Soru : Isıl İşlem Tesisinde İş Sağlığı Ve Güvenliği (ödev)

engdmrc

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Öncelikle herkese iyi akşamlar. Ben metalurji ve malzeme müh. öğrencisiyim ve iş güvenliği ve sağlığı ile ilgili bir ödevim var yardımlarınızı bekliyorum.
Ödevin konusu;
Isıl işlem tesisinde iş güvenliği.
gerekli bilgiler;
1- Tesisin tanımı (ne iş yapılır, iş yeri düzeni, makine-ekipman, prosesler)
2- Tehlikeler-Riskler
3- Bu tehlikeler ve risklere karşı alınacak önlemler.

Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

lugesya

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
ödeviniz muhtemelen kapsamlı bir ödev sanırım, detaylandırırsanız ona göre daha net yardım etmeye çalışılır. Dönem ödevi ise iki satırla cevap da vermek ayıp olur =) Isıl işlem tesisini siz belirleyip tasarlayacak mısınız? tesisin tamamını? önce tesis netleşsin iş sağlığı ve güvenliğini sonra konuşalım

engdmrc

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
ödeviniz muhtemelen kapsamlı bir ödev sanırım, detaylandırırsanız ona göre daha net yardım etmeye çalışılır. Dönem ödevi ise iki satırla cevap da vermek ayıp olur =) Isıl işlem tesisini siz belirleyip tasarlayacak mısınız? tesisin tamamını? önce tesis netleşsin iş sağlığı ve güvenliğini sonra konuşalım

aslında çok kapsamlı olmasına gerek yok. var olan bir tesisin işleyişi üzerine. proseslerin işleyişi üretilen ürünler vs gibi bilgiler lazım. bulunduğum şehirde pek fazla gözlem imkanı bulamadığımdan forumdan yardım istiyorum yoksa gidip gözlemlemem daha iyi olurdu tabi ama malesef 3er kişilik gruplar halinde ayrılıp herkese farklı bi tesis ile ilgili araştırma verildi buda bize düşen :) tesisin asıl önemli olan tehlike-riskler ve bunlara karşı alınabilecek önlemler.

lugesya

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Benim de birebir gözlemlediğim ve hakim olduğum bir ısıl işlem tesisi yok. Eğer tesis tasarım kısmını hallederseniz riskler tehlikeler için doğru yerdesiniz demektir =)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.