Yürürlükte Iş Sağliği Ve Güvenliği Hizmetlerinin Desteklenmesi Hakkinda Yönetmelik 2013-12-24

Resmî Gazete Sayı : 28861 Tarih : 24 Aralık 2013 SALI

Sayfayı Paylaş

  1. izmir35

    izmir35 Guest



    Alın size bir kaos daha :))))
    Şimdi işverenle oturup pazarlıkta yapmana gerek kalmaz işveren der "devlet size verilecek parayı belirlemiş 1 kuruş fazlasını vermem". Ama şuna eminim ki "sürümden kazanırız kardeşim" diyerek kişi başı 14 tl ye bu yerleri almak isteyen bir çok uzman arkadaşımız olacaktır görürsünüz....



     
  2. sevgay

    sevgay TÜİSAG Üyesi



    Bu konuda bir şey kafama takıldı. osgbler doktora 5000-7500 arası verirken A sınıfı uzmana 7500-10000 veriyolarsa nasıl paylaşım 100 e karşı 30 olırki. dediğiniz C sınıfı uzman için evet ama A sınıfı için bence en kötü ihtimal yarı yarıya hatta uzmana daha fazla olmalı diye düşünüyorum...Artık C dğilsiniz arkadaşlar konumumuzun farkında olmazsak sadece eziliriz.



     
  3. sevgay

    sevgay TÜİSAG Üyesi

    çok kaba bir çalışma yaptım. inceleyip görüş bildirirmisiniz...

    Teşekkürler...

     

    Ekli Dosyalar:

  4. paryosa

    paryosa TÜİSAG Üyesi

    birim fiyatları belirlerken kullandığınız bir kriter var mı ?



    TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !



     
  5. paryosa

    paryosa TÜİSAG Üyesi

    ve benim anladığım bu yönetmelik ile; kişi ibaresi, bizim bu işi bireysel olarak bir hekim arkadaşımız ile beraber yapabilme olanağımızın olmasıdır.katılıyormusunuz.?

     
  6. sevgay

    sevgay TÜİSAG Üyesi

    tamamen yaklaşım.. .aslında asıl görüşlerinizi o konuda bekliyorum. şehirden şehre fark eder belki ama en azından belki bir aralık çıkabilir diye düşünmüştüm...



    TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !



     
  7. paryosa

    paryosa TÜİSAG Üyesi

    bence çok acaip şeyler ile bile karşılaşmamız mümkün ,işvereni karlı yapıcak ücretler ile anlaşılmasını bile göreceğimizden korkuyorum,bu neden ile ilk etapta işverenler ile devlet desteği oranında anlaşmalar yapılacağını düşünüyorum kazancı da çalışma saatlerimiz belirliyecek kaba bir hesap yapar isek sadece tehlikeli işyerlerinde çalışan bir uzman 180 saat ini aylık doldurmuş ise (180x60)/ 8dk= 1350 çalışan x 14,7126= 19 862 tl max hakediş hekim ile birlikte alabilir .çok tehlikeli için ise bu rakam(180x60)/12= 900 çalışan x16.8144=15132,96 olur.

     
  8. İsmailDEMİR

    İsmailDEMİR TÜİSAG Üyesi

    Arkadaşlar 24.12.2013 tarihinde yayımlanan İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİNİN DESTEKLENMESİ yönetmeliği ile ilgili uygulamaya yönelik fikir ve düşünceleriniz nelerdir? yakın bir zamanda çalışan sayısı 10 dan az olan tehlikeli ve çok tehlikeli iş yerlerine ait iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili masrafları firma yerine devlet ödeyecek. İş güvenliği uzmanları nasıl bir hesaplama yapmalı. OSGB ler şimdiden hazırlıklarını bitirmiş gözüküyor.

     
  9. Adamado

    Adamado TÜİSAG Üyesi

    Burada hesaba katılmayan, 10 kişi altı çalışanların bulunduğu işyerleri. Sanayide 1 veya 2 kişi çalıştıran tehlikeli ve çok tehlikeli işyerleri mevcut. Aylık devlet desteği 1 kişi için yaklaşık 15 tl. % 40 civarı bir vergilendirme söz konusu olacak, kalan para maksimum 10 tl. 1 sigortalısı olan kaynak işleri yapan biri için alacağımız para 10 tl. İşyeri hekimi ile paylaştığınızda kalan 5 tl. Birde sağlık memuru var. Onuda düştüğünüzde kalan para 4 tl. Sizce 4 tl için bu riske değer mi? Herkes fabrikaları hesaplamış, ya küçük işyerleri ne olacak? Fazla para talep etseniz bu işyerleri ödeyebilecek mi? 10 kişiden çok çalışanı olan yerlerde zaten destek söz konusu değil, dolayısıyla çok çalışanı olanlar kıyasıya pazarlık edecek. İşveren, isg uzmanı ve işyeri hekimi için sıkıntılı günler başlıyor demektir.

     
  10. alpin87

    alpin87 TÜİSAG Üyesi

    Arkadaşlar, işveren sgk dökümü ve isg uzmanı ile yaptığı sözleşmeyi götürüp SGK ya mı vercek destek alabilmek için?

     
  11. Murat KOÇAK

    Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

    yönetmelikte yazıyor. bildirim yapılıyor. sgk cılar inceliyor. gerçekten 10 un altında çalışan varsa, ocak şubat mart için üç aylık ücreti mayıs ayında yatırıyor. eğer sgk borcu varsa borçtan mahsup ediyor

     
  12. asutayalkın

    asutayalkın TÜİSAG Üyesi

    Bu konu ilk bakışta iyi görünüyor destek primi devlet tarafından verilmesi ancak verilen destek bakanlık tarafından tam olarak bir tablo ile duyurulmalı bu bir denge getirmiş oldu artık çalışan başına devlet bunu veriyor diyecek işveren başka ücret vermek istemeyecek ve çok fazlada seçeneği olacak ve bunu kabul edip sözleşme yapacak çok alternatifte olacak

     
  13. pinar_alsan

    pinar_alsan TÜİSAG Üyesi

    arkadaşlar bu çıkan yönetmelik ile bireysel olarak çalışan uzmanlarlada firmalar sözleşme yaparak , destek alabilicekler dimi ? ayrıca bu hesaplamadan ben hiçbirşey anlamadım , anlayan bir arkadaşım daha basit bir dille anlatabilir mi ?

     
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş



Yandex.Metrica