TÜİSAG - Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Topluluğu

Isg Katip Uzerinden ( Elektronik Ortamda) Iş Güvenliği Uzmanlığı Sözleşmesi Bildirimi

Konu, 'İSG Katip Hakkında Herşey' kısmında AhmetBBozbay tarafından paylaşıldı.

1. MARBLE_İSG

MARBLE_İSG TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (B)

Arkadaşlar bu olay sağlık Güvenlik Birimi">OSGB deki uzmanlar için mi geçerli.Diğer uzmanlar da yapabiliyormu sözleşmesini bu şekilde...Yapan arkadaşlar var mı?

2. emrahbkoroglu

emrahbkoroglu TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)

Sadece sağlık Güvenlik Birimi">OSGB lerdekiler için değil tüm uzmanlar için geçerli.

3. TÜİSAG GOOGLE MAIL GRUBUNA KATILDINIZ MI ?

Gün içerisinde mevzuatlardaki gelişmelerden ve sitemizde paylaşılan önemli belge ve dosyalardan sizleri hızlı bir şekilde haberdar edebilmemiz için 21.500 üzerinde üyesi bulunan Google Mail grubumuza bekliyoruz. Üyelik için aşağıdaki adrese tıkladıktan sonra çıkan kutucuğa mail adresinizi yazmanız gerekmektedir. Akabinde mail adresinize gelecek olan maili onayladığınız taktirde grubumuza katılımınız tamamlanacaktır. 
    Grubumuza katılmak için lütfen aşağıdaki linki tıklayın;

http://groups.google.com/group/isgfrm/subscribe 
    Saygılarımızla, 
    TÜİSAG Yönetimi

4. mühendis85

mühendis85 TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (B)
    Benim durumum daha enteresan arkadaşlar, katip kimlik numaramı gösteriyor ama ismim ve soy ismim görünmüyor sistemde :) Bakanlık SGK ya yönlendiriyor SGK bakanlığa, kimsenin bilgisi yok bu konuyla ilgili, başvurduğum tüm birimler şaşkın şaşkın yüzüme bakıyor. İSG Katip nedir, sağlık Güvenlik Birimi">OSGB nedir, gibi sorulara defalarca cevap vermek zorunda kaldım. İş Güvenliği diyorum, karşıdan gelen soru, Pardon ne güvenliği dediniz? :) En sonunda Tophanede ki bölge müdürlüğüne gittim. Bu işlerden biraz anlayan biri bana şunları söyledi:
    Bu konuyla hiçbir ilgimiz yok, bu sistem tamamen bakanlığın kurduğu bir sistem ve biz müdahale edemiyoruz. Sizin gibi birçok kişi başvuruda bulundu ama hiçbirine yardımcı olamadık. Biz SGK ya gönderiyoruz SGK bize geri gönderiyor şeklinde ekledi :)
    Bu arada tüm bu atraksiyonlardan önce meşhur 3 haneli numarayı aradım 170. Bana verdikleri cevap takdire şayan :)
    Telefondaki ses: Bu problem bakanlıktan kaynaklanıyor sizinle bir ilgisi yok. Sistem yeni olduğu için bu tür aksaklıklar oluyor.
    Ben: Yani sonuç ?
    Telefondaki ses: Sorun bizden kaynaklanıyor...
    Ben: Yani benim ne yapmam gerekiyor ?
    Telefondaki ses: Bilemiyorum gelen bilgide böyle bir şey yazmıyor ...
    Ben: ???

Gülüyorum artık böyle olaylara. Geçenlerde işçilerden biri bana, sürekli gelip bizi kontrol ediyorsunuz ne iş yapıyorsunuz diye sordu. İş güvenliği uzmanıyım dedim. Silahlı silahsız ? diye sordu :) Hadi bu işi hiç bilmeyen birinin böyle bir soru sorması gayet doğal da bölge müdürlüklerinden SGK dan aynı soruyu duymak içler acısı...

Cihangir, FİLİZ FİYCİ ve kral0609 bu yazıya teşekkür etti.
  5. Cevre5559

Cevre5559 TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    aşağıdaki maillere derdini anlatan bir yazı at sanırım bu kişiler ilgileniyor bu işlerle benimde bilgilerim doğru fakat isim yaşar diye gözküyordu mail attım bi kaç gün sonra düzeltmişler.
    iacar@csgb.gov.tr
    fkarakaya@csgb.gov.tr]

kral0609 ve mühendis1985 bu yazıya teşekkür etti.
  6. kadirulgul

kadirulgul TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    arkadaşlar isminizin sistemde cıkıp cıkmaması değil belgenizle ilgiler TC kimlik no yazınca cıkıyorsa sıkıntı yok. bizimde B sınıfı arkaşımızın ismini 00 çıkartıyor.Bizde bundan sonra onu CEmıs Bond adını koyduk.herkes mutlu

mehmet84 ve mühendis85 bu yazıya teşekkür etti.
  7. cemburulday

cemburulday TÜİSAG Üyesi

Geçmiş tarihli onaylı olan sözleşmelerin isg Katibe aktarımı sırasında,göreve başlama tarihi olarak sisteme girişin yapıldığı tarih mi kabul edilicek ,yoksa sözleşmenin onaylandığı geçmiş tarihin girilebiliceği bir sekme bulunmaktamdır.Şayeet bu konu düşünülmediyse B sınıfı için az bir süresi kalan C sınıfı uzmanlara sıkıntı yaratmıcakmıdır? bu konuda bilgisi olan arkadaşımız bulunmaktamıdır?

8. w w w . s a g l i g i m i c i n . com
    Sağlıklı Yaşam Rehberiniz - Şifalı Bitkiler, Diyet Listeleri, Gebelik, Tüp Bebek ve daha fazlası...

9. ozdemir

ozdemir TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Geçmişe yönelik yapılan tüm sözleşmelerin isg katip programı üzerinden yenileneceği kanısındayım. Eskiden yapılan sözleşmelerin hiçbiri İSG katip üzerinde görünmüyor. (Arkadaşlarımdan biliyorum) Sanırım bakanlık tüm sözleşmeleri tek tek sisteme girmek yerine yenilenmesini istiyor. böylece bu işin angaryasından kurtulacaklar.

İSG katip üzerinden yapılan sözleşmelerde tarih seceneği yer almamaktadır. sözleşmenin onaylandığı tarih sözleşme başlangıç tarihi olarak kabul edilecektir. yani geçmişe yönelik yapılan tüm sözleşmeler yenilenecektir.

İSG katip programı ile ilgili tespit ettiğim en büyük sıkıntılardan biri firmaya ait olan bilgileri eş zamanlı olarak SGK bilgi sisteminden almamaktadır. Dolayısıyla firmanın SGK sicil nosu, NACE kodu, Çalışan sayısı gibi konularda yapılan değişiklikler eş zamanlı olarak görüntülenememekte bu durumda sözleşme yapmanıza imkan vermemekte yahut hatalı bilgilerle sözleşme yapmanıza neden olmkatadır.

10. H.Ece ALTINTAŞ

H.Ece ALTINTAŞ TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Yeni bir sözleşme yaptığım taktirde, B sınıfa geçebilmem için doldurmam gereken sürenin yeniden başlaması anlamını taşımaktadır! :k_karışık:
    H.Ece ALTINTAŞ
    C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

11. Aktasi

Aktasi TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Duyuruda eski sozlesmelerinde sisteme tekrar girilmesi gerektigi yaziyor. Bu sizin b sinifina gecmk icin zorluk cikartcagini sanmiyorum cunku yeni cikan is guvenligi uzmanlarina ait yonetmelikte sirketin yazisinida istiyorlar yani firma bu kisi bende 3 senedir uzman olarak calisipr buda sozlesmemiz diye egitim kurumu bu belgeleride istiycek o yuzden bi sorun cikacagini sanmiyorum. Bakanlik suan tek amaci her sirketin sistemde gozukmesi uzmani olmayana ceza kesmesi. B ye gecerken ilk asamada katip sistemine bakmayacaklarini dusunuyorum. Sisteme girseniz dahi benik kanaatim eskiden yapildigi gibi isverenle ek 4 u doldurmaniz ve saklamaniz. Burasi turkiye ne olur ne olmaz :)

Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  12. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    Aynen öyle Ece hanım bende sizin gibi düşünüyorum.

13. ozdemir

ozdemir TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    neden böyle düşünüyorsunuz anlamadım? C sınıf olarak tek sözleşme üzerinde 3 yıl görev yapma durumu söz konusu değil. sözleşmelerinizin toplam süresi dikkate alınacaktır. Eski sözleşmeniz geçersiz sayılmayacak, sadece yenileme yapacaksınız.

14. süperman

süperman TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (B)
    arkadaşlar içe görevlendirme olayı nasıl oluyor. ben osgbde çalışıyorum artık içe görevlendirme yazıyor. Şuan bir yere bakıyorum orada uzman olarak görünmüyormuyum?

15. ozdemir

ozdemir TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Sözleşmenizi eski sisteme göre yaptıysanız ve onayınız geldiyse sözleşmeyi İSG katip üzerinden yenilemeniz lazımdır. Ancak sözleşmeyi İSG katip üzerinden yaptıysanız ve dışa görevlendirmeniz görünmüyorsa henüz atamanız yapılmamış demektir.
    Kısaca dışa görevlendirmeniz sistem üzerinde yer almalı.

16. H.Ece ALTINTAŞ

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    peki özdemir bey diyelim ki 3 ay önce işe başlamış ve sözleşmede eksiklik olduğu gerekçesiyle düzeltilmesi istenmişse ve hala ikinci cevap gelmediyse? Bu kişinin 3 ayı ne olacak?

H.Ece ALTINTAŞ

17. ozdemir

ozdemir TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Ece hanım bakanlıktan 5 iş günü içinde cevap gelmesi gerekir. bu süreyi bir yerde gördüğümü hatırlıyorum ama tam olarak adres gösteremiyeceğim.Diğer taraftan resmi kuruluşlara yazılan dilekçeler 15 iş günü içinde cevap verilme mecburiyeti kanunda yer alır...söylediğiniz gibi olduğunu varsayalım.. evet 3 ay boşa geçecek.. açıkcası benim 2 yıl gibi bir kaybım var, verdiğiniz örnekle bağlantılı olmasada.

18. H.Ece ALTINTAŞ

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Bakanlıktan 5 iş günü içinde cevap gelmesi gerekmiyor, bizlerin sözleşmeyi 5 iş günü içinde yollaması gerekiyor. Gördüğünüz yer yönetmeliktir Özdemir bey. Diğer taraftan bende bir resmi kuruluşta çalışıyorum ve 15 gün süre mecburidir evet ama bakanlığın verdiği cevap "yoğunluk var" oluyor. Bir önceki cevabınızda neden böyle düşünüyorsunuz anlamadım demiştiniz yha... anladığınızı umut ediyorum...
    kazasız günler dilerim...

H.Ece ALTINTAŞ

19. Aktasi

Aktasi TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Yeni cikan isg uzmanlari gorev yetki ve sorumluluklari ve egitimleri yonetmeliginde c den b ye geciste sgk kayitlari baz alinacakmis. 4. Bolumun sonunu acip okuyabilirsiniz. Bnm dusuncem sirketten alinan bi yazi sizin orda nekadar suredir uzman olarak calistiginiz arti sgk kaytlariniz Hesab edilir. Eger gonderdiginiz sozlesme gecte olsa kabul edilmisse. Burdaki gecikme sizin sorununuz degil bakanligin gec cevap vermesini size odetceklerini sanmiyorum. Tmm burasi turkiye ama en azindan muz cumhuriyeti degil sureler ile ilgili bi sorun yasayacaginizi sammiyorum. Saygilar.

20. chemist42

chemist42 TÜİSAG Üyesi

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK gereği ben C sınıfında iken Cok tehlikeli bakabilecem.bunun için sözlesme nasıl olacak bilen varmı?

21. ma_den_ci

ma_den_ci TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    yönetmelik değişikliği sektörel düzenleme mart ayı sonu yürürlüğe girecek şimdiden sözleşme yapılabilir mi sistemden denediniz mi

22. chemist42

chemist42 TÜİSAG Üyesi

yönetmelik değişikliği sektörel düzenleme nasıl olacak bilginız varmı?

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. yeni adresim neden isg katipte gozukmuyor

Sitemap    HTML Sitemap

Yandex.Metrica