İsg Lisans Yapmak

Emmre Erdem

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
İki senelik isg okuyorum ( uzaktan değitim) İSG alanında lisans yapmak istiyorum bunun için mezun olduktan sonra DGS sınavına girip 4 yıllık bir üniversitemi tutturmam gerekiyor? - ve ayrıyeten lisans yapmak için sınava girip C sınıfı sertifikayı almammı lazım? yoksa hiç sertifikayı almadan lisans programıyla direk B sınavına girmek istiyorum mümkün mü?

Cengiz Doğan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
- İş Sağlığı ve Güvenliği Ön Lisans Programı mezunları Bakanlık Tarafından yetkilendirilmiş bir eğitim kurumundan C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi alarak C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına girmeye hak kazanırlar.
- İş Sağlığı ve Güvenliği Lisans Programı mezunları Kursa gitmeye gerek kalmadan C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına girmeye hak kazanırlar.
- İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans Programı mezunları Kursa gitmeye gerek kalmadan B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına girmeye hak kazanırlar.
- İş Sağlığı ve Güvenliği Doktora Programı mezunları Kursa Gitmeye gerek kalmadan A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına girmeye hak kazanırlar.

Meltem Demirr

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Sanırım 4 yıllık bölümler şuan sadece özel üniversitelerde var. Dgs ile alım yaparlar mı bilmiyorum.

Abdullah HATİPOĞULLARI

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Mümkün değil önce c ya da yüksek lisans ile b başka çare yok.

fatih turann

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
şimdi usta olayı tam anlatr mısın bana ben önlisan mezunuyum.
c yi aldm dyelm mayısta b yi almam için illa 3 yıl çalışmam mı lazım. bazı yerllerde okuyrm 230 saatte yükseklisans felan diye bişeyler yazıyo arkadaşlar anlamyorum pek. çok teşekkür ederim ilgilendiğin için bu arada

Abdullah Bozkurt

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
İki senelik isg okuyorum ( uzaktan değitim) İSG alanında lisans yapmak istiyorum bunun için mezun olduktan sonra DGS sınavına girip 4 yıllık bir üniversitemi tutturmam gerekiyor? - ve ayrıyeten lisans yapmak için sınava girip C sınıfı sertifikayı almammı lazım? yoksa hiç sertifikayı almadan lisans programıyla direk B sınavına girmek istiyorum mümkün mü?
şimdi usta olayı tam anlatr mısın bana ben önlisans mezunuyum.
c yi aldm dyelm mayısta b yi almam için illa 3 yıl çalışmam mı lazım. bazı yerllerde okuyrm 230 saatte yükseklisans felan diye bişeyler yazıyo arkadaşlar anlamyorum pek. çok teşekkür ederim ilgilendiğin için bu arada

Dgs ye girerek lisans bölümünü okuyabilirsiniz. B sınavına girebilmek için ise yüksek lisans yapmanız veya 3 yıl çalışmanız gerekmekte. Ve lisans veya yüksek lisans için belge şartı aranmıyor. Yani önce c sınıfı olayım sonra yapayım diye bir durum söz konusu değil. Ancak hali hazırda ön lisans diplomanız var ise c sınıfı olup çalışacabilecek pozisyonda iseniz lisans okurken 3 yıl çalışarak B sınıfı sınavına girmeye hak kazanabilirsiniz. Eğer yüksek lisansı tezsiz düşünüyorsanız ona vereceğiniz para ile nebosh, osha tarzı sertifikalar almanız daha faydanıza olacaktır. Lisans mezunu olmadığınız için süreyi göz önüne aldığımızda yüksek lisans ile olmaktansa çalışarak b sınıfı olmak maddi ve süre açısından daha mantıklı görünüyor.

fatih turann

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Dgs ye girerek lisans bölümünü okuyabilirsiniz. B sınavına girebilmek için ise yüksek lisans yapmanız veya 3 yıl çalışmanız gerekmekte. Ve lisans veya yüksek lisans için belge şartı aranmıyor. Yani önce c sınıfı olayım sonra yapayım diye bir durum söz konusu değil. Ancak hali hazırda ön lisans diplomanız var ise c sınıfı olup çalışacabilecek pozisyonda iseniz lisans okurken 3 yıl çalışarak B sınıfı sınavına girmeye hak kazanabilirsiniz. Eğer yüksek lisansı tezsiz düşünüyorsanız ona vereceğiniz para ile nebosh, osha tarzı sertifikalar almanız daha faydanıza olacaktır. Lisans mezunu olmadığınız için süreyi göz önüne aldığımızda yüksek lisans ile olmaktansa çalışarak b sınıfı olmak maddi ve süre açısından daha mantıklı görünüyor.
Bu sertifikaların ne gibi faydası var hocam. Fazla bilgim yok kusura bakmayın

Emre YILMAZLAR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Sanırım 4 yıllık bölümler şuan sadece özel üniversitelerde var. Dgs ile alım yaparlar mı bilmiyorum.
Gümüşhane Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi ve Uşak Üniversitesinde İş Sağlığı ve Güvenliği lisans bölümleri vardır. Başka bir devlet üniversitesinde de açılmış olabilir.

aleyna gülşen12

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
evet bingöl üniversitesinde var bu sene ilk mezunlarını vericek bende 4 yıllık bingöl üniversitesinde okuyorum

ömer salih

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bu sektör 2 seneye kalmaz patlar.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.