Isg Olarak Mobil Fabrikasında Süreçler Nasıl Olmalı ???

zeynepgüneş

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar mrb;
mobilya fabrikasında isg uzmanı olarak işe yeni başladım. acemi bir isg uzmanı olarak nasıl bir süreç izlemem gerekli, risk analizi yaptım,makina talimatlarını hazırladım daha sonra nasıl bir yol izlemeliyim? tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim...
saygılar...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Engin Halıcıoğlu

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Risk analizinde yazılanların tamamlanıp tamamlanmadığını zamanla kontrol et.İşyeri ortam ölçümlerini yaptır ve bundan hareketle personele KKD zimmetle,taahhütname imzalattır.Periyodik bakım defteri hazırlayıp her cihazın bakımlarını yapılıp yapılmadığını kontrol et.Elektrik tesisatının,kompresörlerin bakımlarını ve topraklama ölçümlerinin yapılıp yapılmadığını kontrol et ve kayıt altına al.Personel eğitim planı hazırla ve personel için eğitim toplantısı düzenle.Eğitim katılım belgelerini personel dosyalarına ekle.Acil durum planının olup olmadığını kontrol et.Yoksa hazırlanmasını sağla,ilkyardım ve söndürme ekiplerinin sertifikalı eğitim aldır (bunun için dışarıdan yardım alacaksın).Aklıma gelenler bunlar.Herhangi bir sorun olursa yardım etmeye çalışırım.

zeynepgüneş

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
engin bey çok teşekkür ederim... gerektiğinde yardımınıza başvururum :)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.