Eğitim-Sunum Iş Sağlığı Ve Güvenliği Temel Eğitimi

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Sunumları' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Sunum ekte yer almaktadır.

Ekli Dosyalar:

6666, aytekin turgutlu, serapcım ve 12 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar öncelikle söylemek gerekirse konu başlığında olduğu gibi bir eğitim bizim mevzuatımızda yoktur...

Mevzuatta Temel Eğitim adı altında bir eğitim bulunmamaktadır. Ekli dosyada bulunan Yönetmelikte eğitimlerin nasıl yapılacağı detaylı bir şekilde açıklanmıştır. Bu konu İSG Kültürünü oluşturmak ve yaygınlaştırmak için çok önemlidir ve mutlaka yönetmelikte olduğu gibi verilmeli, verilmiş gibi gösterilerek geçiştirilmemelidir. SOMA da bu konunun önemini verilen ifadeleri okuduğumuzda görebiliyoruz çünkü bu ifadelere göre gerekli eğitimler verilmemiş...

'' Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik ''

Ekli dosyaya baktığımızda da ilk sayfada bulunan ve yukarıda geçen yönetmelikte bulunan konu başlıklarının anlatıldığı slaytlar yok. Her konu için anlatımı olan sunumlar hazırlamalıyız...

upload_2014-6-16_12-29-35.png

3. DeathNote

DeathNote TÜİSAG Üyesi

ÇSGB nin sitesinden indirdiği eğitim konularında 1. maddenin c fıkrasında "İş sağlığı ve güvenliği genel kuralları ve güvenlik kültürü" yazmaktadır. yapılan sunumda bunu uygundur ben şahsi görüşüm.

6666 bu yazıya teşekkür etti.
  4. Ayşe Bekoğlu

Ayşe Bekoğlu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Bina içi dekorasyon işleri yapan 1 firma için hazırladığım Temel İş Güvenliği Eğitimi Sunumu ektedir arkadaşlar.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ekli Dosyalar:

5. Uğur KIILIÇ

Uğur KIILIÇ TÜİSAG Üyesi

Elinize sağlık, bir çok konu başlığını tek sunumda çıkarmışsınız,
    Keşke yönetmelik belirlediği asgari eğitim sürelerini konu başlıklarına göre dağıtmış olsa idi..
    mesela yılda 16 saat eğitim vereceğim bir hastanede biyolojik riskler için daha fazla zaman ayırırken ilk yardımı bir kaç slaytla geçebilirim ancak sonrasında bir teftişte ilkyardım eğitimi verilmemiş gibi düşünülebilir, o sebeple vereceğim her eğitim için en az 60 slayt ve 45 dk olarak eğitim dökümanlarımı hazırlayacağım

Gamze ve Ayşe Bekoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  6. Ayşe Bekoğlu

uğur bey bu eğitim başlangıç eğitimi, yönetmelikte belirtilen tüm konuları içeren tek 1 eğitim, işin içeriği sebebiyle üzerinde özellikle duracağım kısımlar ve tek başına eğitim olarak tasarlayacağım hususlar var.
    yıllık çalışma planında belirleyip çalışacağım konular

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Uğur KIILIÇ

Uğur KIILIÇ TÜİSAG Üyesi

Farkındayım ancak bende syn ATURAN'ın yukarıdaki paylaşımı gibi düşünüyorum ancak eğitimin başlığından ziyade muhtevası önemli dolayısyla siz temel eğitim diyebilirsiniz o sizin takdiriniz bana görede eğitimiz İSG genel kuralları ve İSG kültürü olur :)

Ayşe Bekoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  8. Ayşe Bekoğlu

16 saatlik eğitimi tek seferde vermeyi mi düşünüyorsunuz yoksa bölüm bölüm mü? Yani 4 saatlik 4 eğitim olarak mı?

9. Uğur KIILIÇ

Uğur KIILIÇ TÜİSAG Üyesi

Malum mesai saatleri özelde günlük en fazla 11 saata izin veriyor ancak işveren tercihi önemli olacağından en az 4 saat olacak şekilde program yapılabilir.
    Ben kamuda olduğum için 4+4+4+4 yada 8+8 şeklinde ilk eğitimleri vermek zorunda kalacağım henüz kimse eğitim almamış...

Ayşe Bekoğlu bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica