Soru Isg Katip Ataması

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında devran tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. devran

devran TÜİSAG Üyesi

Merhaba Arkadaşlar ,

Çok tehlikeli sınıfta yer alan firmamızda OSGB' den hizmet almaktayız(B sınıfı uzman gelmektedir.).Ayrıca ben tesis çalışanı olarak C sınıfı uzmanlık belgem bulunmaktadır. İSG-Katiplik üzerinden kendimi atamam durumunda nasıl bir sorunla karşılaşabilirim? Çünkü 1500 prim gününü tamamlamak istiyorum.

2. adnan taşkın

adnan taşkın TÜİSAG Üyesi

Merhabalar;

C sınıfı uzmanın çok tehlikeli bir sınıftaki işyerine ataması yapılamaz. Sistem buna müsaade etmez. Atama yapılacağı zaman işyeriniz çok tehlikeli sınıfta olduğu için sadece B ve A sınıfı uzman ataması gerçekleşir. Prim gününüzü 1500 e tamamlamanızda bir yardımı olmayacaktır.

3. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

bir sorunla karşılaşmazsınız. prim gün sayınız işlemeye başlar. İş kazası durmununda ise hukuki olarak sorumluluğunuz bulunabilir.

4. Cihan BAYCAN

Cihan BAYCAN TÜİSAG Üyesi

Çok tehlikeli bir işletmede eğer ki A yada B sınıfı bir uzman ataması yapılmışsa C sınıfı uzmanda ataması yapılabilir. KATİP den bir sorun çıkmaz ancak Esat beyinde dediği gibi olası bir iş kazasında hukuki sorumluluğunuz olacaktır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Tolga TERCAN

Tolga TERCAN TÜİSAG Üyesi

isg katip uygulamasına giremedim haliyle bilgilerimi güncelleyemedim ne yapmam gerekiyor :??

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica