Soru Işyeri Noter Tastikli Sertifika Istiyor. Sertifika Yok!! Muadili Nedir?

Konu, 'İSG Katip Hakkında Herşey' kısmında iremre tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. iremre

iremre TÜİSAG Üyesi

Merhabalar.

Bir inşaat firmasıyla anlaşma yapıcağım. C sınıfı uzman istiyor.
    İşe giriş olarak Sertifikanın noter onaylı belgesini istiyor. Sertifika hala elimde değil.
    Noter Onaylı belge yerine ne verebilirim.?

Yardımlarınız için Allah razı olsun.

2. bilgesena

bilgesena TÜİSAG Üyesi

C sınıfı uzmansanız inşaata bakamazsınız inşaat nace kodu çok tehlikeldir.Hiçbir yerde sertifikanın noter onayını istemez isg katipten onay verilmesi yeterlidir.

3. dd99ee88

dd99ee88 TÜİSAG Üyesi

İSG Katip > Sertifikalar>Detay yazdır ... bunun cıktısını işverenin onünde al yada bu cıktıyı notere onaylat ...sonuçta sözleşmeyi İSGKATİP üzerinden yapıcaksınız ne gerek var notere ....zaten bakanlık bu kırtasiyeciliği önlemek adına isgkatip kuruldu ama bazı alışkanlıklar kolay terkedilmiyor

4. bilgesena

bilgesena TÜİSAG Üyesi

İnşaat firması nace kodu çok tehlike ise siz bakamazsınız.Belge olarak isg katipden belge nonuzu ve C sınıfı işgüvenliği uzmanı olduğunuzu gösteri belgeyi verebilirsiniz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. arzum hamzakadı

arzum hamzakadı TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar, isg katip sistemini açamıyorum hata veriyor 170 nolu telefona bildirdim hala bir çözüm olmadı benim durumumda olan varmı

6. adnan taşkın

adnan taşkın TÜİSAG Üyesi

İsg katip sistemine girişte bir sorun yok, şimdi açık ekranım. Başka bir tarayıcıdan girmeyi deneyin, explorer bazen hata verebiliyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Fatihulker

Fatihulker TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşım
    C sınıfı uzman olarak kesinlikle inşaatlarda çalışmamanızı öneririm.
    Noter tasdikli sertifikaya gerek yok ama sanırım firma yurt dışı bir firma ile çalışmakta ve onlara sunmak için sizden istiyorlar. Eğer bu şekildeyse İSG KATİP çıktısı da işinizi göremez.

8. K.Onur

K.Onur TÜİSAG Üyesi

İSG-Katip ÇSGB nin evrak kalabalıklığını azaltmak üzere sunduğu bir hizmettir.Belirtilen sertifika ile alakalı bilgileri ilgili bölümden yazdır seçeneğinden çıktısını alıp noterde onaylatabilirsiniz.Çünkü bu evrakların çıktısı alınırken alt ve üst kısımlarda ÇSGB nn anteti çıkıyor.Sorun yok.Bilginize.

iremre bu yazıya teşekkür etti.
  9. iremre

iremre TÜİSAG Üyesi

Dostum A sınıfı olunca C de çalışabilir. Yardımların için teşekkür ederim ama yanlış bilgi verme lütfen. Binlerce kişi okuyor yanıltmayalım insanları.
    Noter onaylı belgeyi belli ki başka bir makama vermek için istiyorlar.

Ve sertifikam olmadığı için nereden İsg katipten aldığım belgeyi nereye onaylata bilirim.

şahin kamber bu yazıya teşekkür etti.
  10. fatihsen46

fatihsen46 TÜİSAG Üyesi

Bir A sınıfı veya B sınıfı varsa bakabilir hocam Saygılarımla...

11. arzum hamzakadı

Adnan bey, " 0012 sistemi kullanma yetkiniz bulunmamaktadır.Sisteme giriş istek talebiniz kaydedildi.Lütfen 3 gün içinde tekrar deneyiniz" mesajı çıkıyor sormadığım yer kalmadı

12. osman.koyuncu

osman.koyuncu TÜİSAG Üyesi

Daha önce giriş yaptınız mı ? yoksa ücreti yeni yatırıp ilk girişimi yapıyorsunuz ?
    Eğer ilk giriş ise min. 3 gün sizin bilgilerinizin veri tabanına kaydı sürdüğü için sürekli hata verecektir. Bir kaç gün sonra girişinize onay verir.
    Daha önce giriş yaptınız da şu anda hata veriyorsa 170 'e konu ile ilgili kayıt bırakın , çözerler...

13. arzum hamzakadı

ücreti yeni yatırıp ilk girişi yapıyorum ancak bu 3 günlük süre 1 ay olmak üzere yani dediğiniz birkaç günü geçti cevabınıza teşekkür ederim

14. Selçuk Çiftlik

Selçuk Çiftlik TÜİSAG Üyesi

Alo 170 i arıyorsunuz, şikayetiniz ile ilgili dosya açtırıyorsunuz, takip numaranız ile 3 gün içerisinde yeniden 170 üzerinden sorguluyorsunuz.
    Daha Etkili bir yolu yok maalesef.

Saygılarımla.

arzum hamzakadı bu yazıya teşekkür etti.
  15. arzum hamzakadı

aradım ama banka bilgilerini kontrol edin diyorlar banka bilgilerinde de bir sorun yok :(

16. Selçuk Çiftlik

Selçuk Çiftlik TÜİSAG Üyesi

Arzu Hanım ne bankası hakkında konuştuğumuzu anlamadım?
    Doğru başlıkta mısınız ?

17. arzum hamzakadı

isg katip e giriş yapamıyordum sorunumu çözdüm sayılır sertifika ücretini internet aracılığıyla ve yine internetten bulduğum hesaplarına yatırmıştım. Döner sermaye hesaplarıymış yakında çözeceğim inşallah

18. Tolga TERCAN

Tolga TERCAN TÜİSAG Üyesi

sertifikası eline ulaşan var mı arkadaşlar?ben devlet dairesinde çalışıyorum nasıl biryol izlemeliyim . teşekkürler

19. silifke

silifke TÜİSAG Üyesi

C sınıfı olarak çok tehlikeli yerde a sınıfı olmasa bile çalışabilirsin. sadece ekatipde kayıdın olmaz , işverende işgüvenliği bulundurma yükümlüğünü yerine getiremez. sadece işveren A yada B ye para vermeyerek ama işlerinde de iş güvenliği önemini yinede önemseyerek sgk kayıdınızı İSG uzmanı olarak yaptırıp noterden de sizin onaylı olduğunuzu belireterek kendi iş yükünü azaltır.sende orda iş güvenliği işini yapan sade bir çalışan olursun.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica