İş Sağlığı Ve Güvenliği Panosu

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında Nurdan DAHİ tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

İşyerine, muhtemelen yemekhaneye bir isg panosu oluşturmak istiyorum... üzerinde işçi arkadaşlarımızın ilgisini çekebilecek iş kazası fotoları, iş kazası haberleri, önemli telefon numaraları, ilginç yazılar, işaret levhalarının anlamları, yangın söndürücü nasıl kullanılır(şematik olarak),..... vs. Haftada, onbeşte yada ayda yenilenecek... Bu panoda başka neler olabilir ? Değerli görüşlerinizi bekliyorum :)

2. scarface3545

scarface3545 TÜİSAG Üyesi

Aylık İSG Kurul kararları, eğitim duyuruları, eğitim sonu yapılan değerlendirme sınavı sonuçları, acil durum ekipleri vb.

Nurdan DAHİ bu yazıya teşekkür etti.
  3. HüseyinK

HüseyinK TÜİSAG Üyesi

Bence bunu yemekhaneden ziyade her bölüm için ayrı ayrı yapmanız daha verimli olacaktır..Amacına ulaşacaktır..
    Ancak yemekhaneye gelen işçi zaten yemeğini bir an önce yiyip bir an önce istirahatını düşünecektir..
    Görüntü olur ama amacına ulaşmaz yemekhanede bana göre..
    Ben aynısını fabrikanın değişik bölümlerinde yaptım..
    Kendi işyerimizden çektiğim örnek fotoğrafları,iyi örnek ve kötü örnek diye gösterip,renkli yazıcımdan çıktı alıp panoya astım,geçen haftada yangın tatbikatımız vardı,onunla ilgili yangın talimatları,yangın nasıl söndürülür bununla ilgili yazılar astım.. Sahayı gezdiğimde bunlarla ilgili iyi tepkiler alıyorum.. Abi,Hüseyin Bey benim resmimi de asarmısın diyenler bile oluyor :)

Aytuğ ve Nurdan DAHİ bu yazıya teşekkür etti.
  4. akincaylak_35

akincaylak_35 TÜİSAG Üyesi

kazasız gün sayısı ve ödüllendirmelerin fotolarını koyabilirsiniz ya da kaza gecirmeyen hatların veya bölümlerin ekiplerinin fotolarını koyabilirsiniz?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

deryayran bu yazıya teşekkür etti.
  5. chemist

chemist TÜİSAG Üyesi

Aynı uygulama bizdede var.Bize (yabancı firma ) safety minute adında 4 adet konu ve diğer fabrikalarda olmuş kazaların bilgisi geliyor aylık olarak bunları türkçeye çevirip asıyorum.Mesela bu ay çalışırken ilaç kullanmak konusu var , bunlar gibi bir çok şey eklenebilir. Sıcak havalarda çalışmak, kayma düşme, temizlik, elektrik,kitleme etiketleme kısa kısa notlar yani . Birde Çevre-İSG politikanız olabilir. Duyurularınızı (eğitim,vs.) asabilirsiniz .

akyol muhammet ve Nurdan DAHİ bu yazıya teşekkür etti.
  6. uzakkk

uzakkk TÜİSAG Üyesi

Sn.Dahi, Yemekhanedeki panoda öncelikle'' ellerin sabunlu suyla temizlenmesi'' uyarısı olmalıdır

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

Evet Hüseyin bey, bende aynen böyle olsun istiyorum... ilgilerini çeksin, ''benim resmimide asarmısın'' diyorsa gerekli ilgiyi uyandırmışsınız demektir ,tebrik ederim....

Hüseyin KOÇ bu yazıya teşekkür etti.
  8. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

Çok güzel fikirler geliyor, hepsini notlarıma ekliyorum... aklımdakinden daha iyi olacak ;)

9. Ersin

Ersin TÜİSAG Üyesi

panoları tabelacı hatta profesyonel reklam ajanslarına hazırlatırsanız daha güzel ve daha kurumsal olacaktır.100_0095.JPG

deryayran, Nurdan DAHİ ve A. Aytuğ KADIOĞLU bu yazıya teşekkür etti.
  10. izmir

izmir Guest

Nurdancım aklıma gelen birkaç şey, gerçi birçoğu yazılmış ama ben gene de listeledim......

* başarılı uygulamaların fotografları
    * Ayın personeli
    * İş kazası hakkında ilginç karikatürler
    * kazasız iş günü sayınız
    * dikkatlerini çekecek sloganlar (hatta bunları tuttukları takım renkleriyle bile yapabilirsin ilginç erkeklerde işe yarıyor :mustafa:)
    * el ve vücut temizliği resimleri (bizde tuvalet ve yemekhane girişlerinde mevcut)
    * duyurular
    * acil kaçış şeması
    * yangın tüpü kullanımı
    * acil durum planı
    * ibret olacak benzer işlerde yaşanılan iş kazası haber ve resimleri (dikkat çekiyor)

11. Berkay Hasan Yalçın

Berkay Hasan Yalçın TÜİSAG Üyesi

Ben yemekhanede sıra oldukları yere koydum. Sıraya giren illaki okuyor.

12. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

Panolarınızın fotosunu paylaşmak ister misiniz?

13. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

Yani isterseniz eğer hayır demem :D :p

14. yaseminaytekin

yaseminaytekin TÜİSAG Üyesi

Nurdan hanım, çalıştığım yerde panolarla ilgili çok güzel çalışmalar var. Bence en etkililerinden biri de ''Öner, Katıl, İyileştir'' şeklinde büyük beyaz sayfada yazılmış. Sizde yapabilirsiniz. İşçilerin önemsendiğini hissettirerek çalışan herkesin bulunduğu işyerini benimsemesini sağlıyor. Yada kendiniz ana fikri veren başka kelimelerle de tasarlayıp asabilirsiniz.

15. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

Hem yeri hem ebatı hem de içeriği açısından güzel görseller olacaktır diye düşünüyorum.....

16. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

Örneklendirmeniz mümkün mü?

17. yaseminaytekin

yaseminaytekin TÜİSAG Üyesi

işçi elinde beyaz bir kağıt tutar ve kağıtta öner, katıl, iyileştir yazar. fotosunu göndermek isterdim ama o sıkıntı olur benim için.

haydar bilgen ve Nurdan DAHİ bu yazıya teşekkür etti.
  18. Aydın 47 SAĞLAM

Aydın 47 SAĞLAM TÜİSAG Üyesi

İSG ilan panosu bir çok işletmede çalışanlar açısından çok buyuk farkın dalık ve bilinç oluşturuyor.

İSG İlan Panosunda şahsi kanaatim asgari olması gerekenler ve güncelleme periyotları üzerinde durmak istiyorum.

1- Ayda bir Pano mutlaka güncellenmelidir.
    2- İSG Kurul Tutanakları asılmalıdır.
    3- Acil Durum Planı ( genel ve özel alanlar için değişebilir)
    4- Acil Durum Ekipleri listesi
    5- En son gerçekleşen ve ya işletmede meydana gelen iş kazası raporlarını ve resimlerini asabilirsiniz.
    6- Afiş ve benzeri bilgi içeren konularda resimler asin
    7- ilan panosu ismi gereği çalışan temsilcisi, destek elemanı, risk değerlendirme ekibi ve benzeri atama veya görevlendirme duyurularını asabilirsiniz.
    8- Eğitim, tatbikat organizasyon ve benzeri duyurularını asabilirsiniz.
    9- Önemli talimatlar yer verile bilir. ( Yüksekte çalışma, kapalı alanda çalışma, ofis çalışma, elektrikli aletleri ile çalışma )
    10- Yangın Tüpü kullanımı hakkında konulara yer verile bilir.
    11- iyi uygulamalar ile örnek davranışlara yer verilebilir.
    12- İstatistik bilgilerine yer verebilirsiniz ( dünya ve ülke iş kazası, çalışma hayatı, ve benzeri )

not: öneri ve ramak kala kutusu da bulundurun bence

zynp.. bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. İŞ GÜVENLİĞİ PANOSU

,
  2. iş güvenliği panolar

,
  3. İsg ve çevre panosu

Yandex.Metrica