Isg Uzmanı Ve Işyeri Hekimi Odası

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında engin12 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. engin12

  engin12 TÜİSAG Üyesi  Merhaba,

  İSG hizmetleri yönetmeliğinde İşyeri sağlık ve güvenlik birimi için (İSG Uzmanı için en az 8 m^2, İşyeri Hekimi için en az 12m^2) bir oda olması gerektiği belirtiliyor. Benim sorum İSGB oluşturulması her işletme için zorunlu mu? (OSGB'ler hakkında bilgim var) Her işletmede yönetmelikte belirtilen büyüklükte odalar bulunması zorunlu mu?

  Teşekkürler.   
 2. unsalun

  unsalun TÜİSAG Üyesi  4857 ye dayanarak çıkarılan yönetmelikte 50 kişi ve üzeri olan yerler için deniliyordu. Şuan için bu yönetmeliğe göre hareket ediliyor yeni yönetmelikler çıkana kadar... Oda m2'si ise bildiğim kadarıyla muayene odası, doktor ve diğer sağlık görevlisi için kendi odaları olarak nitelendiriliyor.. İG Uzmanı için de ayrı bir oda düşünürsek toplam iki oda olması gerekiyor İSGB için....   
 3. engin12

  engin12 TÜİSAG Üyesi

  hangi yönetmelik olduğunu belirtebilir misiniz?
  "İSGB İle OSGB Hakkında Yönetmeliğin Uygulanmasına Dair Tebliğ"inde bu konudan bahsediyordu. ancak
  "İSGB İle OSGB Hakkında Yönetmeliğin Uygulanmasına Dair Tebliğin Yürürlükten Kaldırılması Hakkında Tebliğ" ile bu tebliğ yürürlükten kalktı. başka bir yerde İSGB kurulması zorunluluğuna dair bilgi bulunuyor mu?

   
 4. Naksu

  Naksu TÜİSAG Üyesi

  Bu konuyu ben de merak ediyorum.Simdiye kadar isyeri hekimligi yaptıgım birçok işyerinde bırakın 12m.odayi hasta muayene masası,dolap,pansman arabası vs.bile lukstu.Hatta muayene malzemelerini bile kendim goturuyordum.Bos bulduğumuz odayi kullanıyorduk.Acaba yeni yasada bu konu nasıl düzenlenecek ve dahası kontrol edilecek mı?Cunku işveren gelip uyarırlarsa bakarız o zaman şimdilik idare edelim mantığında.isgb için hem de 2 odasını ayırmak hiç istemediği bir şey maalesef:((  TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !   
 5. engin12

  engin12 TÜİSAG Üyesi

  konuyla ilgili tecrübeli bir uzmanın yardımlarını bekliyoruz..

   
 6. H.Ece SÜRMEN

  H.Ece SÜRMEN TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar...
  İSGB tam zamanlı çalışan hekim ve iş güvenliği uzmanı olan yerlerde kurulması gerekiyor.

  İşverenin iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri ile ilgili yükümlülükleri
  MADDE 5 – (1) İşveren, işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanının tam süreli görevlendirilmesi gereken durumlarda; işyerinde alınması gereken iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin belirlenmesi ve uygulanmasının izlenmesi, iş kazası ve meslek hastalıklarının önlenmesi, çalışanların ilk yardım ve acil tedavi ile koruyucu sağlık ve güvenlik hizmetlerinin yürütülmesi amacıyla; İSGB kurar.

  H.Ece ALTINTAŞ
  C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı  TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşÜyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

 1. İşyeri hekimi odası nasıl olmalı

  ,
 2. isg uzman odası

  ,
 3. işyeri hekimi odasında olması gerekenler

Yandex.Metrica