TÜİSAG - Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Topluluğu

Isg Katip Uzerinden ( Elektronik Ortamda) Iş Güvenliği Uzmanlığı Sözleşmesi Bildirimi

Konu, 'İSG Katip Hakkında Herşey' kısmında AhmetBBozbay tarafından paylaşıldı.

 1. ma_den_ci
  Offline

  ma_den_ci TÜİSAG Üyesi

  Medeni hal:
  Evli
  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (A)


  benim çalıştığım işyeri beş ayrı işyerine sahip farklı adreslerde biri tehlikeli sınıf diğerleri çok tehlikeli sınıfta. sektörde 8 yıldır çalışmaktayım. sadece tehlikeli sınıf işyeri için şubat başı sözleşme yapıp bakanlığa onaya gönderdim, henüz onay belgesi gelmedi. Nisan başı diğer işyerleri için de sözleşme yapacağım yönetmelik değişikliğine dayanarak ama onay süresi çok uzun sürüyor diyerek şimdiden isg katip üzerinden sözleşme yapabilirmiyiz acaba. Çalışan sayıları toplamda 500 2. atalay.ayaz
  Offline

  atalay.ayaz TÜİSAG Üyesi

  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (C)


  bakanlığa sözleşme gönderdim tam 30 gün oldu bir onay yazısı gelmedi şimdi işten ayrılmak istiyorum ne yapmalıyım ?  ma_den_ci bu yazıya teşekkür etti.
 3. TÜİSAG GOOGLE MAIL GRUBUNA KATILDINIZ MI ?

  Gün içerisinde mevzuatlardaki gelişmelerden ve sitemizde paylaşılan önemli belge ve dosyalardan sizleri hızlı bir şekilde haberdar edebilmemiz için 21.500 üzerinde üyesi bulunan Google Mail grubumuza bekliyoruz. Üyelik için aşağıdaki adrese tıkladıktan sonra çıkan kutucuğa mail adresinizi yazmanız gerekmektedir. Akabinde mail adresinize gelecek olan maili onayladığınız taktirde grubumuza katılımınız tamamlanacaktır. 
  Grubumuza katılmak için lütfen aşağıdaki linki tıklayın;

  http://groups.google.com/group/isgfrm/subscribe 
  Saygılarımızla, 
  TÜİSAG Yönetimi

 4. eski
  Offline

  eski TÜİSAG Üyesi

  ***:( Arkadaşlar benimde sorunum nace koduna göre baktığımda firmam tehlikeli sınıfta görünüyor isg katip üstünden atama yapmaya kalktığımızda sistemde firmanın sadeceb ve a sınıfı atama yapebiliyor.c sınıfı personel kategorisi çıkmıyor .170 i defalarca aradım defalarca derdimi anlattım anlayan yok ben başka birşey soruyorum onlar başka birşey söylüyor.Firmam tehlikeli sınıfta ama sanırım isgkatip üzerinde çok tehlikeli sınıfta görünüyor bunu nasıl çözebilirim yardımcı olabilecek fikir verebilecek varmı arkadaşlar 1 haftadır psikolojim bozuldu :S ne güzel eski sistemd eolsaydı dilekçemi hazırlamış gönderecektim pazartesi günü ooofff off

 5. ikarateke
  Offline

  ikarateke TÜİSAG Üyesi

  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (C)
  bende yaklaşık 25 gün önce bakanlığa sözleşme yollamıştım herhangi bi cevap gelmedi geçtiğimiz hafta 170 i aradım onlar internet üzerinden sözleşme yapmayın belge göndermişsiniz yeterli dediler.
  bence siz bir dilekçe düzenleyip işten ayrıldığınızı işverenin imzası ile onaylayın elinizde yazılı bi belge olsun.sözleşmeniz katip üzerinde gözüktüğünde iptali yapın internet üzerinde.iyi çalışmalar

 6. atalay.ayaz
  Offline

  atalay.ayaz TÜİSAG Üyesi

  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (C)
  bakanliğin isg katip üzerinden sözleşme yapılması ile ilgili bir duyurusu var burada ise belge ile sözleşme yapılmış olsa bile sözleşmeyi internet üzerinden yenileyin deniliyor ?

 7. buketdemir
  Offline

  buketdemir TÜİSAG Üyesi

  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (C)
  yaptığınız sözleşmelerde çalışan sayısı 50 ve üzeri mi emrah bey


 8. w w w . s a g l i g i m i c i n . com
  Sağlıklı Yaşam Rehberiniz - Şifalı Bitkiler, Diyet Listeleri, Gebelik, Tüp Bebek ve daha fazlası...

 9. buketdemir
  Offline

  buketdemir TÜİSAG Üyesi

  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (C)
  yani benm bu sitstemden anladığım 50 ve üzeri firmalar için atama yapılıyor şimdilik.ben 40 çalışanı olan tehlikeli sınıfta iş yeri ile anlaşma yaptım.bildirim konusunda ne yapacağım hiç bir fikrim yok :alaycı:

 10. emrahbkoroglu
  Offline

  emrahbkoroglu TÜİSAG Üyesi

  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (C)
  Benim çalıştığım firmalarında çalışan sayısı 50 nin altında. Bu şirketlerle sözleşme yapılamamasının nedeni benim yazdığım sorunlardan veya başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir. İSG Katip üzerinden atama yapmak için bazı şirketlerde yazdığım sorunlar ile karşılaştık bazılarında hiç bir sorun olmadan atama işini hallettik. Sizin yapmanız gereken anlaştığınız şirketin Katip üzerinden sizi kendi şirketleri için görevlendirmelerini sağlamak. Bu işi yaptığınızda zaten bakanlığa bildirim yapmış sayılıyorsunuz, başka bir şey yapmanıza gerek yok.

  buketdemir bu yazıya teşekkür etti.
 11. Kemal Erdal Çelen
  Offline

  Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

  Medeni hal:
  Evli
  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (C)
  Kurucu ortak veya işveren yetkilisi e-katip üzerinden sisteme giriş yaptığında söz konusu işyerinin SGK tarafından tehlike sınıfı ve çalışan sayısısının otomatik olarak sisteme aktarılması nedeniyle sözleşme öncesi bu bilgiler ekranda gözükmektedir.

 12. Kemal Erdal Çelen
  Offline

  Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

  Medeni hal:
  Evli
  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (C)
  Sözleşmeniz onaylandığında sistemde görülecektir.

 13. Kemal Erdal Çelen
  Offline

  Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

  Medeni hal:
  Evli
  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (C)
  Bu tür farlılıkların giderilmesi için firma yetkililerinin SGK nezdinde girişimde bulunmaları gerekir. Ancak düzeltme ve yanıt alınması uzun bir gerektirdiğinide gözden uzak tutmamalıdır.

  eski bu yazıya teşekkür etti.
 14. Zynp___
  Offline

  Zynp___ TÜİSAG Üyesi

  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (C)
  merhaba isg katip girdigimde onayla butonu acık fakat işverenin doldurdugu sözleşmeyi acık sekilde göremiyormuyum
  örnegin altişveren olarak calıstıgım firmanın bircok yerde işi var fakat bn sadece 220 kişilik ihalesinden sorumlu olcağım bu nasıl belirtilcek ?
  işverenin beni tüm firmanın uzmanı olarak görevlendirmediğini nasıl anlayacağım?
  yardımlarınız için şimdiden tesekkürler

 15. eski
  Offline

  eski TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar kendisi c sınıfı olupta isg katip sisteminden tehlikeli sınıfta bir işyeri için atamasını yaptırabilen var mı ?

 16. furkany
  Offline

  furkany TÜİSAG Üyesi

  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (C)
  bugün itibari ile İSG katip üzerinden ilk sözleşmemi gerçekleştirdim. işveren kendi elektronik imzası ile sisteme giriş yaptı. sisteme giriş adresi e-devlet üzerindeki e-hizmetlerden ya da çsgb isgüm sayfasındaki yetkilendirme bölümünden girilebiliyor. giriş sırasında birden fazla iş yeri yetkisi olan işveren, benim sigortalı olarak çalışacağım işyerinin sigorta sicil numarasını seçerek giriş yaptı. daha sonra sistemde zaten firmanın kaç kişi çalıştırdığı ve isg uzmanının ne kadar çalışması gerektiği görülüyor. TC kimlik numaramı yazarak sisteme giriş yaptı. işyeri tehlikeli sınıf ev benim sertifikam c sınıfı. ama seçimde bir problem olmadı. sonra kaydetti. ben de kendi e-devlet şifrem ile aynı sayfaya girdim ve sözleşmesi gördüm. daha sonra onay kısmından onayladım ve kaydettim. artık ikimizin isg katip programında sözleşmesi görünüyor. darısı diğer işletmeler için inşallah

 17. ma_den_ci
  Offline

  ma_den_ci TÜİSAG Üyesi

  Medeni hal:
  Evli
  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (A)
  peki sözleşmenin onaylanması için çıktı alıp imzalayıp, ıslak imzalı bir örneğini bakanlığa göndermiyor muyuz

 18. ma_den_ci
  Offline

  ma_den_ci TÜİSAG Üyesi

  Medeni hal:
  Evli
  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (A)
  ve arkadaşlar kendisi c sınıfı olupta isg katip sisteminden çok tehlikeli sınıfta bir işyeri için atamasını yaptırabilen var mı ? yoksa mart ayı sonu yönetmelik değişiklik yürürlük tarihini mi bekleyeceğiz ( 750 gün mesleki deneyim var)

 19. neslihan öztürk
  Offline

  neslihan öztürk TÜİSAG Üyesi

  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (C)
  Merhaba arkadaşlar ,isg stajımı yapıcağım firmada isg uzmanı sözleşmeli olarak bulunuyor ancak bu katip sisteminden haberi yokmuş bu durum stajı etkilermi sistemde sözleşmenin olup olmaması

 20. ozdemir
  Offline

  ozdemir TÜİSAG Üyesi

  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (C)
  1- ıslak imzalı belge gönderme devri kapandı.. Şuan sadece diğer sağlık personeli sözleşmeleri gönderiliyor bakanlığa (yönetmeliği henüz çıkmadığı için)
  2- yönetmelik maddesinin yürürlüğe giriş tarihinden sonra (mart sonu) başvuruların kabul edileceğini düşünüyorum. Bu şekilde sözleşme yapacak arkadaşların bakanlığa sgk hizmet dökümleri ve sözleşmelerini göndermeleri gerekicek gibi gözüküyor. (İSG katip üzerinde bir çalışma yapılırsa belge göndermeye gerek kalıcağını sanmıyorum)

  degiray bu yazıya teşekkür etti.
 21. H.Ece ALTINTAŞ
  Offline

  H.Ece ALTINTAŞ TÜİSAG Üyesi

  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (C)
  yani şimdi 50'nin altında çalışanı varsa sözleşme yapılamayacak mı? :k_karışık:

  H.Ece ALTINTAŞ
  C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

 22. İSG Specialist
  Offline

  İSG Specialist TÜİSAG Üyesi

  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzman Adayı (C)
  Artkadaşlar C sınıfı olup da onay alan var mı İSG katip üzerinden. Çünkü onaylanmazsa sınıf uymadığındandır diye bir uyarı var duyuruda...


Sitemap    HTML Sitemap

Yandex.Metrica