Soru : Iş Yeri Hekimi Hakkında Ufak Bir Soru

DeathNote

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
İyi günler. Bu gün anlaşmalı firmamızda bir kişi bayıldı. İş yeri hekimimiz de "ben müdahalede bulunamam" dedi. İş yeri hekimi anlaşmalı firmada acil müdahalelerde bulunabilir mi?
Benim şahsi düşüncem o anda müdahalede bulunmasıydı. Ama bu konuda sizlerede danışmak istedim.

İş Sağlığı ve Güvenliği

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Nasıl bir saçmalık ? İşyeri hekimi öncelikle bir doktor olduğu için ilk müdahaleyi yapmak zorundadır.
Evet O an bulunmak zorundaydı ve bulunmaması konusunda size tavsiyem Sağlık Bakanlığına şikayette bulunmanız.
Ve o işyeri hekimi ile de sözleşmenin fesih edilmesini size tavsiye ederim ki iş etiğine aykırı bir davranışta bulunan biri size ne derece yardımcı olabilir

FEİ

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
doktor bırakın kendi anlaşmalı işyerinin hastasını yolda hiç tanımadığı bir hastayı görse mesleğinin gereği müdahale eder.Meslek etiğine aykırı bence bu davranış.

DeathNote

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Bende sizlere aynı düşüncedeyim. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

tuncay

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
hipokrat yemini de bitmiş.İşyeri hekimi bulunmasının bir amacıda bu zaten..Bence de bakanlığa şikayet edin.Sözleşmesinide fes edin.

serkaf

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
ya arkadaşlar türkiye de mi yaşıyorsunuz nerde yaşıyorsunuz. gezi olaylarında hekimler her hastaya müdahelede bulunduğu için ve bu devletin işine gelmediği için torba yasada hekimler sadece yetkili oldukları kurumlarda müdahele eder yasası çıkardılar. müdahele eden hekim direk suçludur ve diploması gidebilir. lütfen bilip bilmeden yazmayalım.

not: kimler müdahele edebilir? ilkyardım eğitimi almış asker ve polisler.

mekabe

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
Yeni yasaya göre acil durumlarda sadece ruhsatlı sağlık çalışanları müdahalede bulunabilecek ve acil hizmetlerin olay yerine varmasıyla bu müdahalelerine son verecekler. Yasaya uymayanlar bir ile üç yıl hapis cezası ve 20,000 TL'ye kadar para cezasına çarptırılacak..
http://turkey.setimes.com/tr/articl...es/departments/national/2014/02/13/feature-01

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.