Isg Katip Uzerinden ( Elektronik Ortamda) Iş Güvenliği Uzmanlığı Sözleşmesi Bildirimi

Konu, 'İSG Katip Hakkında Herşey' kısmında AhmetBBozbay tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. adem bakan

adem bakan TÜİSAG Üyesi

bende bir şey sormak istiyorum ben kamuda çalışıyorum az tehlikeli sınıfında ve beni isg uzmanı olarak görevlendirmek istiyorlar şimdi beni görevlendirmek için kamu da tehlike sınıfı birdirimini e bildirge üzerinden sgk ya bildirmesimi gerekiyor birde Görevlendirme yapacak kamu yani işyerinin “e-Bildirge Yöneticisi”'nin SGK kayıtlarında tanımlanmış olmasımı gerekiyor kamuda bu işler nasıl oluyor bana bir yol gösterirmisiniz daha hiç bir adım atılmamış yeni başlayacağız işlemlere bu konuda bana yardımcı olurmusunuz.

2. Erdem Öz

Erdem Öz TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar siz sistemden girişinizi yapınız , işveren e-bildirge yöneticisi sizin onayınızı yaptığı zaman , sizin ilk giriş yaptığınız tarih çıkar.

smht277 bu yazıya teşekkür etti.
  3. muratdurmus

muratdurmus TÜİSAG Üyesi

Erdem bey girşi işlemi için ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

4. adem bakan

adem bakan TÜİSAG Üyesi

günaydın arkadaşlar bende bir şey sormak istiyorum ben kamuda çalışıyorum az tehlikeli sınıfında ve beni isg uzmanı olarak görevlendirmek istiyorlar şimdi beni görevlendirmek için kamu da tehlike sınıfı birdirimini e bildirge üzerinden sgk ya bildirmesimi gerekiyor birde Görevlendirme yapacak kamu yani işyerinin “e-Bildirge Yöneticisi”'nin SGK kayıtlarında tanımlanmış olmasımı gerekiyor kamuda bu işler nasıl oluyor bana bir yol gösterirmisiniz daha hiç bir adım atılmamış yeni başlayacağız işlemlere bu konuda bana yardımcı olurmusunuz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. inangokhan

inangokhan TÜİSAG Üyesi

günaydın, ben 18 ağustos sınavına girdim ve sertifika almaya hak kazandım, 17 eylülde de istenen 354 TL yi yatırdım ki bu koşul yerine getirildiğinde isg katipte aktif olacağımız söyleniyordu fakat isg katibe e-devlet şifresi ile ya da mobil imza ile giriş yapamıyorum, kaytılı olmadığım uyarısı ile karşılaşıyorum.
    170'i aradım SGK ya gidip sisteme kendimi tanımlatmam gerektiğini söylediler, SGK ile görüştüm bizimle ilgisi yok dediler.
    Bu durumda isg katibe nasıl girebilirim ve sitemde aktif miyim nasıl öğrenebilirim,
    bir fikri olan var mıdır acaba

6. Soner Çıtakoğlu

Soner Çıtakoğlu TÜİSAG Üyesi

Bekliyeceğiz 15 gün içinde sistem açılarak sözleşme yapabilir olacağız. e devletten bakılıyormuş belgelendirmeler diye bir yer varmış ordan görebilecekmişiz. Zaten ara ara dene girebilirsen açılmış demektir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

inangokhan bu yazıya teşekkür etti.
  7. graviton(suat)

graviton(suat) TÜİSAG Üyesi

aynı sorunu bende yaşıyorumm bu konu ile ilgili net bilgisi olan ark lutfen yardımcı olmaya çalışsınlar

8. graviton(suat)

graviton(suat) TÜİSAG Üyesi

Bilgilerin güncellenmesi işleminin 01.10.2013 saat 08.30 'a tamamlanması zorunludur. bu işlemi yapmadım ben bundan kaynaklanıyor olabilirmi?

9. krisografi

krisografi TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar merhaba;
    EK-4 de göre yapılan sözleşme tarihi mi isg katip üzerinden sözleşme tarihi mi geçerli olacak?

10. krisografi

krisografi TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar merhaba;
    EK-4 de göre yapılan sözleşme tarihi mi isg katip üzerinden sözleşme tarihi mi geçerli olacak?

11. krisografi

krisografi TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar merhaba;

12. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

zaten sizin yapmanız gerek miyordu ki. eğitim aldığınız kuruma verilmiş bir görevdir o.

graviton(suat) bu yazıya teşekkür etti.
  13. Feyzullah GENÇKAYA

Feyzullah GENÇKAYA TÜİSAG Üyesi

İSG katip den yapılan

14. efe64

efe64 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bugün itibariyle isg katip e girdiğinizde belge numarasını görebliyorsunuz herhangi bir şirketle sözleşme yapabilirsiniz

15. HSE Engineer

HSE Engineer TÜİSAG Üyesi

EK-4 ün doldurulmasına gerek yok şu an

16. Erdem Öz

Erdem Öz TÜİSAG Üyesi

Eğer OSGB 'de çalışıyor iseniz içe görevlendirmeniz vardır , ilk başta mesul müdürünüz firma onayı yapar ardından firmanızda sizin isg katipten onayınızı yapar. Firma onayı yapabilmesi için e-bildirge yöneticisi olması lazım. O sgk numarasında e bildirge yöneticisi kim ise onayı o yapar. e-bildirge yöneticisi yok ise sgk ya başvurarak bu iş çözülür. sgk da e-bildirge yönetici onayını vermek için şirket imza sirküsünü ister. Sorularınız içim mesaj atarsanız cevaplandırmaya çalışırım arkadaşlar.

Selçuk Taşpınar ve evrenaka bu yazıya teşekkür etti.
  17. Erdem Öz

Erdem Öz TÜİSAG Üyesi

Bireysel çalışıyor iseniz ilk önce firma sizin atamanızı yapar , daha sonra siz onayı verirsiniz.

Selçuk Taşpınar bu yazıya teşekkür etti.
  18. elifnuran

elifnuran TÜİSAG Üyesi

kemal bey ellerinize sağlık çok teşekkürler.....

19. zkb

zkb TÜİSAG Üyesi

erdem bey, ben kamuda çalışıyorum. isg katip de iş güvenliği sözleşmemi nasıl yapacağım. bulunduğum kurumda çalışıcam.

20. selimmuratilgaz

selimmuratilgaz TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar isg katip üzerinden yapılan sözleşmenin çıktısı alınıp imzalamaya gerek varmı? zaten onayı işveren sisteme girip veriyor.
    2- bakanlığa gönderilecek mi bu sözleşmeler?
    3- işyeri hemşiresi atamasını isg katip sisteminden yapılamamakta. siz bu konu ile ne gibi bir çalışma yaptınız

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica