ıso 9001 14001 ve haccp belgelerini topluca hangi ücretle nerelerden alırız

kubraa_06

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
bu belgeleri nerelerden hangi ücretlerde alırız en cok hangisi tercih edilmeli.
üniversitelerde yada odalarda toplu verilen belgelerle aynı düzeyde mi onları tercih edebilir miyiz? bi de bu yakınlarda var mı herhangi bi yerde bunları topluca veren bi organızasyon?

sukru_ozgur

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar
ISO 9001,14001,OHSAS 18001 ,ISO 22000 ,Yönetim sistemlerinin her biri için ,iç denetçi başarı sertifikası minimum 16 saatlik bir eğitimdir.Eğitim süresince iç denetim workshopları ile desteklenmelidir.Eğitim sonunda denetim senaryoları üzerinden sınav yapılır.Başarılı olanlara başarı ,olamayanlara katılım sertifikası verilir.Asgari katılımcı sayısı max.25 kişi dir.Öncelikle bu kriterlere uygunluğu sorgulayıp fiyatları ona göre değerlendirmek gerekir.3 eğitim 6 sertifika yı 150 liraya alırken bu kriterlere uyuyorsa sudan ucuz ,uymuyorsa 6 adet fotokopiye 150 lira verilmiş oluyor.Veren için karlı bir ticaret olduğu kesin .Alan için ne kadar karlıdır, bunu işe girerken ,yada girdikten sonra o sertifikalarla ne kadar rezil ve/veya vezir olunur ,bunu da zaman gösterecektir.

Not ;B.Denetçi diye ticaret yapanların önemli kısmı düz lise mezunu,bu ünvanı onlara kim vermiş diyede sorgulamak yararlı olacaktır.Özgeçmiş leri sanal mı ,gerçek mi ! temkinli olmalı derim.

Selamlar ve kolaylıklar
Şükrü ÖZGÜR
YANKI Eğitim Danışmanlık Hizmetleri
Ataşehir / İSTANBUL
C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı
Lead Auditor (QMS_EMS_OHSAS_FSMS)
Tel : 0 216 577 00 57
Faks : 0 216 577 00 58
G: +90 532 256 66 87
sukru@yankidan.com
www.yankiegitim.com
www.sukruozgur.com

dregoth

Üye
TÜİSAG Üyesi
evet banada pek gerçekçi gelmedi..peki sizin bıldıgınız sağlam yer varmı şükrü bey bu sertıfıka veren yerler hakkında?

sukru_ozgur

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Kaan bey bu konuda bir çalışma yapıyor,benimlede temasa geçti ancak detaylar daha kesinleşmedi.İç denetçi sertifikası eğitimi interaktif değilse olsa olsa bir seminer yerine geçecektir.İç denetçi eğitimlerinde 1. gün ilgili standart eğitimi ,2. gün denetçilik eğitimi (interaktif olaylarla )veriliyor.Banada böyle çok teklifler gelmektedir.1 günde 3 sertifika v.s ,ben kabul etmiyorum.Çünkü Kimsenin böyle bir sertifika vermeye hakkı/ yetkisi yok.Sertifika alan kişinin aldığı sertifikayla ilgili standart maddelerine göre tüm sektörlerde denetim yapabilecek yetkinliğe 2 gün içinde gelebilmesi lazım,eğer bunu yapamıyorsa yalancının mumu yatsıya kadar yanacağından ,ilk fırsatta vezir yerine rezil olarak sonuçlarına katlanacaktır.Örneğin iş görüşmelerinde bu konuda sorulacak sorulara kem -kümle cevap verilmesi adayın diğer konulardaki yetkinliği hakkında da tereddütler uyandırır.Benzer şekilde işe alınsa dahi kendisine verilen yönetim temsilciliği yada iç denetçilik süreçlerinde veya herhangibir müşteri , belgelendirme denetimlerinde belgenin "naylon "olduğu ortaya çıkacaktır.
Selamlar ve kolaylıklar
Şükrü ÖZGÜR
Ataşehir / İSTANBUL
sukru@yankidan.com
www.yankiegitim.com
www.sukruozgur.com

hakanisg80

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
9001 KALİTE YÖNETİMİ 14001 ÇEVRE YÖNETİMİ 22000 GIDA GÜVENLİĞİ
BENZERİ BİRÇOK SİSTEM İÇİN BİREYSEL VEYA KURUMSAL BELGELENDİRME İÇİN
ANKARA DA BULUNAN ARKADAŞLARA YARDIMCI OLABİLİRİM

HAKAN TOPSAKAL
İNŞ MÜH. KYS B.DENETÇİ
İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI
EKB (ENERJİ KİMLİK BELGESİ) UZMANI
0 541 870 50 50
hakantopsakal@gmail.com

kubraa_06

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Kaan bey bu konuda bir çalışma yapıyor,benimlede temasa geçti ancak detaylar daha kesinleşmedi.İç denetçi sertifikası eğitimi interaktif değilse olsa olsa bir seminer yerine geçecektir.İç denetçi eğitimlerinde 1. gün ilgili standart eğitimi ,2. gün denetçilik eğitimi (interaktif olaylarla )veriliyor.Banada böyle çok teklifler gelmektedir.1 günde 3 sertifika v.s ,ben kabul etmiyorum.Çünkü Kimsenin böyle bir sertifika vermeye hakkı/ yetkisi yok.Sertifika alan kişinin aldığı sertifikayla ilgili standart maddelerine göre tüm sektörlerde denetim yapabilecek yetkinliğe 2 gün içinde gelebilmesi lazım,eğer bunu yapamıyorsa yalancının mumu yatsıya kadar yanacağından ,ilk fırsatta vezir yerine rezil olarak sonuçlarına katlanacaktır.Örneğin iş görüşmelerinde bu konuda sorulacak sorulara kem -kümle cevap verilmesi adayın diğer konulardaki yetkinliği hakkında da tereddütler uyandırır.Benzer şekilde işe alınsa dahi kendisine verilen yönetim temsilciliği yada iç denetçilik süreçlerinde veya herhangibir müşteri , belgelendirme denetimlerinde belgenin "naylon "olduğu ortaya çıkacaktır.
Selamlar ve kolaylıklar
Şükrü ÖZGÜR
Ataşehir / İSTANBUL
sukru@yankidan.com
www.yankiegitim.com
www.sukruozgur.com[/quote]?
sükrü bey öncelikle verdiğnğz bilgiler için tesekkür ederim yeni mezun olmus biri olarak konuda bukadar detaylı bilgim yoktu. daha önce bir arkadasımdanda duymustum bircok belge almış ama iş basvurularında geçerli olmamıs. ben ankarada yasıorum. sizin önerebileceginiz gercek anlamda sertifika alacagım bir yer kurum varmı

sukru_ozgur

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Benim önerim şudur;
İş güvenliği uzmanı veya adayı olan arkadaşların OHSAS 18001 Standartı için eğitim almalarıdır.OHSAS eğitiminin 3 boyutu var.
  1. Standartın öğrenilmesi
  2. Dokümantasyonun anlaşılması
  3. Sistem kurulumu ve uygulama eğitimi
Sonrasında iç denetçi eğitimi ve sertifikasyonu olabilir.
İç denetçi sertifikasyonu hariç diğerleri uzaktan eğitim olabilir.Kaan bey bu konuda benimle bir görüşme yapmıştı.Sanırım çalışmaları devam ediyor.
İç denetçi sertifikasyonu mutlaka yüzyüze yapılması gerekiyor.Ben sınıfı 2 gruba ayırıyorum.Bir grup denetlenen ,diğer grup belgelendirme denetçileri oluyor.Bu eğitim içinde Kaan bey in organizasyonu olmazsa ,forum ortamında bir grup oluşturulabilirse ben yardumcı olabilirim.

Selamlar ve kolaylıklar
Şükrü ÖZGÜR
Ataşehir / İSTANBUL
sukru@yankidan.com
www.yankiegitim.com
www.sukruozgur.com

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.