İş sağlığı ve güvenliği bünyesinde alınacak belgeler ne yarar sağlar ?

Hacer ULUSOY

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
İş sağlığı ve güvenliği 1. sınıf öğrencisiyim. 2. sınıfta okuyan arkadaşlarımız iş sağlığı ve güvenliği bünyesine giren birçok sertifika alıyorlar. sizce bu belgeler ne kadar gerekli? iş hayatına atılmadan önce mi alınmalı? yoksa sonra da alınsa olur mu? bize ne kadar yarar sağlar?

leyla

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
aldığınız belgelerin katılım yada başarı belgesi olmasına önem verin. iş bulmanızda etkisi ne olur tartışılır ama işverenin karşısındaki insanda bu tür donanımlar görmek hoşuna gider.benim önerim özellikle işinize yarayacağınızı düşündüğünüz sertifikaları özellikle başarı sertifikalarını alın.örneğin ilkyardım, OHSAS ,İSO ,iç denetçi eğitim sertifikaları gibi

Hacer ULUSOY

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. sizin tartışılır dediğiniz noktada benim tereddütlerim başlıyor aslında. önce hedefimde uzmanlık var. önceden bu belgelerin iş yaşamına başladıktan sonra da alınabileceği tarafındaydım. ama arkadaşlarımın sürekli bu tür belgeler için başvuru yaptığını görünce kafamda bir sürü soru işaretleri oluşmaya başladı. ben de tavsiye almak için danışıyorum.

bvarol

Üye
TÜİSAG Üyesi
İş güvenliği eğitimleri sonucu aldığınız her belge sizi iş başvurularında CV nizle bir adım öne geçirecek belgelerdir. Bu belgelerin başarı belgesi ve resmi kurumlardan alınması ayrı bir avantaj sağlar. Genel eğitimlerin yanında spesifik konularda alınan eğitim belgeleri iş hayatınızda fayda sağlayacaktır.

Örneğin;
Yüksekte çalışma
Kimyasalların yönetimi
Acil durum
Eğiticinin eğitimi eğitimleri
Ergonomi
Fiziksel riskler
..

vb. daha özel konulara eğilmenizi öneririm.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.