TÜİSAG - Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Topluluğu

Isg Katip Uzerinden ( Elektronik Ortamda) Iş Güvenliği Uzmanlığı Sözleşmesi Bildirimi

Konu, 'İSG Katip Hakkında Herşey' kısmında AhmetBBozbay tarafından paylaşıldı.

1. süperman

süperman TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (B)

arkadaşlar içe görevlendirme olayı nasıl oluyor. ben osgbde çalışıyorum artık içe görevlendirme yazıyor. Şuan bir yere bakıyorum orada uzman olarak görünmüyormuyum?

2. ozdemir

ozdemir TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)

Sözleşmenizi eski sisteme göre yaptıysanız ve onayınız geldiyse sözleşmeyi İSG katip üzerinden yenilemeniz lazımdır. Ancak sözleşmeyi İSG katip üzerinden yaptıysanız ve dışa görevlendirmeniz görünmüyorsa henüz atamanız yapılmamış demektir.
    Kısaca dışa görevlendirmeniz sistem üzerinde yer almalı.

Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  3. TÜİSAG GOOGLE MAIL GRUBUNA KATILDINIZ MI ?

Gün içerisinde mevzuatlardaki gelişmelerden ve sitemizde paylaşılan önemli belge ve dosyalardan sizleri hızlı bir şekilde haberdar edebilmemiz için 21.500 üzerinde üyesi bulunan Google Mail grubumuza bekliyoruz. Üyelik için aşağıdaki adrese tıkladıktan sonra çıkan kutucuğa mail adresinizi yazmanız gerekmektedir. Akabinde mail adresinize gelecek olan maili onayladığınız taktirde grubumuza katılımınız tamamlanacaktır. 
    Grubumuza katılmak için lütfen aşağıdaki linki tıklayın;

http://groups.google.com/group/isgfrm/subscribe 
    Saygılarımızla, 
    TÜİSAG Yönetimi

4. H.Ece ALTINTAŞ

H.Ece ALTINTAŞ ISGfrm Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    peki özdemir bey diyelim ki 3 ay önce işe başlamış ve sözleşmede eksiklik olduğu gerekçesiyle düzeltilmesi istenmişse ve hala ikinci cevap gelmediyse? Bu kişinin 3 ayı ne olacak?

H.Ece ALTINTAŞ
    C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

5. ozdemir

ozdemir TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Ece hanım bakanlıktan 5 iş günü içinde cevap gelmesi gerekir. bu süreyi bir yerde gördüğümü hatırlıyorum ama tam olarak adres gösteremiyeceğim.Diğer taraftan resmi kuruluşlara yazılan dilekçeler 15 iş günü içinde cevap verilme mecburiyeti kanunda yer alır...söylediğiniz gibi olduğunu varsayalım.. evet 3 ay boşa geçecek.. açıkcası benim 2 yıl gibi bir kaybım var, verdiğiniz örnekle bağlantılı olmasada.

6. H.Ece ALTINTAŞ

H.Ece ALTINTAŞ ISGfrm Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Bakanlıktan 5 iş günü içinde cevap gelmesi gerekmiyor, bizlerin sözleşmeyi 5 iş günü içinde yollaması gerekiyor. Gördüğünüz yer yönetmeliktir Özdemir bey. Diğer taraftan bende bir resmi kuruluşta çalışıyorum ve 15 gün süre mecburidir evet ama bakanlığın verdiği cevap "yoğunluk var" oluyor. Bir önceki cevabınızda neden böyle düşünüyorsunuz anlamadım demiştiniz yha... anladığınızı umut ediyorum...
    kazasız günler dilerim...

H.Ece ALTINTAŞ
    C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

7. Aktasi

Aktasi TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Yeni cikan isg uzmanlari gorev yetki ve sorumluluklari ve egitimleri yonetmeliginde c den b ye geciste sgk kayitlari baz alinacakmis. 4. Bolumun sonunu acip okuyabilirsiniz. Bnm dusuncem sirketten alinan bi yazi sizin orda nekadar suredir uzman olarak calistiginiz arti sgk kaytlariniz Hesab edilir. Eger gonderdiginiz sozlesme gecte olsa kabul edilmisse. Burdaki gecikme sizin sorununuz degil bakanligin gec cevap vermesini size odetceklerini sanmiyorum. Tmm burasi turkiye ama en azindan muz cumhuriyeti degil sureler ile ilgili bi sorun yasayacaginizi sammiyorum. Saygilar.

Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.

8. w w w . 1 K P S S . com
    KPSS ve ÖABT Sınavlarına Hazırlık, Videolar, Günlük Kamu İş İlanları

9. chemist42

chemist42 TÜİSAG Üyesi

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK gereği ben C sınıfında iken Cok tehlikeli bakabilecem.bunun için sözlesme nasıl olacak bilen varmı?

10. ma_den_ci

ma_den_ci TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    yönetmelik değişikliği sektörel düzenleme mart ayı sonu yürürlüğe girecek şimdiden sözleşme yapılabilir mi sistemden denediniz mi

11. chemist42

chemist42 TÜİSAG Üyesi

yönetmelik değişikliği sektörel düzenleme nasıl olacak bilginız varmı?

12. ma_den_ci

ma_den_ci TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    benim çalıştığım işyeri beş ayrı işyerine sahip farklı adreslerde biri tehlikeli sınıf diğerleri çok tehlikeli sınıfta. sektörde 8 yıldır çalışmaktayım. sadece tehlikeli sınıf işyeri için şubat başı sözleşme yapıp bakanlığa onaya gönderdim, henüz onay belgesi gelmedi. Nisan başı diğer işyerleri için de sözleşme yapacağım yönetmelik değişikliğine dayanarak ama onay süresi çok uzun sürüyor diyerek şimdiden isg katip üzerinden sözleşme yapabilirmiyiz acaba. Çalışan sayıları toplamda 500

13. atalay.ayaz

atalay.ayaz TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    bakanlığa sözleşme gönderdim tam 30 gün oldu bir onay yazısı gelmedi şimdi işten ayrılmak istiyorum ne yapmalıyım ?

ma_den_ci bu yazıya teşekkür etti.
  14. eski

eski TÜİSAG Üyesi

***:( Arkadaşlar benimde sorunum nace koduna göre baktığımda firmam tehlikeli sınıfta görünüyor isg katip üstünden atama yapmaya kalktığımızda sistemde firmanın sadeceb ve a sınıfı atama yapebiliyor.c sınıfı personel kategorisi çıkmıyor .170 i defalarca aradım defalarca derdimi anlattım anlayan yok ben başka birşey soruyorum onlar başka birşey söylüyor.Firmam tehlikeli sınıfta ama sanırım isgkatip üzerinde çok tehlikeli sınıfta görünüyor bunu nasıl çözebilirim yardımcı olabilecek fikir verebilecek varmı arkadaşlar 1 haftadır psikolojim bozuldu :S ne güzel eski sistemd eolsaydı dilekçemi hazırlamış gönderecektim pazartesi günü ooofff off

15. ikarateke

ikarateke TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    bende yaklaşık 25 gün önce bakanlığa sözleşme yollamıştım herhangi bi cevap gelmedi geçtiğimiz hafta 170 i aradım onlar internet üzerinden sözleşme yapmayın belge göndermişsiniz yeterli dediler.
    bence siz bir dilekçe düzenleyip işten ayrıldığınızı işverenin imzası ile onaylayın elinizde yazılı bi belge olsun.sözleşmeniz katip üzerinde gözüktüğünde iptali yapın internet üzerinde.iyi çalışmalar

16. atalay.ayaz

atalay.ayaz TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    bakanliğin isg katip üzerinden sözleşme yapılması ile ilgili bir duyurusu var burada ise belge ile sözleşme yapılmış olsa bile sözleşmeyi internet üzerinden yenileyin deniliyor ?

17. buketdemir

buketdemir TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    yaptığınız sözleşmelerde çalışan sayısı 50 ve üzeri mi emrah bey

18. buketdemir

buketdemir TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    yani benm bu sitstemden anladığım 50 ve üzeri firmalar için atama yapılıyor şimdilik.ben 40 çalışanı olan tehlikeli sınıfta iş yeri ile anlaşma yaptım.bildirim konusunda ne yapacağım hiç bir fikrim yok :alaycı:

19. emrahbkoroglu

emrahbkoroglu TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Benim çalıştığım firmalarında çalışan sayısı 50 nin altında. Bu şirketlerle sözleşme yapılamamasının nedeni benim yazdığım sorunlardan veya başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir. İSG Katip üzerinden atama yapmak için bazı şirketlerde yazdığım sorunlar ile karşılaştık bazılarında hiç bir sorun olmadan atama işini hallettik. Sizin yapmanız gereken anlaştığınız şirketin Katip üzerinden sizi kendi şirketleri için görevlendirmelerini sağlamak. Bu işi yaptığınızda zaten bakanlığa bildirim yapmış sayılıyorsunuz, başka bir şey yapmanıza gerek yok.

buketdemir bu yazıya teşekkür etti.
  20. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Kurucu ortak veya işveren yetkilisi e-katip üzerinden sisteme giriş yaptığında söz konusu işyerinin SGK tarafından tehlike sınıfı ve çalışan sayısısının otomatik olarak sisteme aktarılması nedeniyle sözleşme öncesi bu bilgiler ekranda gözükmektedir.

21. Kemal Erdal Çelen

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Sözleşmeniz onaylandığında sistemde görülecektir.

22. Kemal Erdal Çelen

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Bu tür farlılıkların giderilmesi için firma yetkililerinin SGK nezdinde girişimde bulunmaları gerekir. Ancak düzeltme ve yanıt alınması uzun bir gerektirdiğinide gözden uzak tutmamalıdır.

eski bu yazıya teşekkür etti.

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. isg katip atama

,
  2. isg katip iş güvenliği uzmanı atama

,
  3. isg uzmanı atama örnek sözleşme

,
  4. isg katip örnek sözleşme,
  5. isg atanma nasil oluyor,
  6. isg katip atamaları ne zaman
Sitemap    HTML Sitemap