Itiraz Eden Kaç Kişiyiz - Kaydet

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Ahmet Çetin tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ayşegül d.

ayşegül d. TÜİSAG Üyesi

21.05.2013 tarihinde ptt kargo ile gönderdim ben de,
    gürültü, isg yönetim sistemi, yanıcı gaz, ce ve daire testere sorusuna

ibrahimabdulkadir bu yazıya teşekkür etti.
  2. Noyan Can

Noyan Can TÜİSAG Üyesi

Kitapçık : B

Gönderim Şekli : ptt

Kaç Soruya İtiraz Edildi : 3

Hangi Sorular; Emniyet kemeri,,,İSG Yönetim sistemleri,,,,“CE”

3. derya kaynar

derya kaynar TÜİSAG Üyesi

8 soruya itiraz ettim ptt aps(acele posta servisi)bankaya 80 tl ödedim .fakat 22.05.2013 tarihinde gönderdiğim itiraz dilekçem ankaraya 23.05.2013 tarihinde ulaşmış.Arkadaşlar itirazımın kabul edilmeme ihtimali varmı sizce?
    B kitapçığındaki
    Soru 33. İsgb ve OSGB görev yetki ve sorumlulukları için doğru değil. , Soru:37 tehlike-risk eşleştirmesi , Soru 45:Qs 9000 , Soru 47 Duşlar , Soru 49 toz , Soru 91 Emniyet kemeri , Soru97:Ce işareti , Soru 98 iş ekipmanı

4. Mahir ÖZARSLAN

Mahir ÖZARSLAN TÜİSAG Üyesi

Kargo
    Kitapçık b
    Ulaştıumı :aksi bir durumda moralim mozulmasın diye sormadım:)
    Kaç Soru 2
    Hangi Sorular CE ve Daire testere sorularına

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. derya kaynar

derya kaynar TÜİSAG Üyesi

moralinizi bozmak istememem arkadaşlar fakat alo 170 çsgb aradım araştırdım.Verilen bilgiye göre bakanlık malesef 23.05.2013 tarihinden sonra gelen dilekçeleri kabul etmemekteymiş:ağlama: Yani benim itirazım , 86tl ve çabalarım boşa gitmiş oldu.

6. Ahmet Çetin

Ahmet Çetin TÜİSAG Üyesi

8oo küsür başvurunun olduğu söyleniyor

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ZERO13

ZERO13 TÜİSAG Üyesi

Merhaba ;

B kitapçığına göre 30,44, 45,49,92,97,99 numaralı sorulara kurum olarak itiraz ettik.

Bilgilerinize;
    Saygılarımızla

orhand11 bu yazıya teşekkür etti.
  8. ZERO13

ZERO13 TÜİSAG Üyesi

gittiğim kurstan itiraz edilen sorular bunlar

9. İSRAFİL KAYABALI

İSRAFİL KAYABALI TÜİSAG Üyesi

Bütün itirazlar doğru ve haklı. Ben de 4 soruya itiraz ettim ikisi ortak (OHSAS ve CE) diğer ikisi kendi uzmanlık alanım, ama bakıyorum jeoloji ve maden mühendisi arkadaşlardan bu sorulara hiç itiraz yok. Bir daha inceleyip, benim itirazım kabul edilmezse, hiç olmazsa sonuçlara itiraz edelim lütfen. "Kömür tabakaları az geçirimli olduğundan sızan metan gazı ocak ortamına kolay yayılmaz" seçeneği olan soruda bu şıkkı doğru olduğu halde yanlış şıklar içinde değerlendirilmiş ve öteki şıkla birlikte çift cevaplı bir soru olmuş. Buna itiraz ettim, Gerekçeside; Ortama metan gazı dışardan gelmeyeceğine göre kömürün az geçirgen özelliği ve özellikle kömürün çatlak ve kırıklarından sızan gazlar ocak havasına kolay yayılır.

İtiraz ettiğim diğer soru ise "Silikozis hastalığına Kristalize olmamış silika yol açar" seçeneğindeki Kristalize olmamış ifadesidir. Silikozis hastalığının silika'nın kristalize olması ile ilgisi yoktur. Biliyoruzki tekstil sanayiinde kot ağartmasında kullanılan POMZA taşı bu hastalığa neden olan en önemli etkendir. Pomza volkanik bir kayaç olup kristalize değil amorf (kristalize olmamış veya şekilsiz) bir kayaç türüdür. Tamamına yakını SiO2 den müteşekkildir. Zaten kristalize olsa Kuvars diye ifade edilmesi gerekirdi. Dolayısiyle bu şık da doğru kabul edildiğinde soru yine çift cevaplı oluyor. ve iptali gerekiyor. Saygılarımla,
    Dr.İsrafil KAYABALI (Jeoloji Yük. Müh)

gulis, zehra., Filizisg ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  10. orhand11

orhand11 TÜİSAG Üyesi

Kitapçık : B

Gönderim Şekli : APS

Kaç Soruya İtiraz Edildi : 1

Hangi Sorular; 45.soru (İSG yönetim sistemi)

11. Ahmet ARTUR

Ahmet ARTUR TÜİSAG Üyesi

sınav sorularına itiraz eden arkadaşları tebrik ediyorum. Hakkınız var bizde , hakkınızı helal edin. Allah razı olsun hepinizden.

12. ayyşegül

ayyşegül TÜİSAG Üyesi

evet bende bu konuda son 1 gün kala aydınlatıldım.Üstelik bu gecikme de bi dünya para ödediğim kurs yeri sayesindedir.

13. schumi87

schumi87 TÜİSAG Üyesi

bende itiraz ettim..

14. ayşegül d.

ayşegül d. TÜİSAG Üyesi

umarım pazartesi belli olur beklemek çok yordu

15. schumi87

schumi87 TÜİSAG Üyesi

inşallah..kalacaksam kalayım artık :)

16. umutist

umutist TÜİSAG Üyesi

Daha önce de forumda belirttiğim gibi 4 soruya itiraz ettim. Kargo ile 21 mayısta gönderdim ve 22 mayısta bana iletildi mesajı geldi.

İTİRAZ EDİLEN SORU 1 : A KİTAPÇIĞI 2. SORU:

İtiraz Nedeni:

İŞYERİ HEKİMİ VE DİĞER SAĞLIK PERSONELİNİN GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK TASLAĞI’ nın 9,10 ve 11. Maddelerinde geçen işyeri hekiminin görev, yetki ve yükümlülükleri arasında kişilerin niteliklerini belirlemek ve niteliklerine uygun işte çalışmalarını sağlamak bulunmuyor. Dolayısıyla sorunun D şıkkı da işyeri hekimliği hizmetlerinin temel uygulamaları arasında değildir. Sorunun iki tane doğru cevabı vardır, D şıkkı da doğru cevaplar arasında yer almalıdır. Gerekenin yapılmasını ilgilerinize sunarım
    İTİRAZ EDİLEN SORU 2 : A KİTAPÇIĞI 24. SORU:

İtiraz Nedeni: GÜRÜLTÜ YÖNETMELİĞİ’ nin, maruziyetin önlenmesi ve azaltılmasıyla ilgili 7.maddesinin a fıkrasının 7. bendinde şöyle yazıyor :
    7) Gürültüyü azaltacak bir iş organizasyonu ile;
    - Maruziyet süresini ve gürültü düzeyini sınırlamak,
    - Yeterli dinlenme araları verilerek çalışma sürelerinin düzenlenmesi,
    gibi önlemler alınacaktır.

Dolayısıyla soruda geçen ‘’gürültüye maruz kalma süresini azaltmak’’ B şıkkındaki planlama ile gürültü kontrolü türüne dahil bir risk kontrolüdür. Doğru cevap B şıkkı olmalıdır. Gerekenin yapılmasını ilgilerinize arz ederim.

İTİRAZ EDİLEN SORU 3 : A KİTAPÇIĞI 26. SORU:

İtiraz Nedeni:
    QS 9000, ABD’de üç büyükler olarak bilinen Ford, Chrysler ve General Motors olarak bilinen üç firmanın, 1980’li yıllarda ISO 9000 Kalite Yönetim Sistemi’ni yeterli bulmayıp otomotiv sektörüne daha uygun bir kalite yönetim sistemiyle çalışmak amacıyla oluşturdukları bir Kalite Yönetim Sistemidir. İçerisinde İş Güvenliği ile alakalı hiçbir ibare bulunmamaktadır. Dolayısıyla cevap hatalıdır ve soru iptal edilmesini ilgilerinize arz ederim.

İTİRAZ EDİLEN SORU 4 : A KİTAPÇIĞI 80. SORU:

İtiraz Nedeni:
    İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ’ nin 4.1.5 maddesine göre;
    4.1.5. Düşmeleri önleyen toplu korumaya yönelik koruyucuların, özel bir işin yapılması için geçici olarak kaldırılması gerektiği durumlarda, aynı korumayı sağlayacak diğer güvenlik önlemleri alınacaktır. Bu önlemler alınıncaya kadar çalışma yapılmayacaktır. Bu özel iş geçici veya kesin olarak tamamlandıktan sonra koruyucular tekrar yerine konacaktır.

Yüksekte çalışan işçiler, işin durmuna göre kesinlikle gelişigüzel emniyet kemerlerini bağlı oldukları yerden sökemezler. Bu ancak çift kancalı lanyardlarda kancalardan birinin sabit kalması suretiyle mümkün olabilir. Ayrıca ancak uygulamada görülebileceği gibi, birçok çalışmada 4.1.5 maddesinde söylenen önlemleri almak mümkün olmuyor. Bu nedenle de emniyet kemerlerinin yüksekte çalışırken kesinlikle çıkarılmaması gerekiyor. Dolayısıyla soruda A şıkkı ile beraber 2 tane doğru cevap vardır. Gerekenin yapılmasını ilgilerinize arz ederim.

SAYGILARIMLA.

17. damar vahap

damar vahap TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben bugün itibarıyla itiraz dilekçemi bakanlığa gönderdim.(itiraz dilekçesi,itiraz için ödenen banka dekontuyla beraber) . ben 64 aldım ama kesinlikle o iptal edilen sorular değerlendirmeye alınmamış ayrıca benim tespit ettiğim en az 5-6 soru daha var ki onların da iptal edilmesi gerekiyor.lütfen sizler de tekrar sınavınızı değerlendirin ve en kısa sürede sonuçlara itiraz edin!! birlik için de olursak en azından sözü edilen soruları belki bir daha değerlendirirler ve hataların dan vazgeçerler

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica