Soru Kamu Kurumlarında Isg Uzmanlığı

Konu, 'Yasalar, Tüzükler, Yönetmelikler Hakkında' kısmında asuman84 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. asuman84

asuman84 TÜİSAG Üyesi

ben bi devlet kurumunda memur olarak görev yapmaktayım. Aldığım belgeyi bir üst yazı ile personel ve eğitim müdürlüğüne sunmam gerekiyor. Bu üst yazıya hangi kanunun hangi maddesini yazmalıyım sizce kamu kurum kuruluşları için 2016 yılına kaldı biliyor sunuz bu mesele. Olduğum yer az tehlikeli grubuna dahil bir yer. yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. hsnhsyn1888

hsnhsyn1888 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar merhaba küçük bir sorum olacaktı. Yardımcı olursanız çok memmun olurum.

ben çevre ve şehircilik bakanlığında mimar olarak çalışıyorum. Aynı zamanda C sınıfı isg uzmanıyım. Geçenlerde İSG kurulu ve risk değerlendirme kuruluna İSG uzmanı olarak beni de yazdılar.

Kurumumuz da 50 de fazla çalışan bulunmakta. Bana isg uzmanı olarak ek bir ücret ödenir mi. Sorumluluklarım neler. Birde 1 Temmuz 2016 diye bir tarih dolaşmakta kamu kurumları için. O tarihte mi yürürlüğe girecek yada bana ödeme o tarihten sonra mı olacak?

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

3. ali7385

ali7385 TÜİSAG Üyesi

evet bende buna cevap arıyorum..kurul toplantıları için ücret alacakmıyız

4. aydın çavana

aydın çavana TÜİSAG Üyesi

İşçi statütüsünde en az 50 personel bulunması ve Kurumunuzun isg katip üzerinden sözleşme yapması kaydı ile görevlendirme saati kadar ek ücret alabilirsiniz tek başına kurul toplantılarına katılmanın ne yasal bir dayanağı vardır nede ek ücret ödenebilir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Ramazan14

Ramazan14 TÜİSAG Üyesi

Milli Eğitim Bakanlığı'nda ogretmenim. c sinifi iş güvenliği uzmanı belgem var. Is güvenliği uzmanı olarak görev yapabiliyor muyuz.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica