Kaldırma Aracı Kontrol Formunda Aracın Eksikler Var, Ne Yapmalıyım ?

ghostfear

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar benim sorum çalıştığım işletmede forkliftlerle ilgili kontrol formlarını ilgili makina mühendisleri arkadaşlar doldurup bana teslim ettiler. fakat bazılarında eksiklikler olduğu yazı şimdi yaklaşık 3 aydır bu eksikliklerin giderilmesi için lojistik birimine yazı yazıyorum ama sorumlu yönetici pek bunu umursamıyor. bu durumda ne yapmalıyım.

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar benim sorum çalıştığım işletmede forkliftlerle ilgili kontrol formlarını ilgili makina mühendisleri arkadaşlar doldurup bana teslim ettiler. fakat bazılarında eksiklikler olduğu yazı şimdi yaklaşık 3 aydır bu eksikliklerin giderilmesi için lojistik birimine yazı yazıyorum ama sorumlu yönetici pek bunu umursamıyor. bu durumda ne yapmalıyım.

Rutin olarak her ay iş güvenliği kurul toplantısını yapmalı ve bu toplantılarda yaptığınız çalışmaları bir tutanak ile kayıt altına almalısınız...
Kurul başkanı iş veren veya iş veren vekili olduğuna göre o ilgili yöneticiyi uyaracaktır.
Yine de sonuç alamıyorsanız noter veya bakanlık onaylı deftere yazarak işin sizin tarafınızdan takip edildiğini ve yapılması gerektiği ısrarınızı ortaya koymuş olursunuz..

Selçuk Karstarlı

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Tüm iş kazası davalarında kazaya uğrayan veya neden olan işçinin kısım amiri de yargılanır. Bu durumda forklift kaynaklı bir kaza olması halinde lojistik müdürünüz de yargılanacaktır. Bu vb yasal yükümlülükler konusunda yöneticilerinizi bilgilendirecek bir sunum hazırlayın. Sunuma dava örneklerini de koyun. ayrıca bu vb durumları şirketin üst yönetimine mutlaka iletin, ileride size neden bunu rapor etmediniz derler.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.