İşveren işten çıkardığı her işçi için mi Yoksa 51 inci madden mi İAB düzenleyecektir?

Konu, 'İş Kazaları Hakkında' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

  1. Kaan SAKA

    Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin



    İşveren, hizmet akdi 4447 sayılı Kanun’un 51 inci maddede belirtilen hallerden birisine dayalı olarak sona ermiş olan sigortalılar hakkında; İAB düzenlemekle yükümlüdür. 51.maddede belirtilen haller hariç işveren tarafınndan İAB düzenlenmesi zorunluluğu bulunmamaktadır. Örneğin: Sosyal güvenlik destek primi ödeyerek çalışanlar için İAB düzenleme zorunluluğu bulunmamaktadır. Ayrıca hizmet akdi feshedilmeksizin ve sigorta prim ödeme sürelerinde kesinti olmaksızın, sigortalının aynı işverenin başka bir işyerine nakledilmesi halinde de işverenin İAB düzenleme zorunluluğu bulunmamaktadır.

    Kaynak : iskazasi.com



     
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş



Yandex.Metrica