Tartışma Işyerinde Görev Süresi Dışında Iş Kazasında Ne Yapılmalı???

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında uzakkk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. uzakkk

uzakkk TÜİSAG Üyesi

Değerli İşyeri hekimleri ve İş Güvenliği Uzmanı arkadaşlar, Bir işyerinde hizmet verirken çalıştığınız diğer işyerinde veya işyerlerinde (gece veya gündüz) İŞ KAZASI olursa ne yapılmalı ? Tüm İşyerlerinde ayni anda bulunabilmek mümkün olamayacağına göre???? Sorumluluk konusunda ne düşünüyorsunuz??? Yorumlarızı bekliyorum..

serdarpala bu yazıya teşekkür etti.
  2. serdarpala

serdarpala TÜİSAG Üyesi

evet güzel soru. ben de cevabı merak ettim.

3. meral.e

meral.e TÜİSAG Üyesi

iş kazası sizin yanınızda olacak diye bir durum yok herhalde. önemli olan kaza olmayacak şekilde ortamı hazırlamak olmalı bence.

4. serdarpala

serdarpala TÜİSAG Üyesi

tamam sayın meral e doğru , görevimiz kimsenin başına birşey gelmemesi için çalışma ortamını , ve iş organizasyonu ve... .....çalışmalarını yapmak. Bu bilinen . Beni aydınlattınız. Örnek iskenderun da iş yerimde bir kaza oldu ( mesela ) Ve ben Tekirdağ da 4 gün mesaim olan başka bir işletmede işimin gereklerini yapmaya çalışıyorum. Farz edelim ki ölüm veya yaralanma söz konusu. ( bu arada oradaki tüm yasal prosedür, vs tamam. )Ben ne kadar zamanda orada olmalıyım? (Kendimizi nasıl aklarız da değil soru )Bu konuda vaka tecrübesi olan uzmanların bilgilerini paylaşmalarını rica ediyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Filiz Ufuk Çilek bu yazıya teşekkür etti.
  5. özlem akça3050

özlem akça3050 TÜİSAG Üyesi

Maalesef ki saati günü farketmiyor.Yaşanan iş kazasından her türlü işveren hakim ve savcılar sizi sorumlu tutuyor.Çok geniş bir zaman dilimi oyuzden gece kafamı yastığa koyduğumda bile içim rahat değil.Gecenin bir saati ya da sabahın bir körü telefonlarımız çalabilir.Başınıza iş kazası gelmemiş anlaşılan bu yazıyı yazana kadar, sonrasında gelmemişse bu bilgi sizi aydınlatır ama iş kazanız olduysa maalesef çoktan kendi sorunuzun cevabını almışsınızdır..

6. serdarpala

serdarpala TÜİSAG Üyesi

fıtrat:)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. serdarpala

serdarpala TÜİSAG Üyesi

kara mizahtır fıtrat yanlış anlaşılmasın

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica