İSG Uzmanlığı eğitimi devamsızlık?

oasi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar c sınfı eğitimim başladı,su an uzaktan eğitim devam ediyor.

15 gün sonra yüzyüze eğitimim başlayacak ,hergün 15.00-21.00 arası olacak ve 15 gün sürecek.

Fakat benim bu aralar yeni bir şirkete işe girme ihtimalim var.Acaba bu derslere girmesem veya yarısına girsem bi sorun olur mu?

Eğitim veren kurum idare edebiliyor mu durumu,tecrübelerinizden bahsederseniz sevinirim.

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
sayın oasi; genel olarak %10 devamsızlık hakkınız var...
90 saat uzaktan eğitimde 9 saat
90 saat örgün eğitimde de 9 saattır...
idare edilebiliyormu kısmını burada paylaşmayalım derim...

elrith

Üye
TÜİSAG Üyesi
Cem Bey,peki bu uzaktan eğitimdeki devamsızlık hakkımız,online dersler içinde geçerli midir?

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Cem Bey,peki bu uzaktan eğitimdeki devamsızlık hakkımız,online dersler içinde geçerli midir?
online dersten kastınız senkron dersler ise,o da uzaktan eğitime dahildir sayın elrith...

elrith

Üye
TÜİSAG Üyesi
Çok Teşekkür ederim,evet senkron derslerden bahsediyordum.Senkron derslere girmek zorunludur deniliyor.Ben internet bağlantısı nedeniyle bazılarına katılamadım.Bu problem yaratıyor mu?

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Çok Teşekkür ederim,evet senkron derslerden bahsediyordum.Senkron derslere girmek zorunludur deniliyor.Ben internet bağlantısı nedeniyle bazılarına katılamadım.Bu problem yaratıyor mu?
sanırım toplam 10 saatti senkron dersler tam hatırlamıyorum..uzaktan eğitimin kalan tüm derslerini tam olarak bitirdiyseniz senkronların bir kısmına katılamamanız devamsızlık olarak çok fazla problem olmaz..ama eğitim olarak senkronlar çok faydalıydı tabiiki...;)

Gizem05

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
sanırım toplam 10 saatti senkron dersler tam hatırlamıyorum..uzaktan eğitimin kalan tüm derslerini tam olarak bitirdiyseniz senkronların bir kısmına katılamamanız devamsızlık olarak çok fazla problem olmaz..ama eğitim olarak senkronlar çok faydalıydı tabiiki...;)

Senkron derslerle ilgili bende internet olmayisi sebebiyle 2 saat ders kacirdim. Siz sorun yasadiniz mi uzaktan egitimi tamamlamak konusunda?

elrith

Üye
TÜİSAG Üyesi
sorun olmadı,zaten o kadarlık devamsızlık hakkınız var..merak etmeyin...

Onur Gül

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE
EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK
Üçüncü Bölüm-Madde 20 - (5)
(5) Teorik ve uygulamalı dersler haftanın günlerine dengeli olarak dağıtılır. Adayların, teorik eğitimin %90’ına ve uygulamalı eğitimin tamamına katılımı zorunludur. Eğitim kurumlarınca, eğitimin sonunda adayların derslere devam durumunu gösteren çizelge düzenlenir.

• Yani Uzaktan Eğitim(Canlı Dersler yada Diğer Dersler)+Yüzyüze Eğitim için toplam devamsızlık hakkınız toplam sürenin %10' u kadardır.
  • 40 saat olan uygulamalı eğitim (staj) içinse devamsızlık hakkınız bulunmamaktadır.

can koral

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar sonuçta bir çoğumuz çalışıyor ve sıkışık programlara devam etmek zoundayız..mesela benim de yıllık iznimin bir kısmı bayramla çakışıyor en azından arefe günü ve bayramdan sonraki pazar da tatilime eklemek istiyorum 2 gün izin için kurs sizce de yardımcı olmaz mı bize bu konuda??

Caner Gayıp

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar sonuçta bir çoğumuz çalışıyor ve sıkışık programlara devam etmek zoundayız..mesela benim de yıllık iznimin bir kısmı bayramla çakışıyor en azından arefe günü ve bayramdan sonraki pazar da tatilime eklemek istiyorum 2 gün izin için kurs sizce de yardımcı olmaz mı bize bu konuda??

Bu soruyu bize sormanızın anlamı yok arkadaşım yanlış anlama.
Gitmeyi düşündüğünüz kursa soracaksınız.
Herşey kursun elinde.
Sanmayın ki tüm kurslar 4*4 lük başarı oranlarına bakıyorlar.
Çok kurs var sadece aldıgı ücrete bakıp başarı oranını hiç umursamayan.
Gidin görüşün .
Benim gittiğim kurs % 10 bile devamsızlık yapmanızı istemiyoruz derken bir başka kurs müfettiş gelmediği sürece biz imzalarınızı atar idare ederiz diyebilir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.