Istatistikler Doğru Söylüyor..!!

Murat KOÇAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar,
Çarşamba günü Saat 8.30 da (en çok iş kazaları sabah saatlerinde...vb) ben (38 yaş) kırmızı ışığa yaklaşırken, firma aracıyla bir an dikkatimi kaybettim ve kırmızı ışıkta geçtim, sağdan bir ablamız yeşil ışıkta geçti ve ortadan daaan..!! diye çarptı. Ayrıca acil vaka alımı yaptığım için 112 ile konuşuyordum bu arada

şimdi analize geçersek, %80 olan tehlikeli haraket, cep telefonu ile konuşma (hani şu işçilere yapmayın etmeyin dikkat edin dediğimiz...)kavşakta 90 derecelik yeşil ışık vardır geçersiniz.. cep telefonuyla kkonuşmam 90 dereceyi 180 derece hissetmemi sağladı

önlem arabayı sağa çekip öyle konuşmak olmalıydı.
ya da KKD olarak görürsek kulaklıkla konuşmak da bir önlem olabilir. fakat kulaklıkta da dikkat dağılıyor, kazayı çok önleyeceğini düşünmüyorum.

gelelim iş gücü ve para kaybına;
-firma aracında yaklaşık 2000 TL hasar ve firma aracının 10 gün yatması
-kiralık araç temini (gerçi bunu kiralık araç firması sözleşmeyle sağlıyor, firmam ücret ödemiyor ama masraf yine de
-karşı tarafta 1 hafif yaralanma tomografi, röntgen, tahililler 1000 tl desek
-bacağım 3 gün ağrıdı ekip arkadaşım olmasa iş günü kaybı olacaktı
-karşı tarafın arabasındaki 10.000 TL masraf
-evrak işlerini iş saatinde yapmaktan dolayı saat kaybı.

devam edecek

Engin Topaloğlu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Geçmiş olsun
Umarım sağlamsındır şimdi
Selamlar

dilekaltinok

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
tekrar geçmiş olsun, aman dikkat

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.