Isg Katipten Sözleşmelerin Onaylanması

Konu, 'İSG Katip Hakkında Herşey' kısmında mehmet oğuz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. mehmet oğuz

mehmet oğuz TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba.
    çalıştığım firmaların birinde maalesef benim sözleşmemi isg katipten onaylayacak yetkide bir kişi bulunmuyor.kimse de bu yetkilendirilmenin nasıl olacağını bilmiyor.
    bende açıkcası tereddütteyim. çünkü bildiğim şekilde ilgili çalışanı yönlendirdim ama sonuç alamadık.

sizden ricam şu;
    firmada isg katipten benim isg sözleşmemi onaylayacak kişi, bu işi yapabilmesi için nereden nasıl yetki alabilir.??
    Lütfen bana söyleyin bende onlara söyleyeyim de halledelim şu işi.yoksa 1 yıl olacak sözleşmem onaysız bekliyor.

teşekkürler

2. Ayşe Bekoğlu

Ayşe Bekoğlu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

mehmet bey, işveren temsilcisi size bu konuda yardımcı olabilir bildiğim kadarıyla, işveren temsilciyi yazılı olarak yetkilendirsin, neticede e-bildirge yetkilisi olan kişi kurumun şifresi ile katipe giriş yapabiliyor, oradan onaylayabilir

3. mehmet oğuz

mehmet oğuz TÜİSAG Üyesi

işte bu e-bildirge yetkilisini nasıl yetkilendireceğiz.sıkıntımız o

4. Ayşe Bekoğlu

Ayşe Bekoğlu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

işveren kendisi bildirge yetkilisi olacaksa PTT den şifresini alıp sisteme giriş yapıyor, sistem üzerinden işyeri adına giriş başvurusunda bulunuyor ki paket program olduğu için sistem yönlendirme yapıyor,
    muhasebe dışarıda mali müşavir tarafından tutuluyorsa eğer, muhasebeci ilgili kişi için ilgili bölge sigorta müdürlüğüne başvuru yapıyor, müdürlükte bir form dolduruyorlar ve dilekçe verip işveren vekaletnamesi ile başvuru yapıyorlar.
    Başvuru ile ilgili tebliğ de ekte.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Şirket kimin adına ise o kişi postaneden e-devlet şifresini alsın,
    Akabinde İSG Katipten sizin tc kimlik numaranız ile sizi bulup size atama yapsın,
    Son olarak siz de kendi e - devlet şifreniz ile isg katipe girip bunu onaylayın.

Bu işin en düz hali bu şekilde. E bildirge yetkilisi işine biz hiç girmedik. Ne desem teorik olacak.

6. mehmet oğuz

mehmet oğuz TÜİSAG Üyesi

teşekkürler ancak şirket sahibide olsa e devlet şifreside olsa eğer esgk da yetkilendirilmediyse olmuyor.gidip özellikle işlem yapabilme yetkisi alınması gerekiyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica