Soru : Işyeri Hekimleri Işi Geçici Olarak Durdurabilir Mi?

uzakkk

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
İşyeri hekimlerinin yetkileri arasında (Md.16);''İŞYERİNDE BELİRLEDİĞİ YAKIN VE HAYATİ TEHLİKE OLUŞTURAN HUSUSUN ACİL MÜDAHALE GEREKTİRMESİ HALİNDE İŞVEREN VEYA İŞVEREN VEKİLİNİN ONAYINI ALMAK KAYDIYLA İŞİ GEÇİCİ OLARAK DURDURMAK.'' Değerli arkadaşlar bugüne kadar böyle bir uygulama yapılabildimi?? ben pek sanmıyorum .Ya siz????:hayır:

alix

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
sacma bir madde olsmus ısveren ve vekılının onayına bırakırsan ısg uzmanı ve hekımı ısyerınden kovar bir de onay sartı getırmısler. Hangii işveren onay verir? İş yeri hekiminin işletmede olmadıgı zamanda durum tespit edilırse ne olacak? Yasa koyucuların mantıgı işte?

Nurdan DAHİ

Banned
Meslek
Uzman (C)
acil müdahale gerektirmesi halinde ve onay almak kaydıyla ! bu ikisinin aynı cümle içinde geçmesi kadar saçma bişey olabilir mi acaba?? gerçekten acil müdahale gerekiyorsa onaya ne gerek var? saçma çok saçma.....

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
bence durdurabilir ve durdurmalı da...hekimin orada bulunmasının mantığı ne o zaman..??

Levent KAVLAK

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Benim anladığım kadarıyla bu kanun çıkarılırken tobb,ito ve benzeri işverenlerlin görüşlerine dayanarak çıkarılmış gibi:) Yine karşımıza sendikaların zaafiyetleri çıkıyor.Bu sendikalar neden bir deneyimli isg uzmanı çalıştırmaz ,işçilerinin ölüme gitmesine göz göre göre sessiz kalır.Herşey toplu sözleşme yada işten çıkarılmak değilki.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.