Isg Kurulu Oluşturma

cem snaet

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Ben 50 den fazla çalışanı olan bir büro iş yerinde çalışıyorum. yeni çıkan 6331 sayılı kanuna göre az tehlikeli sınıfa giriyorum ve isg uzmanı olarak kurul oluşturmam gerekiyor. Şimdi şu an elimde olan 6331 sayılı İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ TASLAĞI na göre mi kurulu oluşturacağım. Yoksa 4857 sayılı İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİNE göre mi?

mühendis85

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Cem bey 6331 ve 4857 sayılı kanunlardan bahsediyorsunuz sanırım. Bunlar yönetmelik değil. Siz İSG Kurulları Hakkında Yönetmeliğe göre kurulunuzu oluşturacaksınız. İncelerseniz çok faydası olacaktır.

cem snaet

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
şundan bahsediyorum.şimdi ortada bir tane 4857 sayılı kanun kapsamında çıkan bir isg kurulları hakkında yönetmelik birde 6331 sayılı kanun kapsamında çıkan isg kurulları hakkında yönetmelik TASLAĞI var. ben taslağa göre hazırlıyorum fakat. adı üstünde taslak bu. 1 ocaktada yürürlüğe giriyor kanun...hangisine göre yapacağım kestiremedim.
ilginiz için teşekkür ederim

mühendis85

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Yönetmelik ve taslak arasında çok büyük bir fark göremedim çalışan temsilcisi dışında. Taslağı kullanmanızda bir sakınca görünmüyor. Çalışan temsilcisinin de neye göre belirleneceği 6331 madde 20 de gayet açık bir şekilde belirtilmiş.Ben de teşekkür ederim sayenizde taslağı görme fırsatı yakaladım.
Siz yine de tekrar gözden geçirin isterseniz aradaki farkları.
İSG Kurulları Hakkında Yönetmelik madde 5 Kurulun Oluşumu
İSG Kurulları Hakkında Yönetmelik Taslağı madde 6 Kurulun Oluşumu

tarmagan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar ,
İsg kurulu oluştururken görev tanımları ve kişileri nasıl bir tutanak hazırlanmalı yardımcı olur musunuz?

Ahmet mehmet devam

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
İsg kurulu oluşturulurken üyelerin ataması nasıl yapılıyor prosedür nedir ? Üye bilgilerini Kurul defterine yazsak yeterli olur mu yoksa başka ayrıntılar da var mıdır ?

mühendis85

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Burak Bey,
Ekteki dosyayı işvereni bilgilendirmek amacıyla hazırlamıştım. Kurul üyelerinin nasıl atanması gerektiği (seçim-atama) ekte belirtilmiştir. Üye listesini hazırlayıp işverene kaşe- imza ile onaylatırsanız yeterli olur diye düşünüyorum. Bazı arkadaşlar üye isimlerini onaylı deftere de yazıyor. Tabiri caizse herkes kafasına göre takılıyor :)

Ekli dosyalar

• İSG Kurulu Bilgilendirme Yazısı.docx
    32.9 KB · Görüntüleme: 1,652

nokia6270

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Burak Bey,
Ekteki dosyayı işvereni bilgilendirmek amacıyla hazırlamıştım. Kurul üyelerinin nasıl atanması gerektiği (seçim-atama) ekte belirtilmiştir. Üye listesini hazırlayıp işverene kaşe- imza ile onaylatırsanız yeterli olur diye düşünüyorum. Bazı arkadaşlar üye isimlerini onaylı deftere de yazıyor. Tabiri caizse herkes kafasına göre takılıyor :)
güzel paylaşım teşekkürler. acil eylem planını hallettik kuruluda topladık sıra geldi risk analizine

fundasakal

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
tehlikeli bir fabrikada kurulu oluşturduktan sonra onaylı defteri nasıl işlemeliyiz?

DeathNote

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Mühendis95 adlı üyemizin paylaşımı yeterli olur diye düşünüyorum.

conquerror66

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba ben de bir soru sorayım; 200 işçisi olan bir işletmede 5 ayrı iş kolu olan fakat her birinin tehlike sınıfı ayrı (az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli) olan ve 8 farklı yerde iş yeri olan iş yerinde çalışan ve sayısı 50 altında olan fakat tek bir yerden sigortalanan iş yerlerinde kurul nasıl oluşturulacaktır? Yani;

200 işçi çok tehlikeli sınıfta sigortalı ve tek bir SGK kodundan;

1- 43 kişi Az tehlikeli 1. iş yerinde
2- 13 kişi Az tehlikeli 2. iş yerinde
3- 2 kişi Az tehlikeli 3. iş yerinde
4- 6 kişi Az tehlikeli 4. iş yerinde
5- 5 kişi Az tehlikeli 5. iş yerinde
6- 78 kişi Çok tehlikeli 6. iş yerinde ( Atölyeler GRUBU, fakat 36 Sahada kişi farklı iş grubunda, 36 kişi Sahada farklı iş grubunda ve 6 kişi de Sahada farklı iş grubunda çalışıyorlar)
7- 21 kişi Çok tehlikeli 7. iş yerinde
8- 28 kişi Çok tehlikeli 8. İş yerinde

DeathNote

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Tek sigorta olduğundan tek kurul yeterli diye düşünüyorum. Ama kurulu toplarken her işyerinden 1 temsilci bulundurmanda fayda var.

fizhan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
merhabalar.. Okullarda acil durum eylem planı nasıl hazırlanır bır taslagı var mı ? paylasırsanız sevınırım..

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.