Soru Kalıp Altı İskelelerin Ve Dış İskelelerin Statik Dayanım Raporu Hakkında

Konu, 'İnşaat ve Yapı Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında okka38 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. okka38

okka38 TÜİSAG Üyesi

merhabalar ben bu sitede yeniyim ve çok yararlı bilgiler buldum teşekkürler benim sizden isteğim eğer elinizde varsa kalıp altı iskelelerin ( mikroskobik ayarlı) ve dış iskelelerin statik dayanımı örnek olarak rapor halinde belge varsa bulmamda yardımcı olabilirmisiniz yada paylaşabilirmisiniz... teşekkürler

2. okka38

okka38 TÜİSAG Üyesi

evet arkadaslar abiler sizden bir bilgi bekliyorum lütfen

3. MehmetZengin

MehmetZengin TÜİSAG Üyesi

İskele statik hesabını ben de çok merak ediyorum. Nasıl hesap edicez?

4. sameturhan

sameturhan TÜİSAG Üyesi

İskele statik hesabını yapmak iş güvenliği uzmanlarının işi olmadığını düşünüyorum. İskelenin kurulum yeri, standartlara uygunluğu, yönetmeliklere uygun olarak dizayn edilip kurulması bizim için önemli. Kalıp altı iskelenin hangi yükü taşıyıp taşımayacağı şantiye şefi yada o iş ile ilgili sorumlu mühendisin işidir. İş güvenliği uzmanının yapması gereken bu sorumlu mühendisten iskele dayanımı yeterlidir yazılı bir evrak hazırlayıp imzalatmaktır.

Ekteki broşürler tam olarak işinize yarar mı bilmiyorum ama sizin için faydası olacağını düşünüyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ekli Dosyalar:

6666, nestai, okka38 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  5. okka38

okka38 TÜİSAG Üyesi

teşekkürler samet bey.... bir inşaat firmasına müfettişler gelmiş ve çalışmayı durdurmuşlar 15 eksik bulmuşlar bu eksikler içerisinde en önemli olan bu iki madde idi.

6. MehmetZengin

MehmetZengin TÜİSAG Üyesi

Bende bişiyler buldum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ekli Dosyalar:

6666 bu yazıya teşekkür etti.
  7. okka38

okka38 TÜİSAG Üyesi

cok cok tesekkür ediyorum ellerinize sağlık kusura bakmayın cevabım biraz geç oldu özür diliyorum ..

8. demirhan

demirhan TÜİSAG Üyesi

Normalde İskele Hesaplamalarını Şantiyede görevli İnşaat Mühendisleri yapabilir. Bildiğim kadarı ile bazı excel formatında hazırlanmış hazır makrolar var ama bulamadım....! bulursam bende excel formatlı hesaplama tablolarını atacağım :)

9. okka38

okka38 TÜİSAG Üyesi

cok sevinirim bende bugün autocad prog. çizilmiş çıktı olarak bi örnek buldum iskele demirleri tek tek çizilmiş akma dayanımları gösterilmiş bu örneğin olup olmayacağını soracağım hatta taratıp burda paylaşayım

10. mustafa bahar38

mustafa bahar38 TÜİSAG Üyesi

paylaşımınızı bekliyoruz :)

11. EMRE BEYZİ

EMRE BEYZİ TÜİSAG Üyesi

Üstadım öncelikle merhabalar. Kalıp veİskele adet hesabı muhakkakki belirli şablonlar ve manuel hesaplamalar neticesinde yapılabilir. Fakat bahsettiğimiz sistemlerin tahkikleri santiyede görevli bir mühendis tarafından yapılamaz. (Özel bilgisi yoksa.) Tahkikler tedarikçi firmanın teknik elemanları tarafından, ilgili standartlar dahilinde sonucları yetkili tarafından garanti edilerek yapılmaktadır. Aksi bir durum söz konusu değildir. Bilgilerinize sunar saygılarımı sunarım.

12. EMRE BEYZİ

EMRE BEYZİ TÜİSAG Üyesi

Ayrıca İskele yük analizleri Tahkikat raporu ile sunulduğunda İSG uzmanı doğruluğunu tespit edememektedir. Bırakın İSG uzmanının bu raporu hazırlamasını İnşaat mühendisi dahi olsa bu uzmanımız muhtemelen alanı olmadığından hali hazır raporun sonuclarını bile
    Teyid edemeyecektir. SAYGILARIMLA.

13. Onur GN

Onur GN TÜİSAG Üyesi

Sen hesaplamayacaksın. İskeleyi temin ettiğiniz firmayı arayarak statik hesap raporunu isteyeceksin mail yoluyla vs. vs.

6666 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica