Soru Kaldırma Araçları (hi-up) Kabin Zorunluluğu Varmıdır? Var Ise Kaynak Gösterebilirmisiniz?

Konu, 'Prosedür, Talimat, Form vb. Hakkında' kısmında berkay korkmaz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

  1. berkay korkmaz

    berkay korkmaz TÜİSAG Üyesi



    Kaldırma araçları (hi-up) kabin zorunluluğu varmıdır? Var ise belirli bir tonajdan mı başlar, kaynak gösterebilirmisiniz?



     
  2. gecıt

    gecıt TÜİSAG Üyesi



    Madde 387 Açik havada çalisan vinçlerin kabinleri kapali olacak ve bunlarin operatöre en genis görüs alanini saglayacak sekilde yukari kaldirilabilen sürgülü pencereleri bulunacak ve soguk havalarda, uygun sekilde isitilacaktir.

    Yürürlükten kaldırılan tüzükte (isg tüzüğü) olması gerektiği açıkça belli... yeni yönetmelikte direk bir madde yok sanırım... ancak genel maddeler kapsamında olması zorunluluğu çıkar diye düşünüyorum.



     
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş



Yandex.Metrica