Soru : Isg Katip Uzerinden ( Elektronik Ortamda) Iş Güvenliği Uzmanlığı Sözleşmesi Bildirimi

adem bakan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bu konuyu bende merak ediyorum. Bilgisi olan varsa paylaşa bilir mi?
bende bir şey sormak istiyorum ben kamuda çalışıyorum az tehlikeli sınıfında ve beni isg uzmanı olarak görevlendirmek istiyorlar şimdi beni görevlendirmek için kamu da tehlike sınıfı birdirimini e bildirge üzerinden sgk ya bildirmesimi gerekiyor birde Görevlendirme yapacak kamu yani işyerinin “e-Bildirge Yöneticisi”'nin SGK kayıtlarında tanımlanmış olmasımı gerekiyor kamuda bu işler nasıl oluyor bana bir yol gösterirmisiniz daha hiç bir adım atılmamış yeni başlayacağız işlemlere bu konuda bana yardımcı olurmusunuz.

Erdem Öz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar siz sistemden girişinizi yapınız , işveren e-bildirge yöneticisi sizin onayınızı yaptığı zaman , sizin ilk giriş yaptığınız tarih çıkar.

muratdurmus

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Erdem bey girşi işlemi için ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

adem bakan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Erdem bey girşi işlemi için ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?
günaydın arkadaşlar bende bir şey sormak istiyorum ben kamuda çalışıyorum az tehlikeli sınıfında ve beni isg uzmanı olarak görevlendirmek istiyorlar şimdi beni görevlendirmek için kamu da tehlike sınıfı birdirimini e bildirge üzerinden sgk ya bildirmesimi gerekiyor birde Görevlendirme yapacak kamu yani işyerinin “e-Bildirge Yöneticisi”'nin SGK kayıtlarında tanımlanmış olmasımı gerekiyor kamuda bu işler nasıl oluyor bana bir yol gösterirmisiniz daha hiç bir adım atılmamış yeni başlayacağız işlemlere bu konuda bana yardımcı olurmusunuz.

inangokhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
günaydın, ben 18 ağustos sınavına girdim ve sertifika almaya hak kazandım, 17 eylülde de istenen 354 TL yi yatırdım ki bu koşul yerine getirildiğinde isg katipte aktif olacağımız söyleniyordu fakat isg katibe e-devlet şifresi ile ya da mobil imza ile giriş yapamıyorum, kaytılı olmadığım uyarısı ile karşılaşıyorum.
170'i aradım SGK ya gidip sisteme kendimi tanımlatmam gerektiğini söylediler, SGK ile görüştüm bizimle ilgisi yok dediler.
Bu durumda isg katibe nasıl girebilirim ve sitemde aktif miyim nasıl öğrenebilirim,
bir fikri olan var mıdır acaba

Soner Çıtakoğlu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
günaydın, ben 18 ağustos sınavına girdim ve sertifika almaya hak kazandım, 17 eylülde de istenen 354 TL yi yatırdım ki bu koşul yerine getirildiğinde isg katipte aktif olacağımız söyleniyordu fakat isg katibe e-devlet şifresi ile ya da mobil imza ile giriş yapamıyorum, kaytılı olmadığım uyarısı ile karşılaşıyorum.
170'i aradım SGK ya gidip sisteme kendimi tanımlatmam gerektiğini söylediler, SGK ile görüştüm bizimle ilgisi yok dediler.
Bu durumda isg katibe nasıl girebilirim ve sitemde aktif miyim nasıl öğrenebilirim,
Bekliyeceğiz 15 gün içinde sistem açılarak sözleşme yapabilir olacağız. e devletten bakılıyormuş belgelendirmeler diye bir yer varmış ordan görebilecekmişiz. Zaten ara ara dene girebilirsen açılmış demektir.

graviton(suat)

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bekliyeceğiz 15 gün içinde sistem açılarak sözleşme yapabilir olacağız. e devletten bakılıyormuş belgelendirmeler diye bir yer varmış ordan görebilecekmişiz. Zaten ara ara dene girebilirsen açılmış demektir.
aynı sorunu bende yaşıyorumm bu konu ile ilgili net bilgisi olan ark lutfen yardımcı olmaya çalışsınlar

graviton(suat)

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
aynı sorunu bende yaşıyorumm bu konu ile ilgili net bilgisi olan ark lutfen yardımcı olmaya çalışsınlar
Bilgilerin güncellenmesi işleminin 01.10.2013 saat 08.30 'a tamamlanması zorunludur. bu işlemi yapmadım ben bundan kaynaklanıyor olabilirmi?

krisografi

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar merhaba;
EK-4 de göre yapılan sözleşme tarihi mi isg katip üzerinden sözleşme tarihi mi geçerli olacak?

krisografi

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar merhaba;
EK-4 de göre yapılan sözleşme tarihi mi isg katip üzerinden sözleşme tarihi mi geçerli olacak?

krisografi

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar merhaba;

efe64

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar bugün itibariyle isg katip e girdiğinizde belge numarasını görebliyorsunuz herhangi bir şirketle sözleşme yapabilirsiniz

HSE Engineer

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
EK-4 ün doldurulmasına gerek yok şu an

Erdem Öz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
Eğer OSGB 'de çalışıyor iseniz içe görevlendirmeniz vardır , ilk başta mesul müdürünüz firma onayı yapar ardından firmanızda sizin isg katipten onayınızı yapar. Firma onayı yapabilmesi için e-bildirge yöneticisi olması lazım. O sgk numarasında e bildirge yöneticisi kim ise onayı o yapar. e-bildirge yöneticisi yok ise sgk ya başvurarak bu iş çözülür. sgk da e-bildirge yönetici onayını vermek için şirket imza sirküsünü ister. Sorularınız içim mesaj atarsanız cevaplandırmaya çalışırım arkadaşlar.

Erdem Öz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
Bireysel çalışıyor iseniz ilk önce firma sizin atamanızı yapar , daha sonra siz onayı verirsiniz.

zkb

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Eğer OSGB 'de çalışıyor iseniz içe görevlendirmeniz vardır , ilk başta mesul müdürünüz firma onayı yapar ardından firmanızda sizin isg katipten onayınızı yapar. Firma onayı yapabilmesi için e-bildirge yöneticisi olması lazım. O sgk numarasında e bildirge yöneticisi kim ise onayı o yapar. e-bildirge yöneticisi yok ise sgk ya başvurarak bu iş çözülür. sgk da e-bildirge yönetici onayını vermek için şirket imza sirküsünü ister. Sorularınız içim mesaj atarsanız cevaplandırmaya çalışırım arkadaşlar.
erdem bey, ben kamuda çalışıyorum. isg katip de iş güvenliği sözleşmemi nasıl yapacağım. bulunduğum kurumda çalışıcam.

selimmuratilgaz

Üye
TÜİSAG Üyesi
arkadaşlar isg katip üzerinden yapılan sözleşmenin çıktısı alınıp imzalamaya gerek varmı? zaten onayı işveren sisteme girip veriyor.
2- bakanlığa gönderilecek mi bu sözleşmeler?
3- işyeri hemşiresi atamasını isg katip sisteminden yapılamamakta. siz bu konu ile ne gibi bir çalışma yaptınız

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.