Soru İsg Üzerine Yüksek Lisans Yapan B Sertifikası Sınavına Girmeye Hak Kazanıyor Mu?

Konu, 'İSG Yüksek Lisans Hakkında' kısmında akufuk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. CG_Tuncel

CG_Tuncel TÜİSAG Üyesi

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK

İş güvenliği uzmanlığı belgesi
    MADDE 6
    b) (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi;
    1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az üç yıl fiilen görev yaptığını iş güvenliği uzmanlığı sözleşmesi ile belgeleyen ve (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olan mühendis, mimar veya teknik elemanlara,
    2) İş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği yüksek lisansı yapmış olan mühendis, mimar veya teknik elemanlardan (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olanlara,

Teknik eleman: Teknik öğretmenler ile üniversitelerin fen veya fen-edebiyat fakültelerinin fizik veya kimya bölümleri veya iş sağlığı ve güvenliği programı mezunlarını, ifade eder.

........gayet açık............

Ahmet AZAK bu yazıya teşekkür etti.
  2. bio-mine

bio-mine TÜİSAG Üyesi

merhaba arkadaşlar,
    yani biyoloji mezunu olarak burda yüksek lisans yapmanın bir yararı olmaz diyorsunuz değil mi. bu tarih mezunları ve diğer biyoloji mezunları ne hikmet orda yüksek lisans yapıyo ben anlamadım o zaman!

3. süperman

süperman TÜİSAG Üyesi

Kimsenin öyle yüksek yaptığı yok arkadaşım nereden çıkarıyorsun anlamadım. Yapanların neredeyse tamamı mühendis yada aralarında çok az fizik kimya mezunu var. Hatta onlar bile yok.

4. bio-mine

bio-mine TÜİSAG Üyesi

araştırdım var arkadaşım. uydurucak atıcak değilim değil mi. yeniyüzyıl üniversitesinde biyolojide var tarihte. bende anlam veremedim ama var.
    o yüzden sizlere danışıyorum...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. süperman

süperman TÜİSAG Üyesi

yeni yüzyılı geçin arkadaşlar. yeni yönetmelikte onlara ayar çekicekler. nedenide doğruysa bu sebeplerden. paralı diye hilmi sabuncu( yeni yüzyılda programı yöneten) geleni geçeni bölüm kriter tanımadan aldığı için taslakta tezli yüksek lisans kabul edilecek yazılmıştı. nedenide bu gibi özel programlar yüzünden. elini kolunu sallayan giriyor.

6. Ahmet AZAK

Ahmet AZAK TÜİSAG Üyesi

7. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

8. CG_Tuncel

CG_Tuncel TÜİSAG Üyesi

yönetmelikte her şey açıkça yazıyor.
    sonuçta eğitim de para kazanılan bir sektör.
    kimse kimseye doğruyu söylemez. paranın önünü kesmez.
    siz yönetmeliklerden takibinizi yapın. sözlere değeil yasalara bakın, yönetmeliklere bakın. ki bu soruyu bu forum da ilettiniz ve buradakiler işin uzmanları net bir cevap bulduğunuzu ve bulabileceğinizi düşünüyorum.

kolay gelsin.

bio-mine bu yazıya teşekkür etti.
  9. brn

brn TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR BİYOLOJİ MEZUNLARI ZATEN İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI SINAVINA GİREMİYORLAR.DOLAYISIYLA B SINIFI SINAVINA GİRMEK İÇİN YÜKSEK LİSANS YAPMANIN BİR ANLAMI YOK.BİYOLOG ARKADAŞLAR YANLIŞ ANLAMASIN YÖNETMELİKTE YAZAN BU.AYDINLATMAK İSTEDİM..

10. murat avcı

murat avcı TÜİSAG Üyesi

Tarih ? Nasıl bir hoca bunlar :S

11. bim

bim Guest

söz konusu 11.000 tl olunca mevlana'nın sözü gibi gel ne olursan gel moduna girmişler sanırım.

12. bio-mine

bio-mine TÜİSAG Üyesi

kendimi ayarlamıştım bu alanda yüksek lisans yapıcam diye. vazgeçmiş durumdayım arkadaşlar...

13. Ahmet AZAK

Ahmet AZAK TÜİSAG Üyesi

Aslında fizik ve kimya bölümü mezunları uzman olabiliyorlarsa biyoloji mezunlarınında olabilmesi gerekir. Zirai üretim yapan iş yerlerinde biyoloji mezunu isg uzmanları arkadaşların görev yapabilir diye düşünüyorum.

cenk246 ve bio-mine bu yazıya teşekkür etti.
  14. cenk246

cenk246 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ahmet beye katılıyorum bende yasada boşluklar var bunların en kısa düzeltilmesı gerektiğini düşünüyorum...

bio-mine bu yazıya teşekkür etti.
  15. Mesut KORKMAZ

Mesut KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

yeni çıkacak olan yönetmelikte tezsiz yüksek lisans kabul edilmeyecek diye söylentiler var. bi bilgisi olan varmı acaba ?

16. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

mkz 1. sayfadan itibaren konuyu okumalısınız...:)

17. Semih SARI

Semih SARI TÜİSAG Üyesi

Merhaba konuyu okudum ama acikcasi net bir cevap goremedim simdi ben c sinifi icin kursa baslicam eger yuksek lisans yapilarak b sinifi sinavina girmeye kesin hak kazaniliyor mu eger kesinse direk yüksek lisans yapicam bilgilendirirseniz sevinirim

18. fatyon

fatyon TÜİSAG Üyesi

YÜKSEK LİSANS YAPMIŞ OLANLARIN SADECE 2 KERE SINAVA GİRECEKLERİ NEREDE YAZIYOR ACABA?
    BEN BULAMADIM.2 KERE KAZANAMAZSAK BİR DAHA YÜKSEK LİSANSMI YAPICAZ??

19. akif.dogan

akif.dogan TÜİSAG Üyesi

Sınavlar
    MADDE 28 – (1) Eğitim programlarını tamamlayan adayların sınavları Genel Müdürlükçe yapılır veya yaptırılır.
    (2) Adaylar, en son katıldıkları eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde en fazla iki defa ilgili sınavlara katılabilir. Bu sınavlarda başarılı olamayan veya eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde sınava katılmayan adaylar yeniden eğitim programına katılmak zorundadır.
    (3) Bu Yönetmelik hükümlerine göre eğitim alma şartı aranmaksızın sınavlara katılım hakkı tanınanlar, bu haklarını en fazla iki defada kullanabilirler. Bu kişilerin sınavlarda iki defa başarısız olması durumunda, ilgili eğitim programını tamamlamak şartıyla sınavlara katılabilirler.
    (4) Sınavlarda 100 puan üzerinden en az 70 puan alan adaylar başarılı sayılır, sınav sonuçlarına itirazlar sınavı düzenleyen kurum tarafından sonuçlandırılır.

20. manchestain

manchestain TÜİSAG Üyesi

• “İş Sağlığı ve Güvenliği Tezli Yüksek Lisans Programı”………….17.000.-TL

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica