Isg Olarak Mobil Fabrikasında Süreçler Nasıl Olmalı ???

Konu, 'Acemi İş Güvenlikçiler' kısmında zeynepgüneş tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. zeynepgüneş

zeynepgüneş TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar mrb;
    mobilya fabrikasında isg uzmanı olarak işe yeni başladım. acemi bir isg uzmanı olarak nasıl bir süreç izlemem gerekli, risk analizi yaptım,makina talimatlarını hazırladım daha sonra nasıl bir yol izlemeliyim? tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim...
    saygılar...

Last edited by a moderator: 8 Kasım 2014
  2. Engin Halıcıoğlu

Engin Halıcıoğlu TÜİSAG Üyesi

Risk analizinde yazılanların tamamlanıp tamamlanmadığını zamanla kontrol et.İşyeri ortam ölçümlerini yaptır ve bundan hareketle personele KKD zimmetle,taahhütname imzalattır.Periyodik bakım defteri hazırlayıp her cihazın bakımlarını yapılıp yapılmadığını kontrol et.Elektrik tesisatının,kompresörlerin bakımlarını ve topraklama ölçümlerinin yapılıp yapılmadığını kontrol et ve kayıt altına al.Personel eğitim planı hazırla ve personel için eğitim toplantısı düzenle.Eğitim katılım belgelerini personel dosyalarına ekle.Acil durum planının olup olmadığını kontrol et.Yoksa hazırlanmasını sağla,ilkyardım ve söndürme ekiplerinin sertifikalı eğitim aldır (bunun için dışarıdan yardım alacaksın).Aklıma gelenler bunlar.Herhangi bir sorun olursa yardım etmeye çalışırım.

zeynepgüneş bu yazıya teşekkür etti.
  3. zeynepgüneş

zeynepgüneş TÜİSAG Üyesi

engin bey çok teşekkür ederim... gerektiğinde yardımınıza başvururum :)

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica