İsg yönetim sistemi firma için özelleştirilmeli mi?

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında Serpil Çanakçı tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Serpil Çanakçı

Serpil Çanakçı TÜİSAG Üyesi

.........Ltd. Şti. İsg Yönetim Sistemi diye bir belge oluşturulmalı mı? Yoksa Ohsas 18001 yönetim sistemi esas alınarak
    İsg İç Yönetmelik,
    İsg Politikası,
    İsg Yönetim Planı, şeklinde mi evraklama yapılmalı?

2. okko

okko TÜİSAG Üyesi

İSG Yönetim sistemi dediğiniz zaten OHSAS 18001 değil mi ?

Ben yine anlamadım Serpil hanım.

Ayrıca bir belgeye gerek yok eğer 18001 sistemi kuruluysa siz diğer İSG gerekliliklerinizide yerine getiriyorsanız ayrıca bir sistem daha kurmaya gerek yok benim anladığım kadarıyla

Serpil Çanakçı bu yazıya teşekkür etti.
  3. alix

alix TÜİSAG Üyesi

ISO TSE EN 18001:2007 OHSAS gönüllük esasına dayalı bir isg yönetim sistemidir. Bu sistemin olması işlerini kolaylaştıracak ve size yol gösterecektir. Herhangi bir kurma zorunluluğu yoktur.Anladığım kadarıyla planli ve sistematik bir yönetim sisteminiz yok. İsg çalışmalarınıbahsettiğiniz şekilde mevzuatları göz önünde bulundurarak yapabilirsiniz.

4. Serpil Çanakçı

Serpil Çanakçı TÜİSAG Üyesi

Öncelikle teşekkür ederim.
    Maalesef kurulu bir sistem yok çalıştığım firmada. Ben 1,5 aydır firmadayım. İsg kurulunu oluşturdum, iç yönetmelik ve politikayı oluşturdum, genel isg eğitimlerini tamamladım, günlük kontrollerimi yapıyorum, uygunsuzlukları rapor ediyorum.

Bir sistem kurmak ve geliştirmek hedefindeyim. İsg yönetim planı ile başlamak doğru olanı sanırım.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

mus.esen bu yazıya teşekkür etti.
  5. b.a.k

b.a.k TÜİSAG Üyesi

Serpil hanım,
    Bence öncelikle TSE den TS 18001 - (İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri Şartlar) temin ederseniz size baya yardımcı olacaktır.

6. okko

okko TÜİSAG Üyesi

Zaten Yönetim sistemini nerdeyse kurmuşsunuz planı yapıp birde iç tetkikleri yaparsaız siztem gereksinimlerini büyük ölçüde yerine getirmiş olursunuz.

Arkadaşmında dediği gibi 18001 hatta klavuz 18002 yide temin edebilirseniz size çok yardımcı olacaktır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica