Soru Isg Katip Sözleşme Değişikliği

Konu, 'İSG Katip Hakkında Herşey' kısmında Ayşenur Ak tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Ayşenur Ak

Ayşenur Ak TÜİSAG Üyesi

Merhaba,

İSG katip üzerinde İş Güvenliği Uzmanı çalışma saatlerini değiştirebilir miyim? Bunu sözleşmeyi iptal etmeden yapmak mümkün mü?

2. asistoli

asistoli TÜİSAG Üyesi

Sözleşmeyi iptal etmeden mümkün olduğunu sanmıyorum, iptal edip yeniden saat düzenlemesi yapabilirsiniz, bunda bir sıkıntı olmaz.

Ayşenur Ak bu yazıya teşekkür etti.
  3. Ayşenur Ak

Ayşenur Ak TÜİSAG Üyesi

Teşekkür ederim cevabınız için.. SGK için tekrar giriş çıkış gerekmez değil mi? bilginiz var mıdır? SGK'ya giriş yaparken 2 gün olarak bildirmiştik.. İSG katip sisteminde ise 1 güne denk gelen çalışma saatinden görünüyor..

4. asistoli

asistoli TÜİSAG Üyesi

Ek bilgi: Uzmanlık için içe görevlendirme yapıyorsanız güncelle kısmından saatlerde değişiklik yapılabiliyor ama dışa görevlendirme ise sözleşme iptali ve yenilenmesi gerekir. Bakanlık yeni bir sistem güncellemesi butonu ekledi, oradan da yapılabiliyor ama dediğim gibi bu şuanda içe görevlendirmelerde oluyor. SGK için ise giriş çıkıştan kastınız görevlendirilen uzman için midir? Yani 2 gün pirim yatıyoruz şeklinde midir?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Esin Aydoğdu ve Ayşenur Ak bu yazıya teşekkür etti.
  5. Ayşenur Ak

Ayşenur Ak TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık için içe görevlendirme yapmıştım. Güncelle kısmını ekranda görebiliyorum ancak çalışmıyor, butona basılamıyor. SGK ya 2 gün prim yatırıyoruz, doğru..

6. asistoli

asistoli TÜİSAG Üyesi

Güncelle butonu sistemle alakalı sanırım, geçende aktifti, siz söyledikten sonra kontrol ettim, buton yerinde fakat aktif görünmüyor, sanırım bakanlığın sistem güncellemesi ile alakalı bir durum, oradan da saat değişikliği yapılabiliyordu, herhalde önümüzdeki dönemlerde aktif ederler diye düşünüyorum. SGK ya 2 gün yatırmanızda bir sıkıntı yok en azından resmi sürenin altında değil, süre 1 gün ise değiştirmek isterseniz siz bilirsiniz. ama tavsiyem işe giriş çıkışlar oluyorsa değiştirmeyin, çünkü her sayı artırımı veya azaltımında sürekli bildirimde bulunacaksınız.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Esin Aydoğdu ve Ayşenur Ak bu yazıya teşekkür etti.
  7. Ayşenur Ak

Ayşenur Ak TÜİSAG Üyesi

SGK'da farklı İSG Katip'de farklı süreler olması sorun yaratır mı diye düşündüm.. kurumlardan cevap alabilmek pek mümkün olmuyor maalesef bu konularda..çok teşekkür ederim ilginiz için

8. asistoli

asistoli TÜİSAG Üyesi

İSG katipte süre olarak görüyorsunuz faka SGK da pirimi gün olarak yatırıyorsunuz, yani İSG katipteki süreniz 1 güne denk gelmese bile 1 günlük pirim yatırıyorsunuz, saatlik pirim yatıramıyoruz. Dolayısı ile sizin SGK daki priminiz zaten yasal sürenin üzerinde olduğu için herhangi bir sıkıntı çıkaracağı görüşünde değilim, sadece fazla pirim yatar. Çalışan sayınız sabit ve çok fazla bir değişiklik olmuyorsa o zaman 1 güne düşürmeniz pirim yatırmanız açısından daha mantıklı olur.

Ayşenur Ak bu yazıya teşekkür etti.
  9. Ayşenur Ak

Ayşenur Ak TÜİSAG Üyesi

Aslında çalışan sayısı üç aşağı beş yukarı çok değişmiyor.. yasal zorunluluk 8 saat olduğu için sistemde 8 saat olarak belirlemiştik. Ancak ödeme yaparken 2 gün üzerinden yapalım diye SGK primini 2 gün üzerinden yatırdık.. dolayısıyla bi farklılık oldu.

10. çağan genç

çağan genç TÜİSAG Üyesi

30 gün sigortamız başka bri işte yatıyor. OSGB de 20 saat çalışıyoruzz. OSGB sigorta yapmak zorundamı bize....bilenler cvp verirse...

11. Egemen_01

Egemen_01 TÜİSAG Üyesi

OSGB, sigorta yapalimmi diyor yapmayalimmi diyor?

12. tuğçe kaya

tuğçe kaya TÜİSAG Üyesi

kısmı süreli iş sözleşmesini de mi katip den yapıcaz

13. birold

birold TÜİSAG Üyesi

sigortanız başka bir yerde yatıyorsa bence OSGB den yatırtmayın,boşa yatmış olur.

14. çağan genç

çağan genç TÜİSAG Üyesi

30 gün sigortamız başka bri işte yatıyor. OSGB de 20 saat çalışıyoruzz. OSGB sigorta yapmak zorundamı bize....bilenler cvp verirse...
    OSGB, sigorta yapalimmi diyor yapmayalimmi diyor?
    yasalarda mevcut olan.. olması gerekne nedir?

15. ömr özr

ömr özr TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben kamu kurumunda mühendisim aynı zamanda isg uzmanlığı yapacam isg katibe girip kurumun iş güvenliği uzmanı olarak nasıl gözükecem yada kurum isg katibe girip beni nasıl iş güvenliği uzmanı olarak belirleyecek yardım ederseniz çok sevinirim

16. Murat Karlık

Murat Karlık TÜİSAG Üyesi

sigortanızın calıştığınız gün kadarda OSGB de olması gerekiyor

17. eren-ahmet

eren-ahmet TÜİSAG Üyesi

kesinlikle OSGB de çalıştığınız saat kadar OSGB sgk yatırmalıdır
    ayrıca bu işlem isg-katip atamanızdan 1 gün önce başlamalıdır

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica