliyor ve üç gün içindede onaylanıyor ama nasıl yapılıyor bi türlü bulamadım...

9. Bakkal

Bakkal TÜİSAG Üyesi

bende çalıştığım firmayla sözleşme yaptım postaya vereli 1 hafta oldu bakanlığın cevabını bekliyorum

10. yasin123

yasin123 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bende bu hafta sözleşme yapcam. sözleşmeyi gönderirken yanında başka bişeyler gönderiliyormu. sertifika fotokopisi,diploma, nufus.. felan ?

Zynp___ bu yazıya teşekkür etti.
  11. Muhammet SANDIKÇI

Muhammet SANDIKÇI TÜİSAG Üyesi

sözleşmeyi hangi adrese gönderiyoruz?

12. ISG-isg

ISG-isg ISGfrm Çalışma Birimi

Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Adres: İnönü Bulvarı No:42 Pk: 06520 Emek / ANKARA adresine göndermeniz yeterli

13. Muhammet SANDIKÇI

Muhammet SANDIKÇI TÜİSAG Üyesi

Tşk ederim Taner bey

14. ilknur_gucluturk

ilknur_gucluturk TÜİSAG Üyesi

Ben dilekçeyi hazırladım ve C sınıfı belgemin fotokopisini de ekledim.. 1 ay ı bulmadı onay dilekçesinin gelmesi ama hata yapmışlar dikkat etmesem öyle kalırdı.. Ad soyad TC numarası benim fakat belge numarası bana ait değildi.. Telefon açtım ve düzeltmelerini istedim tekrardan düzeltip geri yolladılar.. Ancak o tlfn numaralarından ulaştığım kişilere şu an hiç bir şekilde ulaşamıyorum :s telefon numaraları aynı diyorlar ama tlfnlar cvp vermiyor :s

15. modelli

modelli TÜİSAG Üyesi

ben firmamla EK-4b imzaladım. bunu online olarak gönderebilmem mümkün mü?

16. Bakkal

Bakkal TÜİSAG Üyesi

online olarak degil iş yeri kaşeli zarfla yollasın belge ve diplomanızı da koyun

17. erdal evci

erdal evci TÜİSAG Üyesi

örnek bir sözleşme varmı....

18. birol güçlü

birol güçlü TÜİSAG Üyesi

Sözleşmeler online İSG-KATİP adımından yapılıyor, evrakda istenmiyor. İSGGM sitesinden duyuruyu okuyabilirsiniz.

19. bhr

bhr TÜİSAG Üyesi

3 ocakta sözleşmeyi yaptım genel müdürlüğe kargo yolu ile gönderdim kargodan karşı tarafın aldığına dair yazılı belge aldım. bakanlığı genel müdürlüğü arıyorum ya açmıyorlar telefonu ya da konuşabileceğim konuyla ilgili muhattap bulamıyorum. İzmir bölge müdürlüğüne gittim iş müfettişlerinden yardım istedim denetime giden bazı denetimcilere danıştım. biz gelirsek denetime ve onayı görmezsek uygunsuzluk yazarız, yok diye bildiririz dediler. en son isggm@csgb.gov.tr adresine mail atarak durumu bildirdim. 2 ay oldu hala sözleşmeden cevap yok. bana ne önerirsiniz :(

20. charlesdexter

charlesdexter TÜİSAG Üyesi

sözleşmeyi elden verebilme imkanı var mı ?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica