Talimat Işletmede Teslimat Için Çıkan Personel Talimatı

aaucak

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İnternette ve forumlarda araştırdım ama bulamadım. Firmalarda dışarıya teslimat için çıkacak personel için talimat hazırlamak istiyorum. Bu kişilerin özellikle trafik ve müşteri ile yapacağı teslimat işleri konusunda riskleri var. Elinde hazır talimatı olan var mıdır? Ya da neleri vurgulamak iyi olur.

Ayşegül Akçay Uçak
Elek. Elkt. Müh.
(Taze) A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

İlkay Balbaşı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ayşegül Hanım,
Teslimat süreci hangi iş süreçlerine dahilse onunla ilgili talimata ekleyerek bir revizyon yapabilirsiniz. Talimata, yapılan veya yapılacak işi tanıttıktan sonra, öngördüğünüz risklerle ilgili tanımlamaları da dışarıya teslimat için çıkacak personelin görev, yetki ve sorumluluklarına ekleyebilirsiniz. Örneğin trafik kurallarına riayet eder, müşteri ilişkilerinde işyeri kurallarına uyar vb. gibi.
Umarım faydalı olabilmişimdir.
İyi çalışmalar.

aaucak

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bilgi için teşekkür ederim. Genel olarak bir tarif çıkardım. Ancak ne kadar detaya girmem gerektiğinden emin olamadım.
Özellikle trafik kuralları bakımından. Teslimata çıkanların bir kısmı otomobil bir kısmı motosiklet kullanıyor. En riskli durumdakiler de bu motorsiklet kullananlarda. Çünkü genelde çok genç personel çalışıyor burada. Ve riske girme konusunda korkuları yok.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.