Isg Kursumun Yetki Belgesi Elinden Alındı!

Konu, 'Yasalar, Tüzükler, Yönetmelikler Hakkında' kısmında Ramazan AKCAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Ramazan AKCAN

Ramazan AKCAN TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar dün kursumdan şöyle bir mesaj aldım : " CSGB tarafından gelen tebligat geregince yetki belgemiz 6 ay süreyle askıya alınmıştır.Kayıt yaptırdığınız grupların CSGB tarafından iptal edildiğini
    üzülerek bildirirz".

Şu an hiçbir suçum olmadığı halde sınava giremiyorum. Alo 170' i de aradım ama bişey çıkacağını sanmıyorum. Sizce ne yapabilirim bu konuda. Hukuki bi yol mu izlemeliyim yoksa başka yapılabilecek bişey var mı? Bu son şansım çünkü askere gidiyorum dolayısıyla mağduriyetim çok büyük.
    Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

İSG uzman adayı
    Ramazan AKCAN

2. Beka Kavgaoglu

Beka Kavgaoglu TÜİSAG Üyesi

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK, madde 34 de sizinle ilgili. Lütfen inceleyin.

3. Ramazan AKCAN

Ramazan AKCAN TÜİSAG Üyesi

Teşekkürler inceledim fakat benim yüzyüze eğitimim daha başlamamıştı uzaktan eğitimdeydim sanırım bunu kapsamıyor:(

4. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Yukarıdaki mesajda belirtilen yönetmelik maddesinde Bakanlık, tüm hukuki sorumluluğu iptal edilen veya geçerliliği askıya alınan yetki belgesi sahiplerine yüklemiş. Bakanlığa yaptığınız başvuruda müspet bir sonuç alamazsanız, hukuki süreci başlatmanız gerekecektir. Hukuki süreçte muhattabınız yetki belgesi sahipleri olacak.

Bu yönetmelik maddesinin varlığını bilmiyordum. Bu şartlarda, Bakanlığın size olumlu bir yanıt vereceğini düşünmüyorum.

4) Yetki belgesinin geçerliliğinin askıya alınması veya doğrudan iptali durumunda önceden yapılan aday kayıt işlemlerinden doğan hukuki sonuçlardan iptal edilen veya geçerliliği askıya alınan yetki belgesi sahipleri sorumludur.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica