Form İş Yerinin Tabi Olduğu Kanun, Tüzük Ve Yönetmelikler

Konu, 'İSG Formları' kısmında akincaylak_35 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. akincaylak_35

akincaylak_35 TÜİSAG Üyesi

MERHABA ;

ÇALIŞTIĞIM FABRİKADA İŞ GÜVENLİĞİ YÖNÜNDEN SORUMLU OLDUĞU KANUN , TÜZÜK VE YÖNETMELİKLER HAKKINDA BİR ÇALIŞMA YAPMAK İSTİYORUM. DAHA ÖNCE BÖYLE ÇALIŞMA YAPAN ARKADAŞIMIZ VAR İSE PAYLAŞABİLİR Mİ?
    EKSİK NOKTALARINI TAMAMLAYARAK YİNE SAYFAMIZDA YAYINLAYARAK İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARI İÇİN BİR BAREM OLUŞTURMUŞ OLURUZ.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Volcano bu yazıya teşekkür etti.
  2. akincaylak_35

akincaylak_35 TÜİSAG Üyesi

böyle bir çalışma yapılmamış sanırım

3. yusufhayriye

yusufhayriye TÜİSAG Üyesi

bu işini görür...

Ekli Dosyalar:

AKH, aytekin, sailor84 ve 5 kişi daha buna teşekkür etti.
  4. Volcano

Volcano TÜİSAG Üyesi

Çok teşekkür Yusufhayriye emeğinize,beyninize sağlık.Risk analizinde de böle bir sistem kurabilsem bu iş tamamdır diyebilirim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. msinay

msinay TÜİSAG Üyesi

Paylaşımınız için teşekkür ederim. Bu tabloyu hazırlamak idari işler sorumluluğundamı, yoksa iş güvenliği uzmanı sorumluluğundamıdır.

6. denizdeniz

denizdeniz TÜİSAG Üyesi

çok güzel hazırlanmış
    paylaştığınız için teşekkür ederim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ÖZGEHAN ÖZÇETİN

ÖZGEHAN ÖZÇETİN TÜİSAG Üyesi

Merhaba, eğer firmanızda yönetim sistemleri uygulanıyorsa, sorumluluk yönetim temsilcisindedir. Çünkü yasal uygunluk değerlendirmesi OHASA 18001 ve ISO 14001 in olmazsa olmazlarındandır.

8. inceduygu

inceduygu TÜİSAG Üyesi

Firmam yönetim sistemi uygulamıyor o zaman bunu hazırlamak bana yani isg uzmanınamı düşüyor?

9. ÖZGEHAN ÖZÇETİN

ÖZGEHAN ÖZÇETİN TÜİSAG Üyesi

Aynı zamanda bir İK cı olarak İş güvenliğiyle ilgili yasal uygunluk takibi eğer tam zamanlı çalışan iseniz size düşer düşüncesindeyim. Çünkü uzman olarak isg ile ilgili yönetmeliklerin yorumlanıp uygulanması konusunda en etkili kişi sizsiniz. Ayrıca uzman olarak taşıdığınız sorumlulukları eksiksiz uygulamak adına bu takip sizin için bir otokontrol mekanizması olacak, avantaj sağlayacaktır.
    İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK' e istinaden mevzuatlara uygun planlama/kontrol/önerilerde bulunmak şeklinde ibareler olduğundan (örn maddeler:9a1, 9c1,...) siz yapsanız iyi olur.
    Sonuç sizin/şirketinizin seçimine kalmış.

Çevre Yük Müh.
    İş Güv. Uzmanı

msinay bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica