Iş Sağlığı Ve Güvenliği Yıllık Değerlendirme Raporları

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında bvarol tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. H.Ece SÜRMEN

H.Ece SÜRMEN TÜİSAG Üyesi

Bende gönderilmesi gerektiği konusunda bi mevzuat göremedim...

H.Ece ALTINTAŞ
    C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

2. misg

misg TÜİSAG Üyesi

Eski yönetmelikler vardı, şöyle ki:
    İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği-2010:
    MADDE 16 – (1) İSGB ve OSGB’ler, çalışma ortamının gözetimi ve sağlık gözetimi ile ilgili çalışmaları kaydeder ve Ek-6’daki örneğine uygun yıllık değerlendirme raporu hazırlayarak işverene, bulunması halinde iş sağlığı ve güvenliği kuruluna ve yazılı ve elektronik ortamda Bakanlığa gönderirler. Bu bilgiler, Bakanlık tarafından Sağlık Bakanlığına elektronik ortamda bildirilir.
    Şimdi de diyor ki : İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği-2012:
    MADDE 13-d) “Yıllık çalışma planı, yıllık değerlendirme raporu, çalışma ortamının gözetimi, çalışanların sağlık gözetimi, iş kazası ve meslek hastalığı ile iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin bilgilerin ve çalışma sonuçlarının kayıt altına alınmasından”

İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik-2012:
    MADDE 9-ç-2) Çalışma ortamıyla ilgili iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları ve çalışma ortamı gözetim sonuçlarının kaydedildiği yıllık değerlendirme raporunu işyeri hekimi ile işbirliği halinde EK-2’deki örneğine uygun olarak hazırlamak.

Yani yeni yönetmeliklerde gönderin diyen yok. Hazırlayın, saklayın, gelince bakarız diyorlar.

serdarpala, FUNDA3426 ve karacam bu yazıya teşekkür etti.
  3. omark

omark TÜİSAG Üyesi

o zaman ben göndermiyorum :)

H.Ece SÜRMEN bu yazıya teşekkür etti.
  4. gezgin

gezgin TÜİSAG Üyesi

Aynen bende hazırladım ama göndermiyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. cgdm

cgdm TÜİSAG Üyesi

Ben dün gönderdim. Bişey kaybetmem sonuçta ama gönderilmesi gerekiyor da gitmezse ozaman problem onun için tedbirimi aldım.

6. Uzman Ahmet

Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

Gönderilmemesi doğru bir uygulama o kadar firmanın raporu bir anda bakanlığa ulaştığında eminim onlarda çok fazla ilgilenemiyorlardır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. BAYRAM ŞEKER

BAYRAM ŞEKER TÜİSAG Üyesi

hocam iyi ama daha yeni başladık bahsettiğiniz şeyleri 1 yıl sonra göndermemiz gerekmiyormu

8. kibarf7

kibarf7 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar son tarih 3 Şubat 2013 diye biliyorum.

9. isgici

isgici TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bu rapor gönderilecek mi gönderilmeyecek mi? Yönetmelik değişikliğinin ardından gönderilmeyecek şeklinde algıladım. Doğru mudur?

10. brakyapod

brakyapod TÜİSAG Üyesi

Doğrudur, hazırlanıp firmada saklanacak ama Bakanlığa gönderilmeyecek.

11. palemo

palemo TÜİSAG Üyesi

Konuyla kısmen ilgili olarak İSGÜM tarafından yapılan duyuru:
    "Son dönemlerde firmalar veya şahıslar tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğüne gönderilmesi gereken Yıllık Değerlendirme Raporları, İş Güvenliği Uzmanlık Sözleşmeleri, İşyeri Hekimliği Sözleşmeleri, vb. evrakların sehven Enstitümüze gönderildiği görülmüştür. Bu durum Enstitümüz iş yükünü artırmakla beraber evrak işlemlerinde gecikmelere sebep olmaktadır. Söz konusu evrakların Enstitümüz yerine Bakanlığımız İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir. Önemle duyurulur."

12. Eda Evliyaoğlu

Eda Evliyaoğlu TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ben 2 gün önce 170'i arayıp sordum. Bana yönetmelikte gönderilmemesi ile ilgili bir şey geçmiyor dediler.Ayrıca İSGÜM ün duyurusu da var.Çalıştığım yerdeki işyeri hekimi hizmet verdiği fabrikaların da göndermediğini söyledi.Bence işinizi şansa bırakmayın gönderin.

13. cbicerer

cbicerer TÜİSAG Üyesi

ben şansa bırakmadım gönderdim hem mail olarak hemde yazılı olarak

14. kubrazıraman

kubrazıraman TÜİSAG Üyesi

2012 yılının yıllık değerlendirmesini yollamak için bakanlığı aradım.Artık bize yollamıyorsunuz işyerinde kayıt altında tutmanız ve müfettişler geldiğinde göstermeniz yeterli dediler.

STRM ve H.Ece SÜRMEN bu yazıya teşekkür etti.
  15. GökayAydogan

GökayAydogan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar posta kutusu dolu gönderilmiyor..

16. burcu t.

burcu t. TÜİSAG Üyesi

slm arkadaşlar yıllık çalışma planı örneği olan varmı? ilk iş tecrübem nasıl bir plan yapmalım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler..

17. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

Ekli Dosyalar:

fethiye, alibey, Şahin Hamarat ve 7 kişi daha buna teşekkür etti.
  18. HüseyinK

HüseyinK TÜİSAG Üyesi

Hem bakanlığa hemde mail yoluyla gönderdik.
    Göndermeyeceğim diyen arkadaşlar gönderdiğiniz takdirde birşey katbetmeyeceksiniz.Bu çekinceniz neden anlamıyorum.

19. Görkem Yargül

Görkem Yargül TÜİSAG Üyesi

Raporu geç gönderirsek bir sakınca olurmu?

20. Aslı Can

Aslı Can TÜİSAG Üyesi

bu raporları artık gondermıyoruz dmı?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. yıllık değerlendirme raporu yönetmeliği

,
  2. isg yıllık değerlendirme raporu yönetmelik

Yandex.Metrica