Kamu Işyerlerinde Isg Kurulu Kurma Zorunluluğu

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında İMLEÇ tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

  1. İMLEÇ

    İMLEÇ TÜİSAG Üyesi



    Arkadaşlar,
    Çalıştığım kamu işyerinde çalışan sayısı toplam 5o
    Bunun 30'u işçi, 20 si memur. (Çok tehlikeli sınıftayız)

    Kanun kapsamında İSG kurulu kurma zorunluluğumuz var mıdır?
    (ben 1/7/2016 dan sonra diye biliyorum. 6331 sayılı kanunun 38. maddesine göre)

    Teşekkürler.



     
  2. uzman07

    uzman07 TÜİSAG Üyesi



    Kanunun 38. maddesine göre kurul kurma zorunluluğu (22. madde) 1/1/2013 tarihinde başladı. 1/7/2016 tarihi karıştırılan bir konu, uzman çalıştırıp çalıştırmama konusudur. 50 çalışan varsa (işçi + memur) kurul kurulmak zorunda. Diğer karıştırılan konu ise İSG-KATİP'te memur sayısı gözükmüyor, ama onlar bu kanun kapsamı dışında değiller, sadece uzmanın hizmet verme süresinin hesabında yer almamaktadırlar, onlar da yaptıkları iş nedeniyle kaza geçirebilirler.



     
    mekabe bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş



Yandex.Metrica