Tartışma Işyeri Hekimi Çalışma Süreleri

Konu, 'İşyeri Hekimliği Hakkında Güncel Tartışmalar' kısmında misg tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Naksu

Naksu TÜİSAG Üyesi

Ben de geçen yıl emekli oluncaya kadar kamu kurumunda çalışıp hem de işyeri hekimliği yapmaya devam ettim arkadaşlar.Kurum hekimlerinin böyle bir ayrıcalığı var.(Tabi döner sermayesi olmayan kurumlar için:))

2. drsidar

drsidar TÜİSAG Üyesi

tam gün çalışan hiç bir hekim işyeri hekimliği yapamaz yasal olarak

3. cilem

cilem TÜİSAG Üyesi

4. cilem

cilem TÜİSAG Üyesi

Süre Hesabı eskisi gibimi hesaplanacak

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

alix bu yazıya teşekkür etti.
  5. cilem

cilem TÜİSAG Üyesi

Yeni yapılan anlaşmaları OSGB ler yeni süre üzerinden hesaplıyor bilgi verirseniz sevinirim

6. Ömer Çapkur

Ömer Çapkur TÜİSAG Üyesi

taslak ne zaman yürürlüğe girer. bu konuda bilgisi olan var mı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. mekabe

mekabe TÜİSAG Üyesi

8. mekabe

mekabe TÜİSAG Üyesi

Az Tehlikeli 10 dak, Tehlikeli 15 dak, Çok Tehlikeli sını da 20 dak olarak belirlenmişti, ve halen yürürlükteki yönetmelik budur.

9. misg

misg TÜİSAG Üyesi

Hekimlerden bahsediyoruz. Hekimlerinki hala taslak halinde, yayınlanmadı.

10. can61

can61 TÜİSAG Üyesi

yayınlandı hocam arkadaş doğr.sôyler

11. suzhun

suzhun TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba,

Firmamda 130 kişi çalışıyor işyeri hekiminden aylık ne kadar süre ile hizmet almam gerekiyor, yayınlanan yönetmeliğe ulaşamadım.

12. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

İşyeri hekimleri ile ilgili yönetmelik hala taslak halindedir arkadaşları yanlış yönlendirmeyelim lütfen;

Selcen ve suzhun bu yazıya teşekkür etti.
  13. eren-ahmet

eren-ahmet TÜİSAG Üyesi

evet arkadaşlar daha taslak halinde ilgili odalara inceleme için gönderilmişti bende eminim
    ancak diğer konu daha da önemli bende gerek kamu gerek özel tam zamanlı çalışan hekimlerin iş yeri hekimliği yapamayacağını biliyorum ( kamuda ilgili izinler ile yine başka bir kamu kuruluşu için yapanlar var)

burdaki en önemli konu şu ki kamuda veya özelde çalışan ve bu arada iş yeri hekimliği yapan arkadaşlar sözleşmelerini isg katipten onaylatabildilermi en önemlisi bu çünkü isg-katip ssk ile onlıne çalışıyor
    böyle bir örnek var ise araştırılması gerekiyor

Acarali ve suzhun bu yazıya teşekkür etti.
  14. mekabe

mekabe TÜİSAG Üyesi

130 çalışan için 27.11.1010 tarih ve 27768 s.lı RESMİ GAZETE de yayınlanan​
    "İşyeri Hekimleri Görev Yetki Sorumluluk Yönetmeliği 18 maddesi gereğince
    Aylık İŞYERİ HEKİMİ çalışma süresi
    AZ TEHLİKELİ İSE 13 saat 36 dakika
    TEHLİKELİ İSE 19 saat 30 dakika
    ÇOK TEHLİKELİ İSE 25 saat 25 dakikadır...

suzhun bu yazıya teşekkür etti.
  15. mekabe

mekabe TÜİSAG Üyesi

Kaynak şöyledir;
    resmi gazete Tarihi: 27.11.2010 resmi gazete Sayısı: 27768
    "İşyeri Hekimlerinin Görev, Yetki, Sorumluluk Ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik"
    İşyeri hekimlerinin çalışma süreleri
    MADDE 18(1) İşyeri hekimleri, bu Yönetmelikte belirtilen görevlerini yerine getirmek için aşağıda belirtilen sürelerde görev yaparlar.
    a) Az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerine; sağlık gözetimi için ayda en az 10 saat, buna ilave olarak işe giriş ve periyodik muayeneleri ile eğitim için işçi başına yılda en az 20 dakika,
    b) Tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerine; sağlık gözetimi için ayda en az 15 saat, buna ilave olarak işe giriş ve periyodik muayeneleri ile eğitim için işçi başına yılda en az 25 dakika,
    c) Çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerine; sağlık gözetimi için ayda en az 20 saat, buna ilave olarak işe giriş ve periyodik muayeneleri ile eğitim için işçi başına yılda en az 30 dakika.

suzhun bu yazıya teşekkür etti.
  16. galip bozoklar

galip bozoklar TÜİSAG Üyesi

Birden fazla işyeri ile kısmi süreli iş sözleşmesi yapıldığı takdirde bu işyerleri arasında yolda geçen süreler haftalık kanuni çalışma süresinden düşülür NEdemek arkadaşlar yolda geçen süre aylık çalışma süremize örneğin 217 saate ekleniyormu

17. stapes

stapes TÜİSAG Üyesi

Bakanlık işyeri hekiminin çalışma saatlerini denetlemiyor zaten. Yeni çalışmaya başladığım işyerinde benden önceki OSGB, işyeri hekimi saatini 4 saat girmiş, oysa ki aynı ekranın hemen altında 19 saat yazıyor, ne işveren durumdan şikayetci ne de bakanlık. Ayrıca hekimi de tanıyorum tam zamanlı çalıştığı başka bir hastane var ve üzerine kayıtlı 20 ye yakın da işletme :)

18. eren-ahmet

eren-ahmet TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar nace kodları karışıklığı, dha çıkmamış yönetmelikler ,isg uzmanları eğitimleri ve yönetmelikleri ve sürekli değişikliği genel müdürlük ;
    daha kafasını sudan çıkarıp şöyle bir etrafa bakıp ne oluyor bile diyemedi okadar yoğunlar ki telefonlar bile açılmıyor ( ankaraya gittiğiniz zaman genel müdürlükte bu yoğunluğu gözünüzle görebiliyorsunuz )

iş yeri hekimlerine eminim ki daha sıra gelmemiştir yoksa özel hastanede hekimlik yapıp 20 iş yerinede iş yeri hekimliği yapmak mümkün değil bence zamanla hepsi oturacak ve iptaller başlıyacak

benim bildiğim daha enteresan örnekler var ki şu an iş yeri hekimliği diplomasını
    yeilememiş ancak firmalara iş yeri hekimliği yapan hatta diploması bakanlıkta onaylanan örnekler var

stapes bu yazıya teşekkür etti.
  19. stapes

stapes TÜİSAG Üyesi

Gene de bu durum haksız rekabete sebep veriyor, bu şekilde karlılığı çok arttırarak düşük fiyatlarla bizim çalıştığımız OSGB yi zarara uğratıyorlar. Eğer bakanlık yakın zamanda buna çözüm üretmezse bizler de böyle çalışmak zorunda kalacağız yada iflas edip kapanacağız.

SS001 bu yazıya teşekkür etti.
  20. stapes

stapes TÜİSAG Üyesi

Son dönemde, müdürlüğe şikayette bulunup sonuç alabilen varmı.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica