Isg Katip Uzerinden ( Elektronik Ortamda) Iş Güvenliği Uzmanlığı Sözleşmesi Bildirimi

Konu, 'İSG Katip Hakkında Herşey' kısmında AhmetBBozbay tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Bahse girerim bu soruya cevap verecek kimseyi bulamayacaksınız.:)

2. cpt.asil

cpt.asil TÜİSAG Üyesi

çokmu karışık :( biraz karışık olabilir fakat buna hiçbir yerden cevap alamıyorum. bakanlık zaten cevap vermiyor telefona. en azından bur da deneme yanılma yönüyle bir şeyler öğrenebilirim diye umut ediyorum. zaten pişman da oldum sorumlu müdür olmaktan da işi yarım bırakmakta prensiplere ters.

3. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Konunuzla ilgili bir bilgiye ulaşamadım sadece İSG Hizmetleri Yönetmeliğinde şu kısım var.
    (4) OSGB’de sorumlu müdür olarak görevlendirilen kişinin değişmesi veya bu kişinin görevinden ayrılması durumunda, 30 iş günü içerisinde yeni sorumlu müdür atanır ve durum Genel Müdürlüğe yazıyla bildirilir.
    isgkatip üzerinde sorumlu müdür görünmekten daha çok sgk ya bu bildirimi yapmanız yeterli olabilir.

4. cpt.asil

cpt.asil TÜİSAG Üyesi

ilginiz için teşekkürler. sgk ya sorumlu müdür olduğumu bildirdim. ozaman bir sıkıntı olmaz diye düşüneyim.bir sıkıntı olursa zaten çökerler tepemize heralde. iyi çalışmalar.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. uzmanoldum

uzmanoldum TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bireysel iş güvenliği uzmanı olan yokmu,ben kendi işyerimde isg uzmanlığı yapacağım,lütfen nasıl başvuru yapmam gerektiğini bilen varsa anlatsın:)

6. elifnuran

elifnuran TÜİSAG Üyesi

emine hanım sizin işvereniniz isg katip üzerinden kendi e devvlet şifresiyle sizi atayacak sizde kendi e devlet şifrenizle onaylayacaksınız sözleşme yapılmış olacak iyi çalışmalar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

uzmanoldum bu yazıya teşekkür etti.
  7. soner soysal

soner soysal TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar yeni başladığım işte isg katip üzerinden bir kişi isg uzmanı olarak görevlendirilmiş. benimle birlikte 3 kişi daha iş güvenliği uzmanı var. bizim isg katip üzerinden atmamız olabilir mi? olamaz ise süreyi doldurduğumuzda B sınıfı sınavına nasıl girebiliriz? bu durumda olan yada bilgisi olan var ise sevinirim

8. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

isgkatip üzerinde kim görünüyorsa o kişi uzmanlık yapıyor demektir.diğerleri sgk nezdinde yapmıyordur.

9. aqua

aqua TÜİSAG Üyesi

bir iş yerinde iki veya daha fazla uzman görev yapamamaz mı ki neden olmasın ?

10. seda hatip

seda hatip TÜİSAG Üyesi

içe görevlendirme yapcaksınız ezgi hn

11. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

İGU görev yetki sorumluluk yönetmeliği madde 7:
    (4) İş güvenliği uzmanlarının görevlendirilmesinde, bu Yönetmeliğe göre hesaplanan çalışma süreleri bölünerek birden fazla iş güvenliği uzmanına verilemez

12. agyagar

agyagar TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,

Şirketimizin hizmet alım sözleşmesini OSGB ile imzaladık. Şirket yetkilimizin e-devlet şifresi ile Isg Katip'e girdiğimizde "0012 - Sistemi Kullanma Yetkiniz Bulunmuyor. Sisteme Giriş İstek Talebiniz Kaydedildi. Lütfen 3 gün içinde tekrar deneyiniz." diyor. 3 gün sonra bu sayfa açılacak mı yoksa, SGK'dan herangi yetkilendirme vs. mi yaptırmamız gerekecek?
    Bilgilendirirseniz sevinirim.

13. elifnuran

elifnuran TÜİSAG Üyesi

siz e devlet şifrenizi üç defa yanlış girdiğinizden dolayı giriş yapamıyorsunuz o yüzden tekrar bir e devlet şifresi almanız gerekiyor ben de aynı durumu yaşadım biliyorum:))

14. tugra55

tugra55 TÜİSAG Üyesi

0012 hata kodunun şifre yanlışlığı ile alakası yok zira e devlet şifresi yanlış olsa zaten katip adımına gelemezsiniz

Gülsüme Şirin bu yazıya teşekkür etti.
  15. seda hatip

seda hatip TÜİSAG Üyesi

e devlet yöneticinizi mutlaka sgk dan teyit ediniz

16. ceylanhatipoglu

ceylanhatipoglu TÜİSAG Üyesi

17. EzgiKocak

EzgiKocak TÜİSAG Üyesi

Bizim firmada da bunu yazmıştı. Ertesi gün denedim. Açıldı. Doğru yetkili şifresi ile giriyorsanız açılır.

18. Ömer Gülcemal

Ömer Gülcemal TÜİSAG Üyesi

Selamlar,
    Aşağıdaki resme göre ben bu firmanın İSG uzmanı mıyım?
    Bu firma babamın firması ve ben 2007 yılından beri bu firmada çalışmıyorum.
    Şu an başka bir şirkette başka bir görevde çalışmaktayım.
    isg.jpg

19. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Resimde görevlendirme süresi gözükmüyor. Eğer bu da varsa min. 1 saat vb. evet siz bu işyerinin isg uzmanısınız.

20. Ömer Gülcemal

Ömer Gülcemal TÜİSAG Üyesi

çok ilginç. Ben daha yeni isg uzmanı oldum. Ve bu şirketle de bir alakam kalmadı. Otomatik olarak sistem mi görevlendiriyor?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica