Iş Sağlığı Ve Güvenliği Bölümü Myo / Mezuniyet Sonrası

Kerim CAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Öncelikle herkese merhabalar;
Bu sene üniversiteye gidecegim ve MYO'da iş sağlığı ve güvenliği okumak istiyorum.
1)2 sene sonucunda üniversiteden mezun olduğumuzda direk C sınıfı uzmanlık sınavına girebiliyor muyuz yoksa devletin verdiği 220 saatlık kursa gidip daha sonra sınava girme zorunluluğu mu var ?

2)Çok araştırdım fakat İş Sağlığı ve Güvenliği Mühendisliği diye bir bölüm göremedim.MYO'dan mezun olup herhangi bir sınavla varsa mühendisliğe geçisim olur mu ? Veya yüksek lisans yaparsam bana ne fayda sağlar , yüksek lisans sonucu 4 senelık mezun olarak görünür müyüm ?

3)C Sınıfı uzman olarak bir işyerinde çalışma saatlerimiz nelerdir? Örneğin bir süpermarketle anlasılırsa oraya ayda ne kadar gıdılır?

4) C Sınıfı uzman maaşı 2-3 bin TL arası diye okudum.Biz işe başladık ve x firmasında calısıyoruz bu maası 2 bin TL diyelım sadece orası mı veriyor yoksa orası cok daha azını veriyor biz çalışma saatlerıne uygun olarak birden fazla firmayla anlaşıp elimize toplam geçen para mı o oluyor ? Bu durumda tek bir firma C sınıfı uzmana aylık ne kadar ödüyor?

5)Son olarakta MYO'dan mezun arkadaşlar var ise hangi üniversiteleri önerirsiniz?İstanbul'da oturuyorum birinci tercihi Marmara Üniversitesi düşünüyorum bunun dısında Yıldız Teknık , Tekırdag , Kocaelı , Sakarya'da var sizin tavsiyeniz ne olur ?

Şimdiden herkese cok tesekkur edıyorum kazasız belasız hayırlı günler dileğiyle..

Berkay Korkmaz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Kardeşim ben okan üniversitesinde okudum isg bölümünü. myo maltepedeydi şuan kapatıldı kadıköy hasanpaşa kampüsüne alındı. Okan üniversitesini tavsiye ederim. Mezun olduktan sonra iş konusunda yardımcı oluyorlar ve hocalar hep deneyimli ve bilgili insanlardı. Şimdi 2 sene myo okursan mezun oluyorsun sonra bakanlık yetkili bir kursa gidip 220 saatlik o eğitimi alıcaksın ondan sonra sınava gireceksin. Ben okulunu okudum tekrar kurs da ders görmeme gerek yok diye bir şansın yok. sınavı geçersen c sertifiksını alırsın. eğer isg nin 4 senelik okulunu okursan bu da yıldızteknik ve kocaeli üniversitelerinde var diye biliyorum, mezun olduktan sonra aynı şekil yine kursa gidip ardından sınava giriyorsun fakat bu sefer b sertifikasını alıyorsun. Şöyle bir muhabbet de var benim gibi yap bence 2 senelik myo bitir ilk kursa git hemen sınava gir c yi al sonra 3 sene çalış, bir veya birkaç firmada farketmez. 3 sene sonra b sertifikası için yükseltme sınavına girip b yi alıyorsun. Firmaların hemen hemen hepsi tecrübeli eleman arar ve c sınıfı tecrübeli eleman 2-3 bin kazanır. 4 sene okuyup sonra bir yerlerde başlayıp tecrübe kazanmaya çalışırsan 5 sene ne mal olur. oyüzden tavsiyen 2 seneliği bitir çalışmaya başla az maaşlı olsada tecrübe kazan 3 sene sonra b yi al. yine 5 sene ne mal olucak b yi alman ama tecrübe kazanmış olucaksın ve hem çalışıp hem de açıktan 2 sene daha bi bölüm okursun lisans mezunu olursun

Kerim CAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Kardeşim ben okan üniversitesinde okudum isg bölümünü. myo maltepedeydi şuan kapatıldı kadıköy hasanpaşa kampüsüne alındı. Okan üniversitesini tavsiye ederim. Mezun olduktan sonra iş konusunda yardımcı oluyorlar ve hocalar hep deneyimli ve bilgili insanlardı. Şimdi 2 sene myo okursan mezun oluyorsun sonra bakanlık yetkili bir kursa gidip 220 saatlik o eğitimi alıcaksın ondan sonra sınava gireceksin. Ben okulunu okudum tekrar kurs da ders görmeme gerek yok diye bir şansın yok. sınavı geçersen c sertifiksını alırsın. eğer isg nin 4 senelik okulunu okursan bu da yıldızteknik ve kocaeli üniversitelerinde var diye biliyorum, mezun olduktan sonra aynı şekil yine kursa gidip ardından sınava giriyorsun fakat bu sefer b sertifikasını alıyorsun. Şöyle bir muhabbet de var benim gibi yap bence 2 senelik myo bitir ilk kursa git hemen sınava gir c yi al sonra 3 sene çalış, bir veya birkaç firmada farketmez. 3 sene sonra b sertifikası için yükseltme sınavına girip b yi alıyorsun. Firmaların hemen hemen hepsi tecrübeli eleman arar ve c sınıfı tecrübeli eleman 2-3 bin kazanır. 4 sene okuyup sonra bir yerlerde başlayıp tecrübe kazanmaya çalışırsan 5 sene ne mal olur. oyüzden tavsiyen 2 seneliği bitir çalışmaya başla az maaşlı olsada tecrübe kazan 3 sene sonra b yi al. yine 5 sene ne mal olucak b yi alman ama tecrübe kazanmış olucaksın ve hem çalışıp hem de açıktan 2 sene daha bi bölüm okursun lisans mezunu olursun
Hocam ellerine sağlık öncelikle
Devlet üniversitene gidicem cok buyuk bir ihtimal eger özel düsünürsem mutlaka dusunecegım sen senelık ne kadar ucret verdın merak edıyorum bu arada.
Sen şu anda calısıyor musun ben bu çalışma saatlerini merak ediyorum. 2-3 bini tek bir firmanın verdigi oluyor mu yoksa bız bırden fazla fırmayla anlasıp o ucretı parca parca mı alıyoruz , her bırıne ayda ne kadar gıdıyoruz ne kadar calısıyoruz haftasonları tatil mi gibisinden bir sürü soru var kafamda :)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.