Isg Sınavının Ankara Dışındaki Illerde De Yapılması Için Çalışma

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Şafak BALCI tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Şafak BALCI

Şafak BALCI TÜİSAG Üyesi

Değerli Arkadaşlarım,

sınav geçti, BAŞARISIZ olduk.
    Yeni sınava gireceğiz.
    Merkezi olmaktan çıkarıp en azından büyük illerde yapılması için destek olalım.
    Ulaşabildiğimiz kadar yetkiliye bu konuda istekte bulunalım.
    En azından sınava girebilmek için harcadığımız zaman ve para azalsın.

Ben MEB müsteşarlarına ve Bakanlarımıza aşağıdaki gibi yazı gönderdim. Ayrıca Bimer ve Bilgi edinmeye de yazdım.

"Sayın ......... Bey,
    18 Ağustos 2013 günü C sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı sınavına katıldım ve 68 puan alarak BAŞARISIZ oldum.
    Sınavda sorulan hatalı sorulara yapılan itirazların dikkate alınmamasına ve yapılan başvuruların yok sayılmasına şaşırdım. Ancak sınav komisyonundan bu davranışı zaten bekliyorduk.
    Sizden ricam; en azından sınavların Ankara merkezli olmasından vazgeçilerek bu kadar masraf ve emek harcayan insanların haklarının yenmesini engellemenizdir.
    Lütfen 23 Kasım 2013 sınavını en azından büyük illere (İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Diyarbakır, vb.) dağıtarak yapılmasını sağlayınız.
    Saygı ve selamlarımla."

sebahatkhn, mujganasya, Büyükanne ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. ZERO13

ZERO13 TÜİSAG Üyesi

keşke yapsalar ama yapmazlar. Eminim bu sınava İstanbul dan girenler daha fazlaydı. Otobüslerde dönüş bileti bulamamıştık
    :k_kızgın:

3. kimyagerhayriye

kimyagerhayriye TÜİSAG Üyesi

keşke bu girişim olumlu sonuçlansa ama adamlar buna vakit ayırmazlar rahat relax insanlar bunlar ...

4. Cemil Sağdıç

Cemil Sağdıç TÜİSAG Üyesi

Yalnız öyle iller yazmışsınki Karadeniz bölgesine en yakın yine Ankara.
    Keşke v.b. değilde Samsun yazsaydın.Şimdi kimsenin aklına gelmezse bu bölgedekiler sana kızarlar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. alpaslan ün

alpaslan ün TÜİSAG Üyesi

Bugün Balıkesir de 19, ulusal ergonomi Kongresi vardı. Çalışma Bakanlığı ndan 2 uzman Yardımcısı nna bu soru soruldu.sinavlarin ankarada yapılmasının meb den kaynaklandığını soylediler. Sınava giren sayisi 30000 in altinda oldugu icinmis.

ISGurusu bu yazıya teşekkür etti.
  6. Şafak BALCI

Şafak BALCI TÜİSAG Üyesi

vay beee...
    30.000'e kadar insanları Ankara'ya toplamak gerekiyormuş demek ki :((

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Şafak BALCI

Şafak BALCI TÜİSAG Üyesi

:(( ama herkes yazabilir dostum. Sende Samsun da yaz :))

Cemil Sağdıç bu yazıya teşekkür etti.
  8. mühendis1970

mühendis1970 TÜİSAG Üyesi

hayriye hanım naptınız ikinci defa girdinizmi sınava kazandınızmı merak ettim sizin niki görünce

9. kimyagerhayriye

kimyagerhayriye TÜİSAG Üyesi

sınava girmedim kasımda giricem inş bakalım

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica