Isg Bölümü 2-4 Yillik Farki

M. Raşit Sarıyar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
İş sağlığı ve güvenliği bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Malum DGS sınavı yaklaşıyor. Fakat ben iş sağlığı ve güvenliğinin 4 yıllığı ile 2 yıllık arasında bir farkı olup olmadığı hakkında bir bilgim yok. Lütfen beni bu konuda aydınlatır mısınız?

futboldans

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
İki yıllık daha iyi bence.
4 yıllık okursan yüksek lisans yapma hakkın doğar ama iki yıllıktan yüksek yapamazsın. Şuan da mevzuatta başka bir fark yok. 2 sene ni daha heba etme 2 sene çalışsan bu alanda o tecrübeyle heryerde çalışırsın.

Ramazan Alkan1

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
DSP
İki yıllık daha iyi bence.
4 yıllık okursan yüksek lisans yapma hakkın doğar ama iki yıllıktan yüksek yapamazsın. Şuan da mevzuatta başka bir fark yok. 2 sene ni daha heba etme 2 sene çalışsan bu alanda o tecrübeyle heryerde çalışırsın.

Ramazan Alkan1

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
DSP

Son durum nedir?

Erdoğan Sur

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
İş sağlığı ve güvenliği bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Malum DGS sınavı yaklaşıyor. Fakat ben iş sağlığı ve güvenliğinin 4 yıllığı ile 2 yıllık arasında bir farkı olup olmadığı hakkında bir bilgim yok. Lütfen beni bu konuda aydınlatır mısınız?

Mevcut durumda farkı İSG Önlisans mezunu olanlar para verip kursa gidip C Sınıfı İSG sınavına girerken, İSG Lisans mezunları para verip kursa gitmeden direk C Sınıfı İSG sınavına girmeye hak kazanıyor. Şahsi fikrimi soracak olursan Önlisans İSG bu iş için sana yeterli olacaktır. Sana tavsiyem, DGS den Sağlık Yöneticiliği gibi ikinci alternatif mesleklere yönelmendir. Çünkü sektörde körleşmeler ve tat vermeyen hadiseler yaşanmakta. Kolunda her zaman ikinci bir bileziğin olsun

Muharrem GÜVENÇ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Önlisans'ı bitir kardeşim. Oradan C yi alırsın sonrasında açıköğretim den çeko falan okursun illa lisans istiyorsan

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.