Soru : İş Sağlığı Ve Güvenliği 2015 Sene Sonu İtibariyle Genel Bakış

Burak Alp Tekin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba arkadaşlar.

Atatürk Üniversitesi İSG bölümü öğrencisi olarak açıköğretimden bu sene itibariyle öğrenci olmuş durumdayım.
Bu mesleği arkadaşım yapıyor ve şu an B sınıfı uzman. Beni bu işe kendisi heveslendirdi ve ben bu işte kalıcı ve uzman olmak istiyorum.

Aklımı kurcalayan bir sürü şey var bu konuda.

İnternette 2011'den bugüne kadar baktığım yazılarda kimisi hiç okuma demiş kimisi süper demiş kimisi acaip acaip ithamlarda bulunmuş her kafadan bir ses çıkmış bir türlü işin içinden çıkamadım. Bende burdaki uzmanlarımıza bu konuyu danışmak amaçlı bu konuyu başlattım.

2011'den günümüze kadar değerlendirecek olursak ne gibi bir değişim oldu İSG konusunda?

Ve bundan sonra okuyan, bu iş için emek verecek benim gibi öğrencilerin bu bölümden devam etmesi sizce uygun mu?

Ayrıca ben 28 yaşındayım. 2 sene sonra yaş sorunum olacak mı ?

Boşuna kürek sallamak istemiyoruz. Benim gibi 7000'i aşkın insan şu anda bu bölümü okuyor.

İki sene sonra C sınıfı uzmanı olunca 1.200 TL ile çalışmak zorunda kalmak ya da işsiz kalmak istemiyoruz. Çünkü arkadaşım sırf B sınıfı uzmanı olmak için günlerce ders çalışmak bir yana 11 BİN TL ücret ödedi.

Siz değerli site sakinlerinden bu konu ve gelecek hakkında aklınızda olan tüm fikirlerinizi paylaşmanızı temenni ediyorum.

Teşekkürler :)

Burak Alp Tekin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Konuyla ilgili tavsiye ve fikirlerinizi bekliyorum :)

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
C uzman git gide düşecekki millet şuan yükseklisansa saldırıyor.Benim gibi 3 yılını doldurmaya az kalmış binlerce uzman var onlarda B sınıfı olacaklar ve C sınıfı artık asgari ücrete çalışacak.Şuan bile inşaatlarda 2000tl ye haftanın 6 günü 10 saat çalışan C uzmanları duydukça sinirleniyorum.(inşaatlar bu işin yapılacağı en son yerdir.)

Uzman Özlem

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Sadece inşaatlar değil, Türkiye bu işin yapılacağı en son yerdir ne yazık ki. Kurslarda, üniversitelerde sadece kendi ceplerini doldurmak için insan kandırmaktan öteye gitmemektedir. Hayaller - hayatlar durumu yani.

Erdem Öz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
İş Güvenliği Daire Başkanlığı isguvenligi.isggm@csgb.gov.tr İSG Kanunu ve buna bağlı yönetmelikler ile ilgili soru ve görüşler. Sürelerin artırılması konusunda destek olabilirsiniz.

hayreddin coskun

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Öğretmene sorarsin işi ağırdır
Satış danışmanının işi ayakta olduğu için yorucu
Mühendis çizimlerin içinde kafası şişer
Mimar tasarım yaparken bildirir
Mudur idare edemez bozulur
İnşaatçı kış ayında donar yazın yanar
Lokantacı iş yapmaz canı sıkılır lüks arabaya biner
İsg uzmanı sahada olmaz her tarafından ses çıkar...

Anlicagin her işin bir veremedi var. Yersen buyur yemessen öte git sıradaki gelir.
1750 TL teknikerim şantiyede çalışıyorum. Arayan mevlasinida bulur belasını da

Saygilar.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.