Iş Sağlığı Ve Güvenliği Temel Eğitimi Verebilmek Için Çözüm Önerisi Olan Varmı?

• Konbuyu başlatan Forumdan Üye KaydımıSİlin
  • Başlangıç tarihi
F

Forumdan Üye KaydımıSİlin

Guest
Değerli Arkadaşlar,
Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri Hk daki Yönetmelik'e göre artık işçilere eğitimi varsa orada çalışan İş Güvenliği Uzmanı yoksa,kısaca eğitim kurumları ve OSGB ler verebiliyor.Ama bizler İGU sertifikamız olduğu halde buralarda eğitim veremiyoruz.Bir yerin risk değerlendirmesini ,acil durum planını yaptınız ve serbest çalışıyorsunuz.İşçilere İSG Eğitimi verme durumunu çözebilen arkadaşlar varmı?

barbar0s

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Şu an bir çok uzman eğitimi veriyor tam olarak zaten yasaya uyum söz konusu değil ben de analiz yaptığım firmalara eğitimide veriyorum sorun şu ki 1-2-3 kadar çalışanı olan bir küçük işletme eğitim almak için osgb ye gitse zaten osgb bu tarz yerlerle ilgilenmez ufak kazanç işlerine gelmez bu firmalar ne yapsın ! zaten bir çok işveren prosedür gereği istiyor eğitim belgesini yasaya uygun eğitim versek ör: az tehlikeki bir yer için 8 saat ne biz anlatabiliriz 8 saat ne işveren bize 8 saatlik ücret ödeyebilir ne de işçisini 8 saat çalıştırmadan tutabilir. Bu konuda bir esneklik olacağını düşünüyorum ben işletme sahibiyim kendi çalışanlarıma kendim verdim eğitimi ben isg uzmanıyken kendi çalışanıma eğitim verdirmek için bir osgb ye gitmem zaten ne kadar saçma olur değil mi ?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.