Duyuru Iş Sağlığı Ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Duyurusu

Konu, 'Güncel Duyurular' kısmında Uzman Ahmet tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Uzman Ahmet

Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

İşyerlerinden gelen talepler doğrultusunda iletişim bilgilerinin Genel Müdürlük web sayfasında yayınlanmasını isteyen işyeri hekimleri, iş güvenliği uzmanları ve eğiticiler için veri formu yayınlamıştır.Form ek-te dir.

Ekli Dosyalar:

Beratkesk, haluk.de, Aslı AKBABA ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. çevremüh

çevremüh TÜİSAG Üyesi

konuyu daha net açıklar mısınız neden yayınlanacak. yapacağımız şey bu eki doldurup mail atmak mı ve ne kadar güvenilir bu durum. yani kötü amaçlı kişiler bilgilerimize ulaşıp belgemizi kullanabilirler mi?

3. Uzman Ahmet

Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

Muhtemelen firmalar izg uzmanı bulmakta zorluk çektikleri için böyle bir talepte bulunmuşlardır diye düşünüyorum.Bu hizmet sayesinde Bakanlığın sitesinden firma kendi ilindeki uzmanları bulup onlarla irtibata geçebilir zaten zorunlulukta yok,isteyen göndermez tamamen size kalmış.Sizin belgenizi kim nasıl kullanabilir orasını tam olarak anlamadım sonuçta belge göndermiyorsunuz,ıslak imzalı bir evrak yok ve ayrıca bakanlığa gönderiyorsunuz bu bilgileri.Onların zaten elinde her türlü evrakınız var isteseler yayınlarlar değil mi :)

4. hknnzn

hknnzn TÜİSAG Üyesi

değişik bir uygulamaya benziyor.enteresan geldi.bakanlık bana neden iş imkanı sağlayacak ki?sebep

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Uzman Ahmet

Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

Firmalardan gelen talep diyor o bir baskı olabilir.Ayrıca bakanlık denetime gitti;uzman bulamıyoruz dese firma ne cevap verecekler diye bir soruda aklıma geldi şimdi..Ben uygulamayı olumlu buldum

6. doktornext

doktornext TÜİSAG Üyesi

geç kalmış ve güzel bir çalışma,çünkü ben OSGB kurma çalışmaları yürüttüğüm bu günlerde b sınıfı iş güvenliği belgesi olan maden veya inşaat mühendisi arıyorum iletişim bilgilerine bile ulaşmakta güçlük çekiyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. bahrig

bahrig TÜİSAG Üyesi

Bakanlık öncelikle İSG hizmeti talebinde bulunan işletmeleri ilan etmeli. Tam tersini yapmış gözüküyor.​

haluk.de bu yazıya teşekkür etti.
  8. nahrug

nahrug TÜİSAG Üyesi

Linki ekleyebilir misiniz?....Genel Müdürlük sitesinde böyle bir duyuruyu bulamadım.

9. tbb

tbb TÜİSAG Üyesi

yayınlanmış linki yollar mısınız lütfen.

10. scofield

scofield TÜİSAG Üyesi

Ben böyle bir duyuruya rastlayamadım.

11. degiray

degiray TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bilgilerinizi verip vermeme konusunda özgürsünüz. Firmalar , bakanlığa diyor ki arkadaş uzman diyorsun ama ben bulamıyorum. Bakanlıkta firmalara diyecek ki al sana liste bak istediğinle anlaş.
    Bu listeye ismini yazıp , formu yollarsan da bu bilgilerin paylaşılmasını kabul etmiş olursunuz. Artniyetli veya değil bu liste birilerinin eline geçecek. Bu konuda insiyatif sizde
    Bakanlığın asıl amacı size iş bulmak değil. Firmaların ben uzman bulamıyorum , lafını ağızlarına tıkamak.

haluk.de bu yazıya teşekkür etti.
  12. scofield

scofield TÜİSAG Üyesi

Güvenip güvenmeme konusunda bi problem zaten. Ama bu konuyu açan arkadaş bakanlıkta duyuruldu diye yazmış. Ama bakanlığın sayfasında herhangi bir duyuruya rastlayamadım. Bunun herkese duyurulması gerekmez miydi?

13. Hüseyin KORKMAZ

Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

Bakanlık böyle bir uygulamanın olduğunu seminerde söylemişti. Ancak bende linki bulamadım.

serdarhizan bu yazıya teşekkür etti.
  14. yusuf.dulda

yusuf.dulda TÜİSAG Üyesi

15. çevremüh

çevremüh TÜİSAG Üyesi

Teşekkür ederim ilginize. Haklısınız tabi söylediklerinizde ama konuyu tam anlamadım o nedenle bir güvensizlik oluştu. :)

16. Uzman Ahmet

Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

Tabiki haklisiniz sonucta yasanan olumsuz olaylar nedeniyle hepimizde bir guvensizlik ortami her zaman mevcut umarim hep beraber bu konuda degisiriz.tesekkur ederim bende ilginize

17. akraba54

akraba54 TÜİSAG Üyesi

genel bi duyuru niye yok ki ben asıl onu anlamadım

18. fimrek

fimrek TÜİSAG Üyesi

Aynı sayfada sertifika sorgulama diye birşey var. Ben İ.G. uzmanı olarak çalışıyorum ama bu ekranda sertifikam bile çıkmıyor.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica