Iş Sağlığı Ve Güvenliği Yıllık Değerlendirme Raporları

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında bvarol tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. GökayAydogan

GökayAydogan TÜİSAG Üyesi

Mail kabul etmiyor, ancak sen doldur,dosyala, arşivle.. Denetime girersen sorarlar...

2. GökayAydogan

GökayAydogan TÜİSAG Üyesi

Mail kabul etmiyor, ancak sen doldur,dosyala, arşivle.. Denetime girersen sorarlar...

Aslı Can bu yazıya teşekkür etti.
  3. elifnuran

elifnuran TÜİSAG Üyesi

tuğçe hanım merhaba ekte gönderdiğiniz yıllık çalışma raporu örneği mi yoksa yıllık değerlendirme raporu örneği mi bilginiz varsa bu konuda yardımınız olursa da çok sevinirim teşekkürler........

4. murat2242

murat2242 TÜİSAG Üyesi

Evet raporlar gönderilmiyor ancak raporlar tutlup denetime gelen müfettiş isterse gösteriliyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. oracle2

oracle2 TÜİSAG Üyesi

Bu duyurunun linkini gönderebilir misiniz?

6. celal

celal TÜİSAG Üyesi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Şeyma Dedeler

Şeyma Dedeler TÜİSAG Üyesi

şu an için yıllık değerlendirme raporları ile ilgili son durum nedir acaba?Konu ile ilgili net bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

8. Görkem Yargül

Görkem Yargül TÜİSAG Üyesi

Raporlar gönderilmiyr ama detaylı bir isg faaliyet raporu hazırlayın wordden hem işverene sunun müfettişler geldiğinde verirsiniz.

celal bu yazıya teşekkür etti.
  9. ismailemrem

ismailemrem TÜİSAG Üyesi

Doğru biliyorsunuz sayın arkadaşım. Kanundaki madde öyle diyor.

(6) Belirlenen çalışma süresi nedeniyle işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanının tam süreli görevlendirilmesi gereken durumlarda; işveren, işyeri sağlık ve güvenlik birimi kurar.

TUNAHAN bu yazıya teşekkür etti.
  10. Muzaffer mutlu

Muzaffer mutlu TÜİSAG Üyesi

bir mumdan bir mumu yakmak muma hiç zarar vermez. bilgide böyledir. bilgi paylaşan arkadaşlardan hepsine çok teşekkür ederiz..

TUNAHAN ve iteq bu yazıya teşekkür etti.
  11. bg13032003

bg13032003 TÜİSAG Üyesi

2015 yılı itibariyle yıllık değerlendirme raporu ek-2 işlemleri nelerdir?

12. güneyosgb

güneyosgb TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ek -2 veya ek - 6 yıllık değerlendirme raporunun hazırlanıp bakanlığa gönderilmesi aynaı anda mail yoluylada gönderilmesi hakkında son durum nedir
    net bilgisi olan paylaşsın lütfen

13. krisografi

krisografi TÜİSAG Üyesi

arkdaşlar yıllık değerlendirme raporuna ortam ölçümleri yazan bölüme, gürültü toz...vb ölçümleri de mi yazacağız.
    Ayrıca yıllık yapılan periyodik kontroller de mi yazılmalı ? (asansör,forklift...vb)

segül gül bu yazıya teşekkür etti.
  14. beran21db

beran21db TÜİSAG Üyesi

çok doğru bir soru sormuşşsunuz fakat kimse bu konu hakkında net bişey bilmiyor demek ki yazan yok. bende tam çözemedim. 4 ylık bir iş 2015 yılına girince yıllık değerlendrme hazırlanmalı mı yok bir yılı bitince mi

15. arda GÜNDÜZ

arda GÜNDÜZ TÜİSAG Üyesi

Elinizde ne varsa yazın. Kimse neden fazla demez ama neden yok der.

16. Mehmet KOCABAŞ

Mehmet KOCABAŞ TÜİSAG Üyesi

Tuğçe hanım kızımız tam zamanlı çalışılan işyeri deyince ne anlamak gerekiyor. 8 saat günlük çalışılan iş yeri mi (haftada 40-45 saat) yoksa vardiya usulü 16 saat ya da 24 saat 3 vardiya çalışan iş yeri mi?

17. ibrahim zeybek

ibrahim zeybek TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

-----11.02.2015 tarihli duyuru-----

Yıllık Değerlendirme Raporları ile ilgili Hizmet Alan İşyerleri ve OSGB'lerin Dikkatine!

Yürürlükte olan 29 Aralık 2012 Tarih ve 28512 Sayılı resmi gazete’de yayımlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği’nin 13 üncü maddesinin birinci fıkrası (d) bendinde;

“Yıllık çalışma planı, yıllık değerlendirme raporu, çalışma ortamının gözetimi, çalışanların sağlık gözetimi, iş kazası ve meslek hastalığı ile iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin bilgilerin ve çalışma sonuçlarının kayıt altına alınması,” şeklinde belirtilmiş, 18 Aralık 2014 Tarih ve 29209 sayılı resmi gazete’de yayımlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikle;

“İşyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği hizmeti sunmak üzere OSGB’lerce görevlendirilen işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı tarafından saklanması gereken onaylı defter suretleri, yıllık çalışma planı ve yıllık değerlendirme raporu suretleri ile çalışanlara verilen iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerine dair kayıtlar OSGB arşivinde tutulur ve istenmesi halinde denetime yetkili memurlara gösterilir.” şeklinde düzenlenmiştir.

Bu nedenle ortak sağlık ve güvenlik birimleri (OSGB) ve işyeri sağlık ve güvenlik birimleri (İSGB) tarafından hazırlanacak olan “Yıllık Çalışma Planı”, “Yıllık Değerlendirme Raporu”nun yetkili memurlara ibraz edilmek üzere OSGB ve işyeri arşivinde tutulması yeterli olduğundan ayrıca Genel Müdürlüğümüze gönderilmesi gerekmemektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü

Yetkilendirme Daire Başkanlığı

zhr1972 ve GÜLŞAH DONDURAN bu yazıya teşekkür etti.
  18. Ediz U.

Ediz U. TÜİSAG Üyesi

Yıllık Çalışma Planı” ve “Yıllık Değerlendirme Raporu”nun gönderilmesine gerek yoktur.

19. merveabar

merveabar TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba..
    Yıllık çalışma ve yıllık eğitim raporlarını hizmet verdiğimiz yer ile 1 yıl geçtikten sonra mı hazırlıyoruz yoksa ilk başta mı hazırlamak doğru. Ben yıllık eğitim ve yıllık çalışma planını hazırladım bu yıl içeriside ona göre işlem yapacağım. ama tabi yıllık değerlendirme raporunu hazırlayamam çünkü daha 1 yılı aşmamış bir iş yerine ne yaptıklarımızı nasıl doldurayım. yanlış bir yol mu izliyorum acaba? bu şekilde yapmamda bir sakınca olur mu?

20. merveabar

merveabar TÜİSAG Üyesi

Yönetmelikte geçen bir sonraki yıla yapılması ön görülen şeyler diyor ama tam olarak bilemedim :/

h)Yıllık çalışma planı:
    İş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi tarafından ortaklaşa hazırlanan ve işyerinde iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları ile iş kazaları ve meslek hastalıkları ile ilgili olarak yapılan değerlendirme sonucunda tehlikeli olayın tekrarlanmaması için yapılan inceleme ve araştırmaların ve gerekli önleyici faaliyetlerin yer aldığı, bir sonraki yılda yapılması öngörülen çalışmaları içeren planı,

ı)Yıllık değerlendirme raporu:
    İş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi tarafından ortaklaşa hazırlanan ve işyerinde yapılan iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları ile çalışma ortamı gözetim sonuçlarının kaydedildiği yıllık olarak hazırlanan raporu, i)Eğitim programı: Uzaktan, yüz yüze ve pratik eğitim derslerinin tarih ve saatleri, asil ve yedek eğiticileri, katılımcıları ile eğitim mekânı gibi unsurlardan ve bu unsurlara ilişkin her türlü bilgi ve belgeden oluşan bütünlüğü, ifade eder

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica