Istatistik Mezununun Isg Uzmani Olmasi

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında gisoow tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. gisoow

gisoow TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar merhaba. Bu yaz 4 yillik istatistik mezunu olacagim. Isg uzmani olmak istiyorum. Isgye adim atmak icin ne yapabilirim? Yuksek lisansimi isgden veya endustri muhendisliginden yapsam veya isg egitimi icin kursa gitsem ben de uzman olabilir miyim.? Yardimlariniz icin tesekkur ediyorum. :)

2. öznurömer

öznurömer TÜİSAG Üyesi

maalesef olamazsınız.. isg uzmanı olma şartlarına baktıgınızda mühendisler, fizikçiler,kimyacılar olabıldıgını göreceksınız.

3. gisoow

gisoow TÜİSAG Üyesi

Yani muhendislik alaninda yuksek lisans ise yaramaz bu alanda diyorsunuz? risk analizi vs bizim bölümün ilgilendigi temel alanlardan biri aslında ama.. baska bir yolu olmali bunun.. gercekten cok istiyorum. Fikri olanlar benimle paylasirsa sevinirim. Bu arada tesekkurler oznur hanim :)

4. esin_özsoy

esin_özsoy TÜİSAG Üyesi

İş güvenliği Uzmanlığı Eğitim programına, diplomasında mühendis ibaresi olanlar, Mimarlar, teknik öğretmenler, fen ya da fen-edebiyat fakültelerinin fizik ya da kimya lisans mezunları ile meslek yüksekokullarının iş sağlığı ve güvenliği programından mezun olanlar başvurabiliyor ve bakanlığın düzenlediği sınav sonucu başarılı olanlar sertifika almaya hak kazanıyorlar.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. fikri

fikri TÜİSAG Üyesi

Merhabalar öncelikle şunu düzeltmek istiyorum. İş güvenliği uzmanı olabilmeniz için mühendis, mimar, teknik öğretmen, fen-edebiyat fakültesi fizik veya kimya bölümleri mezunu veya meslek yüksek okullu iş sağlığı ve güvenliği programı mezunu olmanız gerekmektedir.

Eğer iş güvenliği uzmanı olmak istiyorsanız size tavsiyem, 2 yılda meslek yüksek okulu iş sağlığı ve güvenliği programından mezun olup sınava girme hakkını elde etmeniz.

6. SEG

SEG TÜİSAG Üyesi

risk analizi sizin bildiğiniz risk analizi değil. hesaplaması daha basit ama esas değeri görülebilen tehlikeler. Sanırım işi yanlış anlamışsınız.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. raşit köseoğlu

raşit köseoğlu TÜİSAG Üyesi

arkadaş bu meslek ayak altına düştü artık sonu ne olur bilmiyorum

odarkness bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. istatistik mezunu iş güvenliği uzmanı olabilir mi

Yandex.Metrica