Soru : Isg Katip Sertifika Iptali Hakkında

K.Onur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Kurs aldıgınız eğitim kurumu ile acil iletisime gecin.

Sinan Bakan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
İşyeri hekimliği aynısı bende de oldu, bugün sisteme girdim, bugün iptal edildi diyor, oysa evrakları 27.02.2015 de zaten göndermiştik, bankaya parayı da yatırdık, staj belgesini 31.12.2014 e kadar gönderin diyor, ne alakası var ya, ayıptır. Adamlar uyuyor ya..

GİREBİLECEĞİNİZ sınav GRUBU: 0
İSG-KATİP üzerinden geriye dönük yapılan incelemelerde; uygulamalı eğitiminize (staj) ilişkin bilgilerin girilmemiş olduğu tespit edilmiştir. Bu itibarla; ilgili Yönetmelikte geçen 'Katılım zorunluluğuna aykırılığın 5 yıl içerisinde tespiti halinde kişi hakkında belge düzenlenmiş olsa dahi belgeler iptal edilir.' hükmü uyarınca; belgeniz pasif hale getirilmiştir. Uygulamalı eğitimi tamamladığınıza dair *belgenin Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması halinde yapılacak kontrolü müteakiben tekrar belgeniz aktif hale getirilecektir. _x000D_ Uygulamalı eğitimi yaptığınız halde gerekli bildirim Genel Müdürlüğümüze yapılmamışsa, girdiğiniz ilk sınav tarihinden önce uygulamalı eğitimi (staj) tamamladığınıza dair belgeyi* dilekçe ekinde en geç 31 Aralık 2014 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaştırmanız gerekmektedir. Söz konusu süre dâhilinde gerekli bildirimin Genel Müdürlüğe yapılmaması halinde belge iptal işlemi tamamlanacaktır. _x000D_ *Staj yaptığına dair belgede, T.C. Kimlik, Adı Soyadı, İşyeri Unvanı, İşyeri SGK Sicil Numarası ile birlikte iş güvenliği uzmanı ve/veya işyeri hekimi bilgilerinin yer alması gerekmektedir. İş güvenliği uzmanlığı temel eğitim programının ekinde yer alan iş güvenliği uzmanlığı uygulama raporu, staj yaptığına dair belge olarak değerlendirilmektedir._x000D_.

mehmet sezar marangoz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
arkadaşlar,bana çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı İŞ SAĞLIĞI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ tarafından KASIM/2014 tarihinde İSG-KATİP(DİĞER SAĞLIK PERSONELİ SERTİFİKASI TANIMLAMASI yapıldı.GEÇERLİLİK SÜRESİ 5(BEŞ) YIL yazıyor.Henüz 1 yıl yeni doldu sayılır..E_DEVLET sitesinde girdiğimde serifikamın HALEN AKTİF ve 5 YIL GEÇERLİ
yazıyor.Şu an benim bu sertifikam geçerlimi? yoksa yeniden sınava girmrm gerekiyormu
Kesin bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa memnun olurum

heren61

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar,bana çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı İŞ SAĞLIĞI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ tarafından KASIM/2014 tarihinde İSG-KATİP(DİĞER SAĞLIK PERSONELİ SERTİFİKASI TANIMLAMASI yapıldı.GEÇERLİLİK SÜRESİ 5(BEŞ) YIL yazıyor.Henüz 1 yıl yeni doldu sayılır..E_DEVLET sitesinde girdiğimde serifikamın HALEN AKTİF ve 5 YIL GEÇERLİ
yazıyor.Şu an benim bu sertifikam geçerlimi? yoksa yeniden sınava girmrm gerekiyormu
Kesin bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa memnun olurum
Eğerki daha önceden alınmış eski tarihli (2005-2006) işyeri hemşiresi belgeniz yok ise o halde size geçici yetki tanımlaması yapılmıştır. İlgili yönetmelik gereği 1/1/2016 dan itbaren geçici yetkilerin iptal olunacak ve sertifikasız görevlendirilme yapılmayacaktı ancak 2015 sınavlarında türkiye ihtiyacını karşılayacak DSP sertifika sayısına ulaşılamadığından geçici yetkiler halen kaldırılmadı. Ne zaman kalkar o da muallak

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.