Soru Iş Sağlıgı Ve Güvenliği Uzamanları Bir Sorum Olucaktı ?

Konu, 'Üniversite Öğrencilerinin Alanı' kısmında Taner Baş tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Taner Baş

Taner Baş TÜİSAG Üyesi

Merhaba ben İş Sağlığı ve Güvenliği bölümü okumaktayım 2 yıllık bazı duyumlar duydum okulu bitirdikten sonra kursa gidip C sertifika alıcakmısız birde kurs parası vericekmişiz madem biz kursa gidicektik bu okulu nedne okuyoruz biz bu okulu okuduktan sonra bize belge vermıceklermı ne B ne de C olsun birde bir konuda okudum okulu bitirdikten sonra yanı 2 yıllıgı 4 yıllıga tamamladıktan sonra sınava grip B sertifika alınabiliyormus yanı ben açık ögretiden 2 yıl daha tamamlasam 4 yıl yapsam aynı etkiyi görebilirmiyim yani 2 yılda dışardan başka bölüm okuyup yani açık ögretımden 4 yıla tamamlasa sınava girip B beelge alabillirmiyim ?

2. mehmet42

mehmet42 TÜİSAG Üyesi

cevap: alamazsın. c için kursa gidip sınavı kazanmalısın. b için c de çalışıp b nin kursuna gidip sınavı kazanmalısın, yada isg yüksek lisans yapıp sınavını kazanmalısın. lisans okuyana yada yüksek lisans yapana direk belge yok. Sadece isg alanında doktora yaparsan a sınıfı olabiliyorsun

3. Taner Baş

Taner Baş TÜİSAG Üyesi

O zaman Bu bölümü boşuna okuyoruz desenize tekniker olucaz neyimize yarıcak belgeyi alamadıktan sonra sınava gir kazanama sınavlarıda zormus gerçekten inlanları okumaktan sogutuyolar :/

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica