Tartışma : Isg Ders Notlarında Ve Özellikle Risk Değerlendirmesinde Bilgi Kirliliği

Mustafa Büzgülü

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Risk değerlendirilmelerinin sınıflandırılmasında birisi bir döküman hazırlamış, diğer kaynakların hepsi copy-paste yöntemiyle çoğaltılmış. Adam gibi kimse dokuman hazırlamamış, Forumda yapılan yorumlarda da malesef arkadaşlar genelde mühendis ve isg uzmanı olmalarına rağmen olayı hiç irdelemeden tamamen bu yanlış sınıflandırmalara bağlı yorumlar yapmışlar. Mesela fmea nitel olarak sınıflandırılmasına rağmen rakamsal değerlerle yapılıyor. Ayrıca sınıflandırmalar nicel ve nitel diye 2 ye ayrılmasına rağmen sadece nicel özellikte sınıflandırılan hiçbir yöntem yok. Madem öyle, sınıflandırma şöyle yapılsaydı; 1-Nitel 2-Nicel ve nitel
Bütün kaynakların sınıflandırmaları yanlış, ortada acayip bir bilgi kirliliği var. Mesela benim gittiğim kursta risk değerlendirmesi dersine gelen endüstri müh. akademisyen bile hiç araştırmadan buralardan copy-paste yapmış, geçmiş. Bu kurslara giden ve bu konularda ön bilgisi olmayan arkadaşlar; ortada acayip bilgi kirliliği var, lütfen araştırmadan hiç bir şeyi doğru kabul etmeyin, malesef kurslardaki hocaların çoğu ders notlarını yeni yönetmeliklere göre düzeltmeden aktarıyor.
Doğru kaynak bilen ya da farklı yorumu olanların düşüncelerini yazmasını rica ediyorum.
Mustafa BÜZGÜLÜ
Tekstil Mühendisi

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.